V síti (2019)

Dokumentární film

Česká republika Česká republika
100 minut

Žánry

:
Dokumentární

Obsah

:
3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky více »« méně

Režie

:
Vít Klusák Barbora Chalupová

Scénář

:
Barbora Chalupová Vít Klusák
Premiéra: 11. 5. 2020
Distributor: Aerofilms
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce dokumentu V síti. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou dokumenty hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily dokumentů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o dokumentu V síti myslíte! K 4. srpnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26658 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  1
  14. 3. 2020
  lamps (14175 bodů)

  Mám nutkání obdivovat tvůrce, kteří se pustili do natolik ambiciózního projektu za nesporně chvályhodným účelem. Zde probíraná témata skutečně nejsou jen problémem, ale relativně žalostným průserem dnešní společnosti, na nějž by se mělo poukazovat. Otázkou je, jestli zrovna takhle násilnou diváckou formou - osobně jsem se celou dobu nemohl zbavit pocitu, že sleduji nahrané divadlo, přestože nepochybuji o tom, že jednak to takhle opravdu chodí a jednak jsem na plátně sledoval skutečné zavrženíhodné lidské kreatury. Problém je v tom, že dokument zůstává přes všechnu deklamovanou autenticitu hrozně manipulativní a tlačí diváka k jednostranné interpretaci každé myšlenky či dialogu v podstatě ještě dříve, než k nim vůbec dojde. Nejdojemnějším výjevem tak má být hovor se slušným dvacetiletým klučinou, který sice nechce nahotinky, ale stejně se baví komunikací s dvanáctiletými dětmi (což mi pořád přijde divné). Ony ty jednotlivé scény i celkové schéma fungují, ale především proto, jak to tvůrci všemi formálními prostředky hrají na diváka, od něhož se automaticky očekává empatie a emocionální účast - a ano, párkrát mě to skoro zvedlo ze židle, ale mnohdy jsem se musel rovněž hlasitě smát nad hlody postav (respektive herců, přičemž zkrátka nevím, u čeho herectví končilo), jelikož ta forma "reaction shots" to po mně přímo vyžadovala. Je to určitě zajímavá a snad i záslužná práce a je dobře, že česká kina plní také někdo jiný než sexuálně rozervaný Langmajer, ale navzdory tomu, že zdejší poselství uznávám, to tvůrcům bohužel tolik nežeru. Velký palec nahoru každopádně za trojici hereček, které to zvládly až neskutečně.

 • 90%
  3
  0
  27. 2. 2020
  marie-kolarova (2040 bodů)

  Jen 3 – 5 % z těch chlapů jsou pedofilové. Z toho se nelze vykecat, nejsou to nějací uchýlové, kteří by měli být zavřeni se svojí diagnózou. Ano, je to popisné, neřeší odkud se ti chlapi berou, proč právě tak mladý holky a jaké jsou příčiny, že loví právě mezi nimi. Klusák říká jen to, že existují. I tak toho říká dost. Nejodpornější není ten vyděrač, sice se chová fakt drsně, ale přiznává si, že je hovado. Daleko horší je ten organizátor akcí s dětmi. S pokrčenými rameny prohlásí, že je to vina rodičů, kdyby je pořádně vychovali, tak mu nepodlehnou. To je fakt ekl. Je to dokonalý manipulátor, který umí perfektně dítě dostat tam, kam potřebuje, a pak cynicky prohlásí, že je špatně vychované. Charakterově je pro mě hnusnější než ten vyděrač.

 • 100%
  1
  0
  7. 3. 2020
  gumoch (162 bodů)

  Jedním slovem - nepopsatelné.
  Ale rád bych se jen krátce a okrajově přeci jen vyjádřil:
  Moc mě potěšilo, že film nevzkazuje prvoplánové heslo "mobily a internety jsou zlo", naopak říká, že je více než jednoduché stát se obětí a spíš než zatracovat svět sociálních sítí bychom měli zahodit strach a stud se v případě ohrožení obrátit na někoho blízkého a požádat ho o pomoc. Myslím si, že existují rodičové, kteří se svým dětem nevěnují a nemají o ně zájem, no a pro dítě je potom "spasením" najít takového náhradního rodiče někde v síti.
  Zadruhé - smekám pomyslný klobouk až k zemi za herecké výkony, odvahu, odhodlanost a provedení před všemi třemi hlavními protagonistkami.

81 78 ?
jak hlasovat?
 • lorhan 75%
 • Scintilla 80%
 • Nikol99 100%
 • Bemiurg 65%
 • nanuet 45%
 • InJo 80%
 • Tyler221 80%
 • Nguyen221 80%
 • Karen212 80%
 • anna-vacinova 90%
všechna hodnocení (29)

V žebříčcích uživatelů