Joker (Velká Británie)
« další názvy »
Kanada Kanada
USA USA
122 minut

Žánry

:
Krimi, Thriller

Obsah

:
Zkrachovalý komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) se dlouho pohybuje na tenké hranici mezi realitou a šílenstvím. Jednoho dne se ve svém obleku klauna více »« méně

Režie

:
Todd Phillips

Scénář

:
Todd Phillips Scott Silver

Herci

:
Joaquin Phoenix Robert De Niro Zazie Beetz Marc Maron Frances Conroy ...
Premiéra: 3. 10. 2019
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  6
  0
  4. 10. 2019
  Brenan88 (39661 bodů)

  Oscara za hlavní roli získává Joaquin Phoenix za dechberoucí výkon ve snímku Joker! Přesně takto bude vypadat Oscarový večer. Viděl jsem letos spoustu filmů, tudíž i spousty zajímavých hereckých výkonu, ale žádný ani zdaleka nedosahoval takových kvalit, aby mohl Phoenixe překonat. Joker je jeho film! Bez něj by byl celý zážitek poloviční. Po skončení jsem film nazval ódou na šílenství a za tím si stojím. Po celé dvě hodiny jsem snad ani nemrknul. Nechtěl jsem přijít ani o vteřinu. No a kdyby se mi přece jen podařilo na chvíli zavřít oči, tak by se o mne okamžitě postaral úžasný hudební doprovod, který jsem si zamiloval (připomínal mi Revenant). Todda Phililipse mám rád už od Road Tripu, ale Mládím v trapu si získal místo v mém žebříčku nejlepších režisérů. No a teď jen potvrdil, že tam patří právem. Za ty léta nasbíral dostatek zkušenosti, aby se mu je teď podařilo všechny zužitkovat. Hluboká poklona však patří za samotný scénář a vlastně i odvahu jít proti proudu. Joker totiž není filmem, který by se chtěl lacině vnucovat a zavděčit všem. Je to příběh o chlápkovi, kterýmu život sere na hlavu a on si řekne dost. Pokud by se film jmenoval jakkoliv jinak,tak by nikdo nemohl říct ani popel. Spojení s ikonou DC je spíš jen takovou třešničkou na dortu. Není zde žádná akce, žádní načančaní herci a vlastně ani nic příjemného na pohled. Tohle je tvrdá realita, která se nesnaží nic schovat. Tohle je svět kde je i Thomas Wayne svině! Myšlenka filmu? Když ti svět sere, tak se mu postav! Věřím, že spousta lidi se v Jokerovi zhlédne a najde si k němu sympatie. V podstatě je to chudák, který byl zatlačen do kouta. Jenže tímto se zase vracím na začátek a to Phoenixovi, který to zahrál jako pan herec. Poslední 20timinutovka je jeho hereckým koncertem. Jakkoliv je závěr očekávaný, tak stejně dokázal potěšit a to i fandy Batmana, kteří zde určitě pocítili spojitost jejich miláčka s ikonickým padouchem. Ještě si to nechám uležet, ale začínám se přiklánět k názoru, že máme co dočinění s nejlepším představitelem Jokera.

 • 100%
  0
  0
  12. 10. 2019
  Sheldon (13271 bodů)

  Joker je v mých očích vynikající film. Není to až na poslední rozmáchlou půlhodinku komiksový film, ale poctivé psychologické drama s perfektně napsanými postavami. Je to velmi psychologicky hutný předfilm rozmáchlého Temného rytíře, který je nepřekonaným komiksovým velkofilmem a majstrštykem. Je jasné, že Joker 2 nikdy nebude, stejně jako, že Phoenix se už v roli Jokera nikdy neobjeví. Jednou stačilo. Palec nahoru.

