Kona fer í stríð (Island)
« další názvy »
Francie Francie
Island Island
Ukrajina Ukrajina
101 minut

Žánry

:
Akční, Thriller

Obsah

:
Je lepší metodou záchrany světa sabotáž stožárů vysokého napětí, nebo adoptování ukrajinského sirotka? Tuto otázku řeší svérázná „zenová teroristka“ ve více »« méně

Režie

:
Benedikt Erlingsson

Scénář

:
Ólafur Egilsson Benedikt Erlingsson

Herci

:
Halldóra Geirharðsdóttir Jóhann Sigurðarson Juan Camillo Roman Estrada Jörundur Ragnarsson Helga Braga Jónsdóttir ...
Kreativní evropa Media
Premiéra: 31. 1. 2019
Distributor: Filmeurope
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Žena na válečné stezce. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Žena na válečné stezce myslíte! K 24. listopadu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27270 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  1
  0
  7. 3. 2019
  lamps (14264 bodů)

  Islandský závan do stereotypní mainstreamové filmařiny, kterému se obdivuhodně daří skloubit potřeby klasických vypravěčských postupů a islandského národního folklóru, přičemž dokáže jednak strhnout zajímavým příběhem jednotlivce v boji proti větrným mlýnům, jednak oslovit přesahujícími myšlenkami z ranku Greenpeace. Možná, že kdybych byl více obeznámen s tamní kulturou, neměl bych k tomu filmu žádné výhrady, ale takhle mi už po chvíli začala vadit ta ohromně protlačovaná sebeuvědomělost, která možná znásobovala zvláštní mystickou auru v počínání hlavní postavy, ale její osudovost a morální připodobnění zároveň poněkud shazovala. Každopádně jsem zvědav, jestli mi takhle svěží a originálně pojatý koncept dá napodruhé více, nebo se jeho účinek naopak oslabí…

 • 85%
  2
  0
  16. 2. 2019
  Jana Květoňová (5658 bodů)

  Originální, výborná hlavní představitelka. Islandská paličatost a svérázný islandský humor dávají dohromady zajímavou podívanou s krásnou Jónssonovou hudbou. Vlastně jde o tragikomedii. S krásně nasnímanou islandskou přírodou!

 • 75%
  2
  0
  31. 1. 2019
  marie-kolarova (2113 bodů)

  Je vidět, že seveřané mají rádi lidi a kvůli té věčné zimě si vypěstovali specifický humor, který zvláštním způsobem koresponduje s půvabnou a současně drsnou krajinou. Symbióza svého druhu. Jemně bizarními prostředky vybízí k přemýšlení o přehnané ekologické aktivitě stejně jako úžasné rodinné soudržnosti. Je to chytré a originální, byť drobně vzdálené naší kultuře.

 • 65%
  1
  0
  10. 9. 2019
  gomacabeza (414 bodů)

  Tady se musím přiznat, že mě film trochu míjel. Občas jsem nedokázal pochopit či docenit jednotlivé nápady (např. význam zcizovacích technik - prolínání muzikantů s dějem). Proč? Čemu to pomáhá, když se dozvídáme tímto okázalým způsobem, že hudba je ve filmu diegetická? A to ještě možná, protože to celé je nejspíš fantazie hlavní hrdinky, a tudíž to není skutečnou součástí fikčního světa. Nebo se jednalo jen o formální výstřelek režiséra? Ač ekologicky smýšlející, ani děj mě neodkázal dost zaujmout, stejně tak jako spíše průměrné herecké výkony. Přesto ovšem nemůžu celý film zavrhnout jako nesmyslný blábol, je samozřejmě nesmírně důležité, aby se podobné problémy, třeba týkající se klimatické krize, akcentovaly. Stejně tak nesmím opomenout pěknou kameru, Island sám o sobě je důvodem, proč zvednout hodnocení. Dalším je moje zaujatost skandinávským filmem, kdy jsem skálopevně přesvědčený, že se jedná o speciální disciplínu se svébytnou poetikou, která si zaslouží naši pozornost.

74 76 ?
jak hlasovat?
 • Mikik4444 90%
 • Petrson 75%
 • Atsus 35%
 • gomacabeza 65%
 • katerina-larischova 80%
 • dav.bal 85%
 • lamps 80%
 • premontgomery 75%
 • NEIL67 80%
 • SOLEROVÁ 95%
všechna hodnocení (22)