Kin: Smrtící zbraň

55%
Kin: Smrtící zbraň
Plakát traileru

Mladý Eli při pátrání po měděném drátu, jehož prodejem si přivydělává, nalezne tajemnou zbraň s ohromnou silou. Jeho bratr, který byl právě propuštěn z vězení, zaviní smrt bratra šéfa místního gangu. Bratrům tak nezbývá, než se dát na útěk, pži kterém jsou pronásledováni rozzuženým gangem a dvojicí tasjemných futuristických vojáků, kteří chtějí svou zbraň získat zpět. Boj o život začíná.Scénář:
Hudba:

martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 234 bodů
7
Tímto snímkem se tvůrcům povedl filmový majstrštyk. Řekl by někdo, že se jedná o nezávislý nízkorozpočtový snímek? Už vizuální stránka je srovnatelná s lecjakým vysokorozpočtovým blockbusterem, čímž se dalo najevo, že CGI již není příliš nákladnou záležitostí. Po scénáristické stránce je navíc do jednoho dějství pospojovano několik žánrů, které pospolu překvapivě, chtě nechtě, prostě fungují. Rodinné drama, gangsterka, thriller a v neposlední řadě hlavně sci-fi. A jedná se o další snímek, kterých v poslední době vzniklo docela dost, ve kterém se dá rozeznat mix nejrůznějších motivů z několika starších sci-fi snímků. ´Signál z neznáma´ (2014), ´Půlnoční dítě´ (2016), ´Riddick´ (2013), ´Zakázaná zóna´ (2010), ´Ex Machina´ (2014) nebo také třeba ´District 9´ (2009). Ano, nápady z těchto snímků, a mnohých dalších, tu skutečně jsou, i když ne každý je dokáže rozeznat, neboť pro tento snímek byly zpracovány přeci jen poněkud jinak. Ale třeba útok na policejní stanici, jak vystřižený ze snímku ´Terminátor´ (1984), snad pozná každý. Filmové dílo vytvořené producenty snímku ´Příchozí´ (2016) či seriálu ´Stranger Things´ (2016). To už mluví samo za sebe. Koncept příběhu zní složitě, ale je jednodušší, než jak vypadá. Celé se to v podstatě odehrává v mezeře mezi včerejškem, dneškem a zítřkem. Do hlavní role byl obsazen afroamerický kluk Myles Truitt, pro kterého to byla první role a tímto ukázal, že na to prostě má. Z počátku to však v rámci příběhu v příbuzenském stavu nehapruje, neboť je uveden jako bratr staršího mladíka, který je však běloch. Naštěstí netrvá dlouho a dozvíme se, že kluk s tmavou pletí je adoptovaný. No jo, rasový kodex prostě musí být uplatněn. Každopádně tu máme odlehčené, avšak vizuálně dokonalé, chlapecké dobrodružství, ve kterém je jednoho dne nalezena laserová zbraň, kvůli které se začnou dít věci vskutku nevídané. Pro děti to však určitě není, protože kromě násilných scén se tu často sprostě nadává a jsou tu scény ze striptýzových klubů. Jako pocta filmových sci-fi počinů od osmdesátek až po teď je ale jinak snímek vkusný a, dejme tomu, i nápaditý. P.S. Lze si také všimnou, jak hlavní postava hraje arkádovou hru ´Terminátor 2´. No nic. To jen tak naokraj.
RedRose
5 159 bodů
6
Dve tretiny filmu je to fakt nudne az utahane krimi drama... Sci-fi element je tady fakt velice okrajovy a v podstate ke zbytku obsahu i zbytecny... Hrozne promarneny potencial a spousta otazek... Quaid nevyuzity, Franco tradicne skvely, zbran a supervojaci zajimavi ale bez hlubsiho vysvetleni... na lepsi hodnoceni to nestacilo... 53%

Dodatečné informace

Původní název:
Kin (více)
  • USA Kin: Smrtící zbraň
  • USA Kin
  • USA Kin : Le commencement
  • USA Kin: Smrtiaca zbraň
  • USA Кин
Země původu:
USA
Rozpočet:
30 mil. USD
Tržby:
10,02 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění