Spolu to dáme

73%
Spolu to dáme

Představitel učitele z extrémně populární série „Fakjů pane učiteli“ se vrací do kin v další skvělé roli ve filmu plném smíchu i dojetí. A říká jasně „Spolu to dáme“. Jako nezodpovědný floutek Lenny dostane na starosti patnáctiletého kluka Davida s vážně nemocným srdcem. Davidova prognóza říká, že svých šestnáctých narozenin už se nejspíš nedožije. Lenny pojme péči zcela po svém, bez pravidel. Jestli má David umřít mladý, nemá smysl dělat domácí úkoly. Zato striptýz aspoň jednou v životě vidět musí! Po další divoké pařbě zaparkuje zbohatlický floutek a playboy Lenny svojí káru jen těsně vedle garáže, hned na dně napuštěného bazénu. A tátovi dojde trpělivost. Konec flákání, konec utrácení, konec toho být naprostý budižkničemu. Lenny se musí začít starat o patnáctiletého Davida s těžce nemocným srdcem, kterému podle lékařů zbývá pár měsíců života. David žije v sanatoriu a kromě operací toho vlastně moc nepoznal. V jeden moment se tak střetnou dva naprosto rozdílné světy, svět klubů, mejdanů, alkoholu a krásných holek se světem nemocnice, léků a operačních sálů. S tím druhým světem si ale Lenny moc starostí nedělá a začne se o Davida starat tak, jak prostě umí. „Jste bezstarostný ignorant a egomaniak. To je pro těžce nemocného kluka ideální,“ slyší od krásné lékařky. Rozhodne se, že to spolu dají a že si David musí užít, dokud to jde. Ukrást auto, jít na striptýz, do klubu, prostě jen nakupovat blbosti. A pak si David přeje, že by se chtěl zamilovat do nějaké holky. To je velký oříšek, ale nečekané kamarádství už je tak pevné, že začnou pracovat i na tom. Když se s někým stanete opravdoví kámoši, nese to sebou i jeden závazek – Spolu to dáme. A na plno, jako kdyby už nemělo být žádné zítra . . což se ostatně může opravdu stát.

Svým námětem připomíná film slavnou komedii Nedotknutelni, nebo mladistvou verzi komedie Než si pro nás přijde. Ovšem o opisování nemůže být řeč. Film „Spolu to dáme“ vzniknul podle skutečného příběhu a podle knihy, kterou jeden z kamarádů sepsal. (Bontonfilm)
Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
7.5
Německo opět boduje! Je to sice emocionální doják,který bude mnoho lidí srovnávat s Nedotknutelnými,ale to si tento film rozhodně nezaslouží. Jde si svým vlastním směrem a nejednou dokáže své kvality. V hlavní roli se předvedl Elyas,kterého je teď všude plno,ale na druhou stranu zcela zaslouženě. I zde patří ke stavebním pilířům na němž snímek stojí. Příjemná podívaná se šťastným koncem v který jsem na začátku ani nedoufal.
Sheldon
Sheldon
16 069 bodů
7.5
Spolu to dáme je snímek, jež stojí za vidění a v současném adventním čase může být vhodným programem pro zamyšlení nad obecnými lidskými pravdami, které by se měly neustále připomínat. Zapomeňte tedy pro jednou na Babiše a Krnáčovou a podívejte se na tento film. Neměli byste litovat. Já byl příjemně překvapený.
Edward
Edward
2 487 bodů
9
9/10

Dodatečné informace

Původní název:
Dieses bescheuerte Herz (více)
  • Německo Spolu to dáme
  • Německo Dieses bescheuerte Herz
  • Německo Conta su di me
  • Německo Srdcoví rebeli
  • Německo This Crazy Heart
  • Německo Un corazón extraordinario
Premiéra v ČR:
13. 9. 2018
Distributor:
Bontonfilm
Země původu:
Německo
Přístupnost:
12+
Čeština:
Spolu to dáme je dostupný s českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch