Černí baroni

79%

Komentáře a recenze 21

Dle počtu bodů
Brenan88
Brenan88
46 853 bodů
7.5
Výborná česká komedie,která vychází z neméně dobré knižní klasiky od Miloslava Švandrlíka. Velmi zde zafungoval faktor - casting kde se výborně povedlo vybrat herce pro dané postavy. Nechybí zde tak nouze o zábavné scény a povedené hlášky typu: Prečo má súdruh Žižka v ruke len takú vyrezávanú halúzku? Veď to něbol volajaký kapelmajster či farár. Dajtě mu do ruky aspoň lahký gulomet!
Pete69
Pete69
27 011 bodů
10
Pro mě je to nejlepší porevoluční český film. Tolik hlášek jako je v tomto filmu skoro nikde nenajdu. Major Halůzka je naprosto fenomenální, stejně tak všichni důstojnící. Dobře zahrál i Dan Landa, který ale vlastně hrál ve své době sám sebe :) Pro mě jedinečný a srdcový film.
hanys_
hanys_
18 761 bodů
8
Šílené příběhy ze Zelené hory. Vždycky se u nich bavím, ale vždycky mi u nich k maximu něco chybí. Asi to až moc působí jen jako takový výcuc něčeho mnohem obsáhlejšího.
lamps
lamps
15 022 bodů
8
Knižní klasika převedená na plátno s málo vídanou přesností a dokonalostí. Skvělé herecké výkony dominují příběhu z řad české lidové armády, který nešetří trefným humorem a výborně odlehčuje tehdejší nenáviděnou socialistickou společnost. "Co se stane se samopalem, když ho necháme na dešti?" - "Zrezaví, vole!"
Danny F.
Danny F.
11 166 bodů
7.5
Výborný film. Čo bolo, to bolo. Terazky palec hore.
M3lios
M3lios
9 132 bodů
8
"Zase se mi chce zvracet."
JosefTomas
JosefTomas
9 015 bodů
5.5
Asi dobrý, ale asi ne pro mě. Pár hlášek ujde, některé vážně pobaví (zkoušení soudruhů "kdejaká hodnost" mě přímo dostalo), ale jinak jsem asi čekal víc. Zápletku bych tam rád uvítal, protože jsem se neměl jak a čeho chytit, takže nakonec zůstala jen směs gagů a bohužel ne vždy dostatečně úderných. Naštěstí to zachraňují perfektně zvolený herci a bez nich by byl film stěží poloviční.
Arthur Logoff
Arthur Logoff
7 771 bodů
6
Film byl natočen v dobrém obsazení a zřejmě v dobré konstelaci. Švadrlíkova předloha je výborná a herecké výkony také, dá se říct, že režisér Sirový měl velké štěstí a podařil se mu film, který patří do pokladnice českého filmu. Velká sranda, když se to nevidí každý rok :)
squirrelpool
squirrelpool
7 007 bodů
8
Tak tenhle film rozhodně neudělal předloze ostudu. Sám o sobě je to výborný film, s vynikajícími herci. Humor zachován. Jinak příběh je pochopitelně hodně, hodně osekaný a některé věci pozměněné. Byl by potřeba seriál, aby bylo možné natočit všechno.
Jana Květoňová
Jana Květoňová
6 885 bodů
7
"Čo bolo, to bolo." Na seriál už jsem se nedívala. Ale je to komedie plná zlidovělých hlášek a mnoha výtečných herců. Podle mě přes všechny své kvality zůstává ve stínu své slavné knižní předlohy. Myslím, že je to látka dost nezfilmovatelná. Takže odvahu tvůrců, že se do tohoto nelehkého úkolu pustili, je třeba ocenit.