 • 80%
  2
  0
  4. 10. 2019
  lamps (13249 bodů)

  Je Joker filmem jednoduše skvělým? Jako odpověď se mi vnucuje argument, že i sebedokonalejší umění občas plně funguje teprve tehdy, když pozorovatel přestane vnímat, že o velké umění jít má. U Jokera jsem se nemohl celou dobu zbavit pocitu, že sleduji něco skvělého a oslovujícího, co ale ve finále jede po odtažité a neosobní vypravěčské trajektorii. Brilantní momenty černého humoru a přesvědčivého propadu do depresivní duševní skořápky vyšinutého klauna tak střídají prvoplánové zjednodušující sekvence a zvraty, jež narušují vnucovanou realistickou auru (propojení s batmanovským univerzem, nedůslednost detektivní dvojice a svědka jednoho zásadního činu). Ve Phillipsově podání je celá společnost lautr zlá nebo zmagořelá, takže není problém zažehnout revoluci jedním (pravda značným) zločinem na úkor lidí, kteří si vlastně nic jiného nezasloužili. A přesto přese všechno se mi Joker líbil a pod 4* by mě jít ani nenapadlo. Je to totiž především nevídaná one-man-show s dráždivým psychologickým podkladem, jehož vrstvy a hranice mě zkrátka bavilo odkrývat. Výborně nejen zahráno (Phoenix ho má letos jistého), ale také ozvučeno (někdy sice hudba vystupovala z děje na můj vkus až moc, ale husinu naháněla stále solidní) a zrežírováno, s několika wow-momenty, které z hlavy nevyženu, i kdybych ten film už v životě neviděl. Zajímavá vize zrodu ikonické postavy, jejíž sociální kontext sice nefunguje zdaleka tak, jak bylo zamýšleno, ale minimálně z cinefilního hlediska jsem za její realizaci nesmírně rád.

 • 90%
  3
  0
  4. 10. 2019
  JosefTomas (6128 bodů)

  Ne moc komplikovaný příběh se v podání Todda Phillipse stává velice uvěřitelnou psychologickou cestou, které se nedá uhnout osudem a ani pohledem. Joaquin Phoenix se v jedné z nejznamenitelnejších rolí stal tím nejlepším, co mohl Hollywood nabídnout a v jeho podání je Joker hoden soucitu i opovržením zároveň, stejně jako atmosféra, která s výborným soundtrackem nabírá úplně jiný rozměr. Nejvíc mrazivé překvapení roku.

 • 90%
  3
  0
  4. 10. 2019
  Tom Hardy (4473 bodů)

  Inu, máme tu dalšího Jokera. Poprvé s opravdu propracovaným originem a přestože často platí, že půlka kouzla je v tajemnu, zde se naopak drobnokresba s narůstajícími minutami sakra vyplácí. Celé je to natolik pečlivě promyšlené a poskládané, až si říkám, proč Todd Phillips (Pařba ve Vegas) tak dlouho váhal s přechodem na drama. New York 70. let vystihl přímo bravurně, kamera nabízí řadu opravdu fantastických (a přitom nepodbízivých) záběrů a celé je to zabalené do opravdu ukázkové ‚špinavé‘ atmosféry. To vše by nicméně vyšlo vniveč, kdyby hlavní roli nezískal Joaquin Phoenix. Právě jeho soustředěný výkon může za to, že Jokerovi divák zpočátku drží palce a později zažívá silný vnitřní morální boj, když je svědkem toho, kam až sahají důsledky jednoho šíleného klauna. V tom je podle mě největší vítězství filmu. Napřed si nás omotá (podobně jako Americká krása) vztyčeným prostředníčkem vůči společnosti, ale nadšení postupně střídá hrůza z toho, jak se celá situace vyvíjí. Nejsilnější je na Jokerovi syrově gradované finále. Na konci jsem se cítil hodně rozpačitě z otevřené oslavy anarchie, ale to nemyslím jako výtku. Jde o evidentní tvůrčí záměr a je MOC dobře, že dokáže nějaký mainstreamový (a dvakrát tolik komiksový) film způsobit, že se divák cítí v kině podobně rozpolceně a nekomfortně. Jen mám menší obavu, jestli tenhle snímek nepřichází v trochu nešťastné chvíli (přeci jen je podobných Jokerů v poslední době společnost plná). Nějaká negativa? Pokud vezmu v potaz pro inspiraci klíčového Taxikáře (čímž se ani sám Phillips netají), v jeho případě jsem měl pocit, že si za blbou realitu hlavní hrdina může sám, kdežto Arthuru Fleckovi život vyloženě (a tím pádem scenáristicky občas okatě chtěně) hází klacky pod nohy. Je to cílená one man show, pár minut navíc se ale mohlo věnovat příběhu dvou vyšetřujících detektivů (v současném dietním pojetí ani nemuseli mít jména a konkrétní tváře). A... to je asi vše. Pocitově je pro mě Joker v tuhle chvíli nejsilnějším filmovým zážitkem letošního roku.

 • 90%
  3
  0
  4. 10. 2019
  Chimpanzee21 (3723 bodů)

  Nádhera, opravdu nádhera. Film je zpracován doopravdy skvěle, i když se nedrží předloh od DC. Joaquin Phoenix zahrál roli Jokera opravdu dokonale a vůbec nechápu jak to dokázal. Na Jokera z Temného rytíře postava tohoto Jokera nemá, ale Joaquin se téměř dorovnal hereckému výkonu Heatha Ledgera, který bohužel doslova roli Jokera obětoval život. Film je doopravdy úchvatný. Když člověk vypustí scény, které do děje zatahují BatMana, aby to s DC mělo alespoň nějakou spojitost, tak by film byl dokonalý. Škoda jen, že je to bokovka a toho co DC do budoucna bude vytvářet se to pravděpodobně nedotkne.

 • 75%
  3
  0
  2. 10. 2019
  VasaFlasa (2294 bodů)

  Joker od Phillipse je tak temný, jak má celý svět DC podle předlohy být a za to si zaslouží opravdový potlesk. Dějově se však dostáváme před komiks Joker od Briana Azzarello a Leeho Bermejo, což mi však vůbec nevadilo. Film pomalu a nenásilně vtahuje diváka do života Arthura Flecka a do jeho rodného Gothamu. Příběh popisuje, jak Joker před tím, než v komiksu stahoval lidi z kůže a rozřezával lidi, poprvé vezme někomu život. Je otázkou, zdali další novinka Podivuhodná proměna Harley Quinn (první trailer vyšel pár dní před premiérou Jokera) bude nějakým způsoben s Jokerem propojena. Stejně tak i naděje zatím ve formě „zprávy“ na internetu, že Matt Reeves (režisér nově připravovaného Batmana s Robertem Pattisonem a Jonahem Hillem) bude vytvářet netopýří univerzum na několik let dopředu, čímž by konečně mohla vzniknout plnohodnotná konkurence Marvelu. Přece jen samostatných filmů od DC jsme v poslední době viděli dost. Na závěr jen dodám, že Joaquin Phoenix, přestože podal úžasný výkon, však legendu Heatha Ledgera nepřekonal. Uvidíme, jak to bude dál, protože v DC a v Gothamu se zdaleka nekončí.

 • 80%
  3
  0
  3. 10. 2019
  marie-kolarova (1847 bodů)

  Joaquin Phoenix předvedl úchvatný výkon, je jedním z nejlepších herců. Pád do šílenství je však standardním solidně zpracovaným příběhem o tom, jak se asi upadá do šílenství a vyprávěný stylem srozumitelným většinové publiku. Vizuál je krásně temný, jak být má, matka je přiměřeně mimo, akorát na to, aby jí to věřil právě jen Joker. Bavilo mě dobře zpracované prolínání reality a fantazie. Není to však film, který by vyvolal deprese, ale takové standard o jednom borci, kterému definitivně hráblo. Do skutečné hloubky šílenství se nikdy neponoříte.

