Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  25. 3. 2020
  lamps (14176 bodů)

  Překvapivě dobře konsolidované vyprávění, které především v první polovině nápaditě odráží nepředvídatelnou náturu svých protagonistek. Na Margot se navíc pořád bezvadně kouká a maniakální verze jindy sympatického McGregora mi přišla spíše nevinně zábavná než trapná a otravná. Po srovnání motivací a stanovení jasného cíle se vyprávění uklidní a společně s tím začíná film ztrácet náboj a progresivní nápady - akční scény se stávají rutinnějšími (s výjimkou závěrečné nahánění na bruslích) a zpočátku chytře protlačovaný feminismus se ohraje a tlačí na pilu až příliš. A vedlejší postavy zkrátka nejsou tak zajímavé, aby tu snaživou one-woman-show nějak přínosně doplnily - což je asi největší škoda, protože z formálního hlediska jsem byl relativně spokojen a kvituji i fakt, že jsem hned po chvilce úplně zapomněl, že má jít o superhrdinský film.

 • 50%
  0
  0
  31. 7. 2020
  Tom Hardy (4794 bodů)

  Snaživá hra s dávkováním příběhu, která bohužel potvrzuje, že jakmile vezmete výraznou vedlejší figurku a dáte ji do středu dění, přijde o velkou část kouzla, protože najednou nestačí jen energické vstupy, ale musí fungovat jako komplexní charakter. A právě ona konkretizace najednou vezme veškeré tajemství a tím i faktor zábavy. Margot Robbie do té role dává všechno, ale jakmile utváří situace a jen na ně vtipně nereaguje, nemá vlastně úplně jak zářit. A zbytek, tam se bohužel sešly jen průměrné prvky, ze kterých nedokázal se ctí vybruslit ani jindy jistý Ewan McGregor. Spálená šance.

 • 55%
  0
  0
  14. 2. 2020
  Chimpanzee21 (3779 bodů)

  No ani tak moc nevím co k tomu říct. Epřímně jsem film čekal horší, ale i tak to nebylo zase až tak dobré. Film obsahuje asi přiměřené množství komediálních prvků ačkoliv některé jsou dosti přehnané a po akční stránce filmu zásadně chybí jakákoli reálnost, ovšem to nemůže člověk od takového filmu asi čekat. Ve filmu je jedna postava se superschopnostmi, ale vlastně nevíme proč, ani jak a vlastně ani nevíme že je má po skoro celou délku filmu. Největším zklamáním pro mě byl záporák, který v komiksech funguje vlastně úplně jinak a v podstatě to s ním ještě ukončí, tak jak to s ním ukončí.

 • 10%
  0
  0
  24. 4. 2020
  VasaFlasa (2708 bodů)

  Tak takhle špatný jsem to opravdu nečekal. Tohle byl 100% nejhorší film podle komiksu za posledních deset let (dokonce horší než Bloodshot a poslední Hellboy), přitom Margot Robbie byla jako Harley Quinn v Sebevražedném oddílu dobrá a i DC se v posledních filmech hodně zvedlo, ale tohle mi prostě vůbec nesedlo. Možná už bylo filmů z komiksového světa prostě moc a chtělo by to něco nového a neokoukaného.

 • 75%
  0
  0
  22. 3. 2020
  Blackhand47XD (1960 bodů)

  Týmovka (nebo mám říct sólovka) Birds of Prey měla jednu z nejhorších marketingových kampaní, jakou jsem za poslední dobu viděl. Trailery byly naprosto příšerné a jednotlivé propagační články tomu také nepomáhaly. Ve výsledku ale podle mě film funguje daleko lépe než takový Deadpool, kterého lze řadit do stejné kategorie. Máme tu zábavného záporáka, vtipy nejsou až tak trapné a i ta Harley ukazuje, že dokáže fungovat sama o sobě. Problém však nastává u dalších hrdinek, které bohužel film až tolik nepropracovává. Ano, jsou svým způsobem zajímavé, ale netrávíme s nimi tolik času, aby nám k srdci nějak přirostly. Kvalitu dolů navíc táhne hnusný tmavý filtr, ale DC používá už nějakou dobu a byť je film šílený a barevný, pořád jej tam museli strčit. Akční finále je u DCEU tradičně nudné, ale většina snímku mě naštěstí bavila, tak mu uděluji 75%

