The Curse of La Llorona (USA)
« další názvy »
USA USA
93 minut

Žánry

:
Horor, Thriller
Motto: Chce vaše děti

Obsah

:
Od tvůrců filmu V zajetí démonů. La Llorona. Plačící žena. Děsivý přízrak uvězněný mezi nebem a peklem, stižený hrůzným osudem zpečetěným vlastní rukou. více »« méně

Režie

:
Michael Chaves

Scénář

:
Mikki Daughtry Tobias Iaconis

Herci

:
Linda Cardellini Raymond Cruz Marisol Ramirez Patricia Velasquez Sean Patrick Thomas ...
Premiéra: 18. 4. 2019
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu La Llorona: Prokletá žena. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu La Llorona: Prokletá žena myslíte! K 6. červnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26317 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  16. 6. 2019
  martin-mickey-stusak (20382 bodů)

  'Plačící žena', děsivý přízrak v bílém, je postava, na základě mexické legendy šířené v Severní a Jižní Americe, používaná v kinematografii už někdy od třicátých let a není divu, že vzhledem ke své dosavadní tvorbě ji tvůrci hororové série 'V zajetí démonů' a 'Annabelle', použili také. Všímavý divák jistojistě postřehne v určité scéně známou panenku jako pojítko. A tak snímek právem patří do rozšiřujícího se vesmíru 'The Conjuring'. Plačící žena', nebo-li právě v originále 'La Llorona', byla dle legendy krásná žena jménem Marie, která se rozhodla kvůli muži, do kterého se zamilovala, utopit své děti. Ten však její lásku neopětoval, s čímž se Marie nedokázala smířit a v žalu se utopila v řece. Když se její duše dostala před nebeskou bránu, nebylo jí dovoleno vstoupit do posmrtného života, dokud nenajde své děti. Zůstala tak mezi světy živých a mrtví, kde bloudí dodnes a hlasitě naříká. Ale může i stát, že zaútočí na děti nebo je dokonce unese, aby tím nahradila ty, které zabila. A právě s tímto motivem pracuje tento snímek. Na správný horor je děsivý a atmosférický, takže v tomto případě nic proti. Slabinou je dějová šablona, která je už po tolika desítkách let hodně předvídatelná. Scénář se snaží být zajímavý, ale je tu hodně pasáží, které jsou zbytečně natahované, hlavně svým sebeopakováním. Scény odhalení La Llorony jsou nápadité a solidní, ale je jich zbytečně hodně, byť se daná místa střídají. Stává se tak z toho spíše nuda, což je na celé koncepci nemalá bolístka. Děj příběhu je tak jednoduchý, že by postačil i na stopáž seriálové epizody. Tady se s tím mělo daleko více zapracovat, neboť po výpravné stránce není co vytknout. Dobrý námět, ale promarněná šance. Škoda tohle mělo navíc.

 • 65%
  0
  0
  3. 7. 2019
  Sheldon (15916 bodů)

  Horror má velice slušný úvod, pak ale přichází nudná první polovina filmu, která dojíždí na nepříliš originální scénář, který čerpá ze Stáhni mě do pekla, V zajetí démonů a Mamy. Výrazně lepší druhá a kratší polovina má hned dvě super scény. Chaves ve svém debutu dokázal diváky zaujmout a talent má. Jsem zvědavý, zda s vyšším rozpočtem, slušnými herci a zaběhlou značkou Conjuring obstojí.

 • 40%
  0
  0
  14. 5. 2019
  mil78 (365 bodů)

  Nevyužitý potenciál, hloupé a stokrát viděné lekačky spíš budí smích. Scénář jen načrtne jednoduchou premisu, dál už se v podstatě nic zajímavého neděje.
  Proč všechny filmy tohoto univerza používají tutéž postavu nalíčenou jako M.Manson? V podstatě jen převlečená Sestra.

61 58 ?
jak hlasovat?
 • Fanda124 65%
 • Manekenthe 30%
 • anna-vacinova 65%
 • tereza-kankova 70%
 • lenka-fojtova 30%
 • bafik 50%
 • jakub-balaj 60%
 • Moore 70%
 • Alves 65%
 • Atsus 60%
všechna hodnocení (38)

V žebříčcích podle hodnocení

130.
v žebříčku filmů za rok 2019
602.
v žebříčku hororů