 • 80%
  2
  0
  2. 10. 2019
  Blackhand47XD (1541 bodů)

  Když tvoříte postavu šíleného a psychopatického padoucha, jaký origin mu dáte? Co nejtragičtější. Joker tak ve svém filmu dostává velice smutný příběh, který kloubí nemocnou matku, psychickou nemoc, chudobu a mnoho dalšího. Oproti jiným verzím tu tak tentokrát máme opravdu propracovanou postavu, o níž víme úplně všechno a nejde tak pouze o tajemného maniaka bez minulosti. Mohl by ale film nést zcela jiné jméno? Určitě. Nechci Phillipsovi nijak zazlívat, ale ono to prostě vypadá, že sepsal film o psychicky labilním člověku a ve finále to pouze narouboval na slavnou značku, aby na to lidé vůbec chodili. Máme tu tak Gotham, samotného "Prince Zločinu" i rodinu Wayneů, ale bez toho všeho by se snímek v podstatě i obešel. Uvidíme, Phoenix bude určitě bojovat o Oscara, ale o film roku se rozhodně nejedná. 80%

 • 95%
  0
  0
  12. 10. 2019
  Vurhor (1532 bodů)

  Ztracená dekáda DC filmů je u konce.
  Po roce 2012, kdy skončila Nolanova geniální trilogie o Temném rytíři, se snímky pod touto komiksovou značkou postupně propadaly do hlubin trapnosti s díly jako Batman vs. Superman, Liga spravedlnosti a Aquaman, zatímco Marvel se jen zpovzdálí posmíval. Smích z tváře mu však šlohl Todd Phillips, který natočil jeden z nejlepších komiksových filmů všech dob. Film, který si nějaký Avengery zcela strčil do kapsy. Joker je čirá depresivní temnota, která je šikovně okořeněná geniální atmosférou a postupným propadáním se do stále hlubších vrstev šílenství. Nepůsobí to vnuceně, ani přehnaně. Má to pomalé tempo, které ale diváka do sebe vtáhne stejně rychle, jako Vetřelec do větrací šachty. Phoenix je tam naprosto fenomenální. Srovnávat ho z Ledgerem mi nepřijde úplně fér, protože oba jejich Jokerové se v mnohém liší. Zatímco Ledgerův Joker je už psychopatický kriminálník, který kuje pikle pro vlastní potěšení, Phoenixův Joker působí jako zcela zničený a ztracený člověk, který se v onom šílenství teprve musí ještě pořádně usadit. Ale husinu z něho člověk dostane každopádně. Není to film pro masy. Není to klasická komiksárna. Je to psychologická analýza individua, které vznikne, když na něj celá společnost sere a nedostává se mu pomoci. Je to vlastně taková modernější verze Scorceseho Taxikáře. Akorát s větší dávkou zla a beznaděje. Vynikající film. Hned z toho člověk dostane chuť si pustit Temného rytíře, aby se mu to hezky propojilo.

 • 90%
  2
  0
  8. 10. 2019
  Špímoňátko (846 bodů)

  Když jsem viděl trailer na film "JOKER", tak mě sice napadlo, že by mohlo jít o padoucha Jokera, ale ukázka na film byla natolik odlišná, že jsem žil skoro 2 týdny v tom, že tenhle film je jen psyhologické drama o klaunovi a s Jokerem nema nic společného. Realita byla nakonec jiná, ale film byl takový, jaký trailer sliboval. Šlo o psychologickou tragedii muze, ktery si projde tim nejhorsi a pak jeste horsim. Necekal jsem, ze film bude takhle silny. Sceny me doslova pohlcovali svoji energii, ktera nebyla nijak pozitivni, ale o to vic jsem cely snimek prozival. Postava Jokera? -> vynikajici. - za me nejlepsi letosni herecky vykon. Byl to Joker, jak ho zname? -> nebyl, ale nevadilo mi to.

