Marriage Story (USA)
USA USA
136 minut

Žánry

:
Drama, Komedie

Obsah

:
Komedie o páru, který prochází rozvodem.

Režie

:
Noah Baumbach

Scénář

:
Noah Baumbach

Herci

:
Greta Gerwig Scarlett Johansson Laura Dern Adam Driver Ray Liotta ...

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 40%
  0
  0
  16. 1. 2020
  Sheldon (14382 bodů)

  Manželská historie je vlastně podobný příběh jako Joker. Vezměme slavné filmy z minulosti, seberme z nich atmosféru a způsob natáčení a pak si pohovořme, jak jsme objevili Ameriku. Tento film jsme už minimálně jednou viděli. Jmenoval se Kramerová versus Kramer a excelovali v něm Dustin Hoffman a Meryl Streep. Režijně jsme tento film už také viděli, jmenoval se Dvanáct rozhněvaných mužů. Americké právo neznám, takže nevím do jaké míry je příběh věrohodný. Každopádně po přečtení synopse a začátku filmu jsem si myslel, že to třeba nebude tak průhledné. Minimálně prvních 8 minut bylo opravdu dobrých. Pak to šlo ale celé do kopru. Scéna s nožíkem je tedy hovadina. Nejlepší ve filmu jsou Ray Liotta, Alan Alda a Laura Dern, bez kterých by to bylo dost k nesnesení.

 • 90%
  0
  0
  2. 1. 2020
  lamps (13817 bodů)

  Špičkově napsaná a stejně tak dobře zrežírovaná studie nevyhnutelných východisek vztahu dvou racionálních a pracovně ambiciózních lidí. Stoprocentně uvěřitelné v dialozích i hereckých výkonech, které už nemohly být lepší. Jsme v tom s postavami, každé jejich rozhodnutí i hádku chápeme a Baumbach udržuje sympatie na obou stranách (byť jsem jako chlap více souzněl s Driverem), přičemž ještě okázale zvládá střídat režijní styly a rytmus i náladu vyprávění, takže nápadnější vedení pozornosti a výrazně kompoziční střihové postupy ve vhodnou chvíli zaměňuje dlouhými záběry, jimiž nechává vyniknout své bezvadné herce. Uteklo mi to jako voda, Scarlett moc přeji Oscara (Driver to asi proti Phoenixovi letos nedá) a dalšího Baumbacha už teď vyhlížím - po Meyerowitz Stories, kde jsem se s postavami navzdory jejich dobrému vykreslení nemohl ztotožnit, jsem každý aspekt Marriage Story emocionálně prožíval. Příště například Actor Story o životě Jacka Nicholsona a budu nadšený. ))

 • 65%
  1
  0
  4. 1. 2020
  Petrson (3939 bodů)

  Určitě pro toho, kdo jako dítě, či dospělý prošel rozvodem to může být zajímavý film, ale některé pasáže na mě byly zdlouhavé a nikam nevedly. Odnáším si z filmu velmi vtipnou scénku s nožíkem a k tomu, že asi nejen američtí právníci si mastí kapsy na neštěstí druhých. I když to bylo hodně uplakané se stále zarudlýma očima, tak to bylo herecky výborně zahrané. Vyrovnané a tak nějak jakoby "nestarnné". Dobrý film.

 • 85%
  0
  0
  23. 2. 2020
  Blackhand47XD (1778 bodů)

  Velmi realistický a lidský příběh zachycující rozpadající se vztah, kdy se však oba manželé stále vzájemně respektují, ale vše jim nakonec zkomplikují právníci, kteří tahají špínu na protější stranu. Film má hned několik silných momentů a postavy jsou vykresleny tak, že se přímo nepostavíte ani na jednu stranu, jelikož víte, že Nicole i Charlie mají oba v něčem pravdu. Musím pochválit dlouhé dialogické i monologické pasáže, kde jde vidět, že do toho herci opravdu dali všechno a zvládli to zahrát bez jediného střihu. 85%

 • 90%
  0
  0
  22. 12. 2019
  Vurhor (1767 bodů)

  K velkým oscarovým kandidátům se přidal další kousek. Tentokrát však mnohem skromnější a dojemnější. Marriage Story je smutným, ale velice milým a okouzlujícím dramatem, které divákovi jasně přednese, jak těžký a nepříjemný může rozvod být. Ovšem velice lidským a autentickým způsobem. Není tu žádná jednoduchá šablona, kdy jeden z manželů je více padouchem, přičemž ten druhý je zas více v právu. Oba dva divák chápe, mimo jiné se také spolu oba snaží komunikovat vřelým způsobem, ale jakmile do celého rozvodového frmolu zatáhnou justici kvůli co nejlepšímu životu jejich syna, hned se celá věc promění v jeden velký frustrující kolotoč. A sakrblé, Johanssonová a Driver tam jsou naprosto neuvěřitelní. Během jejich velké a srdcervoucí hádací scény jsem si okamžitě říkal, že jestli oba na zlatoplešouna nenominují, tak v Hollywoodu musí evidentně na něčem ujíždět. Ten film fakt výborně ilustruje niterné vztahové chvíle mezi dvěma třicátníky, kteří už spolu nechtějí být, ale zároveň se vlastně také nechtějí úplně odcizit. Za režii a scénář fakt minimálně nominace, počáteční čtení dopisů a Driverovo zpívání si to zaslouží stopro.

 • 65%
  2
  0
  4. 1. 2020
  kknk2 (727 bodů)

  Doufala jsem, že film s tak dobrými ohlasy se mi bude líbit… Bohužel ho nedokážu ocenit, protože tento žánr nepreferuji. Herecké výkony, pointa filmu a získaný dojem zaručuje opravdu kvalitní drama, několik scén mě zasáhlo, ale nestačilo to k mé spokojenosti. I tak jsem ráda, že jsem se na Marriage Story podívala.

76 91 ?
jak hlasovat?
 • M. McHart 25%
 • Blackhand47XD 85%
 • Carvalho 80%
 • Lisa21 80%
 • karel-servus 80%
 • Lawerence90 80%
 • king-kurt 70%
 • Bstone 70%
 • Janice23 80%
 • Brenan88 80%
všechna hodnocení (30)
Sdílet tuto stránku: