The Christmas Chronicles (USA)
USA USA
104 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Komedie, Rodinný, Vánoční

Obsah

:
Bratr a sestra nabourají Santovy sáně a pak musí celou noc zachraňovat Vánoce. Ještě že si Santa vždycky umí poradit. (Netflix)

Režie

:
Clay Kaytis

Scénář

:
Matt Lieberman David Guggenheim

Herci

:
Oliver Hudson Kimberly Williams-Paisley David Kohlsmith Judah Lewis Darby Camp ...
Jste na stránce filmu Vánoční kronika. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Vánoční kronika myslíte! K 25. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28344 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Vánoční kronika


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  1
  0
  1. 12. 2018
  Brenan88 (46333 bodů)

  No jak to tak vypadá,tak mám nového favorita mezi vánočními filmy. Ani si nepamatuji kdy jsem se u filmu s vánoční tématikou tak bavil. Vlastně mě vůbec nenapadá co bych mohl vytknout. Tohle je prostě dokonalá záležitost s naprosto kouzelným Russellem v roli Santy. Zábava a akce si jde v ruku v ruce a já si užíval každou minutu. Stále se něco dělo a jen těžko bych mohl vybrat jednu scénu,která byla nejlepší. Animovaná stránka byla taktéž výborná. Tím myslím samozřejmě elfy,soby a to přemísťování z domu do domu. Takovou dávku dobrodružství jsem potřeboval jako sůl. No a na konci nezůstalo jediné oko suché. V nejbližší době si dám určitě repete. PS: Scéna ve vězení - TOP!

 • 80%
  0
  0
  26. 12. 2020
  martin-mickey-stusak (27064 bodů)

  Vánoce jsou už zase ohrožené. No, když se to vezme kolem a kolem, vlastně se nejedná o žádné překvapení. Ani to, že malé či menší děti jsou zvědavé a vymýšlejí všelijaké pasti, jen aby viděli Santu Clause. Tak začíná i tento příběh, kde centrem dění jsou sourozenci starší Teddy a mladší Kate. Použijí kameru po zesnulém otci, aby Santu tajně natočili. To se podaří, čímž následující události vezmou za své. Příběh jako takový nepřináší nic nového. Santa Claus ve světě lidí přechází z jednoho problému do druhého a přirozeně mu nikdo nevěří. A děti dělají co mohou, jen aby mu pomohli. Vánoční dobrodružství plný skopičin, honiček a humorných situací. Jo, a samozřejmě nechybí ani skřítci. A kdo že to na samém konci k Santovi přijde? Kurt Russell v roli Santy je skvělý. Dobře se do toho opřel, čímž celý koncept dostal ohromnou energii. Svým výkonem vytáhl něco zvláštního a zároveň byl za poslední dobu tím nejúžasnějším Santou, jakého jsme kdy viděli. Charakterová svéráznost zvítězila. Vánoční hudební koncert ve vězení je asi vrcholem všeho. Děti už jsou jen obyčejné děti. Film má dobrý scénář, je kreativní i zábavný. Skřítci svým výstupem krapet připomínají Mimoně, ale v rámci zábavy nic proti ničemu. Čeho si málokdo všimne je fakt, že Santovi mnohé dialogy jsou převzaté z textů vánočních písní. Alespoň to tak zní v originále. Na výpravě se nešetřilo, takže vynikne i Santovo sídlo. Sice nic přehnaně pohádkového, ale vybaven je dobře. Snímek samozřejmě, ostatně jako obvykle, poslouží hlavně v zemích, kde Santu Clause používají, ale to neznamená, že by nemohl nepobavil i nás. Tento vánoční snímek se povedl a zaslouží si být součástí vánoční videotéky.

 • 60%
  1
  0
  4. 12. 2018
  lamps (14935 bodů)

  Ten film jde hrozně napůl cesty. Má řadu originálních nápadů a skvělého Santu v energickém podání Kurta Russella, ale vesměs nezajímavou režii a rozbředlé tempo, takže kdykoli příběh na delší dobu odbočí od bodrého fousáče, začíná nudit. Jako nová vánoční výplň to šlape bez problémů, ale zaděláno bylo na mnohem zábavnější jízdu, která tak často neřadí ze sympatické akční rychlosti na obyčejný rodinný neutrál.

 • 70%
  0
  0
  24. 12. 2020
  kknk2 (2469 bodů)

  Záchrana Vánoc snad už po milionté. Neuchvátilo mě nic, ale zasmála jsem se a dostatečně odreagovala. Zároveň nevím, co pořádně zkritizovat, Santa Klaus byl sympatičtější než obvykle, pěkný detail je i stará videokamera. Sváteční náladu bohužel nezanechá, stačí vidět jen jednou.

 • 80%
  0
  0
  5. 12. 2022
  hrona (599 bodů)

  Kurt Russell představuje bez pochyby za mě jednu z nejlegračnějších a nejsympatičtějších vánočních postav filmových dějin. Scény s ním jsou výborné. Biják balancuje na příšerné hraně amerického patosu. Děti vzpomínající na umřelého tatínka, spousty objetí, spousta lásky, spousta vánočních poselství a dojáčků. Ale musím přiznat, že to nakonec docela ustojí všechnu tu přeslazenost. Jediné co je fakt přes čáru je dle mého názoru hudební vězeňské vystoupení. To už bylo opravdu za hranou, ale na druhou stranu blues mám rád a píseň byla skvělá. Je vidět, že ve filmu jsou peníze a relativně originální zpracování běžného nápadu. Rozhodně si biják ještě někdy v budoucnu pustím. Jeden opravdu z mála lepších vánočních příběhů za poslední roky, který mě svým způsobem tak trošku i katapultoval do 80-90 let.

Hodnocení a recenze Vánoční kronika

72 73 ?
jak hlasovat?
 • hrona 80%
 • slevin 65%
 • Nosnica 75%
 • kknk2 70%
 • jarv 60%
 • lukasopicasso 50%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • Schneefee 60%
 • Riverdon 75%
 • Reacherjack2016 75%
všechna hodnocení (17)

V žebříčcích uživatelů

275. místo z 361 v žebříčku uživatele elza1