 • 70%
  0
  0
  5. 8. 2020
  Nevka (494 bodů)

  Po nemastných a neslaných trailerech člověk před návštěvou kina jen doufal, že to nebude takový propadák, jako byl svého času Suicide Squad. A světe div se. Karty se obrátily. Zatímco banda sebevražedných idiotů vypadala v ukázkách nadupaně a následně pohořela, Harley to vzala přesně z druhé strany. Z nulových očekávání se vyloupla poměrně povedená jednohubka, která dokáže zabavit. Hlavní zásluhu na tom má hlavně vyprávění, které "dostala do rukou" právě Harley. Ta s ním skáče tam a zase zpátky, což ve finále filmu přidává na tempu. Díky této struktuře si totiž scénáristé mohou dovolit rozsekat delší konverzační pasáže na více částí, které postupně namixují s "nařachanými" akčními sekvencemi. Věřím tomu, že kdyby byla poctivě dodržená časová posloupnost všech událostí, ve filmu by se určitě našla slepá místa, při kterých by se divák nudil. Filmu však do jisté míry podkopává nohy fakt, že se snaží působit jako týmovka. Ono totiž úplně nefunguje, když z Vtáků (tak totiž zní velice humorný slovenský překlad) nějaký adekvátní prostor dostane kromě Harley snad jen Black Canary. Zahraničními recenzemi opěvovaná Huntress pak má jen minimum prostoru, a rozhodně není tak skvělá, jak ji někteří opěvují. Ale budiž, každý má nárok na svůj vlastní názor. Nic to ale nemění na tom, že vztahy mezi budovaným týmem (jenž je budován asi posledních 15 minut) jsou prakticky nulové. Jako povedené tak můžeme označit alespoň vztahy Harley - Cass a Canary - Sionis. A právě poslední zmíněný charakter je díky Ewanu McGregorovi opravdu skvělý. Je to sice poměrně typický vyšinutý DC mafián, jako asi polovina záporáků z Gothamu, ale je zahraný dobře. V kombinaci s výrazně "degradovaným" Zsaszem (ten na žebříčku padouchů rázem spadl o nějaké to patro níže) ale tvoří pěkně úchylnou dvojičku, kterou byste neradi potkali v potemnělé noční uličce nebo při procházce v parku. Birds of Prey tak stojí hlavně na poměrně jednoduchém humoru, který je místy dost bizarní a stupidní, ale funguje v podobné kvalitě po celou stopáž filmu. V kombinaci se zábavným soundtrackem Daniela Pembertona a přehlednými akčními scénami pěkně tělo na tělo je to slušný film. Na DCEU nadprůměr a 70%. P.S.: Jen doufám, že mě Warner Bros ušetří toho, že by natočil další film čistě s Birds of Prey v sestavě Black Canary, Huntress a Renee Montoya - ta ženská mi pila krev pokaždé, když byla na plátně.

 • 20%
  0
  0
  30. 4. 2020
  Temný Pán ze Sithu (180 bodů)

  Co říci,velmi barevné i barvite vyprávění o harley quinn, bohužel film mě vůbec neoslovil.postava harley quinn v sebevražedném oddíle měla vše co sem čekal,byla praštěně zábavná a dobře se na ni koukalo, bohužel v Birds o Prey chybělo vše,nezabavne dialogy,spousty rádoby vtipných scén, které vtipné nebyly, styl vyprávění který litá od prostředku k začátku.po hodině sem si říkal ať už to skončí...

63 58 ?
jak hlasovat?
 • Nevka 70%
 • Tom Hardy 50%
 • InJo 65%
 • wodmint 50%
 • divid.jh 65%
 • enrico-bonsch 65%
 • juggler 85%
 • michal-marsalek 70%
 • Tedy 85%
 • jakub-balaj 65%
všechna hodnocení (48)