Beautiful Boy (Česká republika)
« další názvy »
USA USA
112 minut

Žánry

:
Drama, Životopisný

Obsah

:
Osmnáctiletý Nic (Timothée Chalamet) má na první pohled vše – skvělou rodinu, krásu, talent a přijetí na univerzitu v kapse. Přesto je v jeho životě trhlina, více »« méně

Režie

:
Felix Van Groeningen

Scénář

:
Luke Davies Felix Van Groeningen

Herci

:
Steve Carell Timothée Chalamet Maura Tierney Kaitlyn Dever Amy Ryan ...
Premiéra: 3. 1. 2019
Distributor: Aerofilms
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Beautiful Boy. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Beautiful Boy myslíte! K 11. červenci 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26596 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  3
  0
  13. 1. 2019
  Špímoňátko (870 bodů)

  Tématika drog mi není nijak blízká a většinou se takovým filmům snažím vyhýbat (krom Trainspotting). Každopádně na filmu jsem byl a můžu říct, že se mi líbil. Nemám mu, co vytknout. O filmu jsem nic nevěděl žádné informace předem a proto mě také překvapil fakt, že jde o adaptaci skutečného příběhu. A to adaptací knihy, kterou napsal otec drogově závislého a knihy, kterou napsal syn (drogově závislý). Myslím si, že se film povedl a pokud máte chuť na dobré drama, tak doporučuju.

 • 10%
  0
  0
  9. 9. 2019
  gomacabeza (408 bodů)

  Vždycky jsem se radostně vzedmul a nad(e)chl, když zazněla ve filmu "Beautiful boy" nějaká ta devadesátková pecka, jako třebas Nirvana, velice dobře ilustrující obecnou frustraci, kterou grunge manifestoval a kterou pravděpodobně Nic tolik netrpěl, když poprvé sáhl po droze. Bohužel ten pokus natočit další "drug film" vyšel téměř naprázdno. Navíc mám trochu dojem, že to téma už je spíše pasé, ty dobré věci (Trainspotting 1, Fear and Loath in Las Vegas, Dealer atp.) již vznikly, překonat je, by chtělo suverénního tvůrce s pevným rukopisem a jasnou představou, kterým Felix Van Groeningen opravdu není. Chybí mi tu především autenticita. Oba dva hlavní představitelé, otce a syna, jsou sice na poměrně slušné herecké úrovni, ale převažuje spíš smutek nad tím, že nemají moc co hrát, že jsou obětí především špatného scénáře. Mám silně rozpačité dojmy ze scén jako je ta, v níž tatínek ochutnává drogy, do kterých jeho synek zabředl, aby pochopil závažnost celé situace. (Připomnělo mi to mimochodem děsivou naivitu a krátkozrakost, kterou svého času popisovala Tereza Pergnerová, jejíž přítel "zahučel do heráku"). Celý děj působí strašlivě šablonovitě, jako nějaká laciná příručka Drop inu, která namísto aby odradila, možná snad ještě více potenciální uživatele návykových látek navnadí. Je poměrně dost obtížné s postavami empaticky sdílet jejich trápení, obzvlášť když postava narkomana je vykreslená způsobem, že se jedná ze všeho nejvíc o zpovykovaného, rozmazleného haranta. A že si to vlastně ta rodina zaslouží.

 • 70%
  0
  0
  26. 4. 2019
  Bori02 (299 bodů)

  Další z mnoha filmů o drogové závislosti. Jeho zpracování bylo ale vážně vcelku nadprůměrné, s dobrými hereckými výkony a děj i když vcelku očekávaný, tak dokázal dobře zabavit. Hlavně výkon Timothée Chalamet stojí za zmíňku. Další film po ve kterým ukazuje, jak schopný je to herec.

 • 40%
  0
  0
  15. 1. 2019
  Bretislav (242 bodů)

  co to je,prumerny film,nic moc,

 • 75%
  1
  0
  14. 5. 2019
  eva-pribylova (28 bodů)

  Příběh Nica a Davida Sheffových, drogově závislého syna a jeho zoufalého otce, je víc než na příběhu postaven na obou hlavních hrdinech - Timothee Chalametovi a Stevu Carellovi. Kluk, co si s grácií maže Hollywood na chleba a komik ze špatných komedií, jehož pravé umění vyniká v dramatických rolích (Little Miss Sunshine).
  Příběh je poněkud slabší, resp. nic co by se asi nedalo očekávat dopředu. Drogy, zatajování, sliby, léčebny..atd.
  Všechno bylo americky čisté, nezávadné, divák vlastně ani neví, jak se Nic protlouká, čím a jak se živí, kde žije, počátky jeho drogové kariéry..
  icméně film stojí převážně na hercích, hudbě a kameře. Interakce hlavních protagonistů jsou to nejlepší, co jsem za poslední rok spolu s Call me by your name viděla.

66 70 ?
jak hlasovat?
 • Mikeel 85%
 • Atsus 35%
 • frantisek-navorka 95%
 • gomacabeza 10%
 • eva-pribylova 75%
 • Bori02 70%
 • Jouda 80%
 • mondak 70%
 • Bretislav 40%
 • Hare77 70%
všechna hodnocení (26)