Beautiful Boy
Komentáře

Recenze Beautiful Boy


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  3
  0
  13. 1. 2019
  Špímoňátko (871 bodů)

  Tématika drog mi není nijak blízká a většinou se takovým filmům snažím vyhýbat (krom Trainspotting). Každopádně na filmu jsem byl a můžu říct, že se mi líbil. Nemám mu, co vytknout. O filmu jsem nic nevěděl žádné informace předem a proto mě také překvapil fakt, že jde o adaptaci skutečného příběhu. A to adaptací knihy, kterou napsal otec drogově závislého a knihy, kterou napsal syn (drogově závislý). Myslím si, že se film povedl a pokud máte chuť na dobré drama, tak doporučuju.

 • 75%
  1
  0
  14. 5. 2019
  Little Movie Diary (28 bodů)

  Příběh Nica a Davida Sheffových, drogově závislého syna a jeho zoufalého otce, je víc než na příběhu postaven na obou hlavních hrdinech - Timothee Chalametovi a Stevu Carellovi. Kluk, co si s grácií maže Hollywood na chleba a komik ze špatných komedií, jehož pravé umění vyniká v dramatických rolích (Little Miss Sunshine).
  Příběh je poněkud slabší, resp. nic co by se asi nedalo očekávat dopředu. Drogy, zatajování, sliby, léčebny..atd.
  Všechno bylo americky čisté, nezávadné, divák vlastně ani neví, jak se Nic protlouká, čím a jak se živí, kde žije, počátky jeho drogové kariéry..
  icméně film stojí převážně na hercích, hudbě a kameře. Interakce hlavních protagonistů jsou to nejlepší, co jsem za poslední rok spolu s Call me by your name viděla.

 • 100%
  0
  0
  17. 5. 2021
  martin-mickey-stusak (24536 bodů)

  O drogové problematice toho bylo již natočeno více než dost a protože je to problematika nesmrtelná, není od věci v daných výpovědích i nadále pokračovat. Tentokrát tu máme snímek spíše konverzační, ale nemálo emocionální a snad i s úmyslem s divákem tak trochu manipulovat. Dějový koncept je na základě vzpomínek nějakého Davida Sheffa, kterého tu hraje Steve Carell, který sleduje boj s drogovou závislostí svého dospívajícího syna Nica, kterého výborně charakterově i psychologicky ztvárnil Timothée Chalamet. Ukazuje jaké dopady to mělo na rodinu i jejich vzájemný vztah a hlavně nejednoduchou cestu se z toho všeho vymanit. Je to příběh osobní a emocionální, který zasáhne každého, který si ve svém životě prošel něčím podobným. Snímek je skutečně cílen na diváky ve zmíněném manipulovatelném charakteru v rámci varování této složité životní etapy. Tvůrci se snažili vše podstatné realisticky vykreslit a snad i šokovat. Spousta retrospektiv a sentimentálních hudebních podkresů pokoušející se připomenout dětství drogově závislého syna plného roztomilosti, radosti a rodinného vztahu, které se změnilo v něco, v co by žádný rodič nikdy nedoufal. Pokud to nějakého diváka zasáhne, podstata skutku byla naplněna. Vyprávění je to především z pohledu otce, který se syna snaží pochopit a pomoci mu vrátit se do normálu. Tento fakt nutí se do něj doslova vcítit a prožívat jeho pozici rodiče Snímek není jednoduchý. Neochvějná obtížnost je už v samotné knize, podle které byl spravován scénář. Je tu snaha učit diváky prezentací danými zkušenostmi v konverzačním stylu s cílem zbavení závislosti, k vytvoření empatického prostředí pro zotavení a aby drogově závislí a jejich blízcí mohli lépe porozumět této problematice, která může rodinu vždy pořádně ochromit. To, co je na snímku nejsilnější je upřímnost. A to, co je tu k vidění, prostě svým způsobem zasáhnout musí.

 • 75%
  0
  0
  1. 11. 2020
  kknk2 (1946 bodů)

  Beautiful Boy je příběh otce, který se snaží svého drogově závislého syna za každou cenu ochránit před tvrdým pádem. Jenže to je i na jeho odhodlání moc a posledních 45 minut diváky trýzní pohled na synův skličující kolaps. Skvěle zahrané, impozantní scény, typická problematika závislosti.

 • 70%
  0
  0
  26. 4. 2019
  Bori02 (374 bodů)

  Další z mnoha filmů o drogové závislosti. Jeho zpracování bylo ale vážně vcelku nadprůměrné, s dobrými hereckými výkony a děj i když vcelku očekávaný, tak dokázal dobře zabavit. Hlavně výkon Timothée Chalamet stojí za zmíňku. Další film po ve kterým ukazuje, jak schopný je to herec.

 • 10%
  0
  1
  9. 9. 2019
  gomacabeza (415 bodů)

  Vždycky jsem se radostně vzedmul a nad(e)chl, když zazněla ve filmu "Beautiful boy" nějaká ta devadesátková pecka, jako třebas Nirvana, velice dobře ilustrující obecnou frustraci, kterou grunge manifestoval a kterou pravděpodobně Nic tolik netrpěl, když poprvé sáhl po droze. Bohužel ten pokus natočit další "drug film" vyšel téměř naprázdno. Navíc mám trochu dojem, že to téma už je spíše pasé, ty dobré věci (Trainspotting 1, Fear and Loath in Las Vegas, Dealer atp.) již vznikly, překonat je, by chtělo suverénního tvůrce s pevným rukopisem a jasnou představou, kterým Felix Van Groeningen opravdu není. Chybí mi tu především autenticita. Oba dva hlavní představitelé, otce a syna, jsou sice na poměrně slušné herecké úrovni, ale převažuje spíš smutek nad tím, že nemají moc co hrát, že jsou obětí především špatného scénáře. Mám silně rozpačité dojmy ze scén jako je ta, v níž tatínek ochutnává drogy, do kterých jeho synek zabředl, aby pochopil závažnost celé situace. (Připomnělo mi to mimochodem děsivou naivitu a krátkozrakost, kterou svého času popisovala Tereza Pergnerová, jejíž přítel "zahučel do heráku"). Celý děj působí strašlivě šablonovitě, jako nějaká laciná příručka Drop inu, která namísto aby odradila, možná snad ještě více potenciální uživatele návykových látek navnadí. Je poměrně dost obtížné s postavami empaticky sdílet jejich trápení, obzvlášť když postava narkomana je vykreslená způsobem, že se jedná ze všeho nejvíc o zpovykovaného, rozmazleného haranta. A že si to vlastně ta rodina zaslouží.

 • 40%
  0
  1
  15. 1. 2019
  Bretislav (242 bodů)

  co to je,prumerny film,nic moc,

Hodnocení a recenze Beautiful Boy

68 70 ?
jak hlasovat?
 • Riverdon 55%
 • martin-mickey-stusak 100%
 • Svany 75%
 • Zdeny_2005 85%
 • kknk2 75%
 • Brenan88 75%
 • Mikeel 85%
 • Atsus 35%
 • frantisek-navorka 95%
 • gomacabeza 10%
všechna hodnocení (32)