Sibel (Turecko)
Turecko Turecko
Francie Francie
Německo Německo
Lucembursko Lucembursko
95 minut

Žánry

:
Drama

Obsah

:
Němá Sibel komunikuje s okolím prastarým pískaným jazykem, připomínajícím ptačí zpěv. Když se ve vsi rozšíří zvěsti o vlku, jenž se toulá po okolí, Sibel více »« méně

Herci

:
Emin Gursoy Elit Iscan Damla Sönmez Meral Çetinkaya ...
 • Související
 • DVD a Blu-ray
 • Soundtrack
 • Knihy
Jste na stránce filmu Sibel. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Sibel myslíte! K 14. dubnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27599 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  3. 6. 2020
  Martrix (1523 bodů)

  Turecká vesnice není překvapivě taková exotika, jak by se mohlo zdát, používají se mobily, sleduje se TV...přesto je v místních lidech zakořeno mnoho zvyků, které se nám mohou zdát jako z pravěku. Je to jiná kultura, kultura, které se trochu bojíme. Dvě třetiny filmu jsem byl zklamaný. Bez znalosti současného tureckého venkova nepoznáte, jak moc bylo chování Sibel "za hranicí", nedochází vám, co se vám tvůrci snaží sdělit. Jde o rodinné drama, jde o revoluci Sibel, nebo jen ukázku, jak tvrdý je venkov v Turecku? Odpověď mi dala až poslední třetina filmu a ani nebudu spoilerovat když napíšu, co jsem si ze Sibel vzal já. Viděl jsem, jak moc úsilí a času zabere, než se změní myšlení lidí, kteří jsou nositelé tradic, které podle mého názoru, do dnešního světa nepatří. Jeden krátký úsměv děvčátka a jedno rázné zapískání otce vytvoří vzkaz pro diváka...nehažte nás do jednoho pytle. Takže nakonec dobrý. Každopádně představitelka Sibel je nejen krásná ženská, ale i skvělá herečka...tak ukecaný obličej, jsem viděl jen u Evy Green.

75 ? ?
jak hlasovat?