  Dávam 90% protoze to byl film vynikajici, odchazel jsem plny pocitu, a je mi jedno zda se film jmenuje "Joker", nebo by se jmenoval Klaun, nebo Šílenstvi. Filmu bych stale dal 90%. at by se jmenoval jakkoliv. Propojeni s Jokerem padouchem byl uz jen takovy bonus, ktery filmu pridal 10 minut navic a nastval nektere skalni fanoušky DC komiksu.

 • 30%
  2
  1
  4. 10. 2019
  tedoun (826 bodů)

  Je rok 1981 a Gotham je na pokraji chaosu. Ulice jsou pokryty odpadkem; chudoba roste; a zařízení pro duševní zdraví se kvůli nedostatku finančních prostředků snižují. K tomu psychopata Arthur Fleck, klaun, který propaguje reklamy na ulici. Artur žije se svou starší matkou v rozbíjeném Bronxově bytě a chova se jako Norman Bates (viz PSYCHO) koupá ji, každou noc tráví s ní na jejich oblíbenou varietní show, Live with Murray Franklin. V Murray Artur vidí postavu otce, kterého nikdy neměl. Artur je více než cokoli dítě, které zoufale hledá identitu a pocit sounáležitosti.
  Poté, co Artur zavraždí trojici bankéřů na Wall Street v metru, stane se hrdinou 99 procent Gothamu, čímž zapálí kampaň „Zabij bohatého“, která vidí, jak si nemajetníci osvojují jeho klaunskou masku jako symbol sociální vzpoury a hodně mi připomíná film V jako Vendeta.

  Na druhém konci spektra je Thomas Wayne, který podle jeho matky je jeho otec, který ho opustil při narození (ano, díky tomu by se Joker stal nevlastním bratrem Bruce Wayne, aka Batman).
  Thomas kandiduje na starostu Gothamu a každému určitě připomene Trumpa, v jednom bodě dokonce prohlašuje chudé město: „Jsem jejich jediná naděje.“
  Počítejte s tím, že tento film příjemný zážitek nikomu nepřinese, je to psychologický film a není to vtipný Joker jako Nicholson i popcorn jsem nedojedl jako u jiných zábavných filmech.

  Jako věrný čtenář DC Comics mohu vám doporučit přečíst The Killing Joke z roku 1988 než půjdete do kina, aby jste poznali, že tento film nemá nic společného s Jokerem verze DC komiksu a je to škoda. Proto nemohu dat ani 80%. Každopádně děkuji KINOBOX za pozvánku.

 • 85%
  3
  0
  3. 10. 2019
  Pegas1632 (291 bodů)

  Joaquin Phoenix je úžasný. Jeho výkon je strhující a táhne celý film v podstatě jen on - netřeba dalších postav :D Celou dobu si říkáte - jo, tak todle by se klidně mohlo stát - a to je právě ten mrazivý efekt, co tento film přináší. Působí opravdu rálně.

 • 85%
  3
  1
  3. 10. 2019
  shalmirane (222 bodů)

  Spokojenost - krásné vykreslení sklouznutí z lehkého magora do těžkého maniaka. Hudební podkreslení závěrečné části podvědomě přimělo při sestupu v kině - mírně - tančit :)

  Obávám se ovšem, že je nutná znalost předchozích filmů anebo alespoň Universa, pro úplné nováčky to nebude dávat smysl - to gradování k totálnímu pošukovi je velká část zážitku.

 • 100%
  0
  0
  10. 10. 2019
  martina-hesova-jr (171 bodů)

  Toddu Phillipsovi se podařilo natočit snímek, který již nyní může být považován za kultovní. Přinesl nám zcela nový, dosud neprozkoumaný filmový žánr, kdy se z komiksového záporáka stává hrdina psychologického dramatu. Joaquin Phoenix se postaral o herecký výkon hodný oskara. O tomto filmu se ještě bude psát v učebnicích.

 • 100%
  3
  0
  4. 10. 2019
  Lady Di (143 bodů)

  Tak tenhle film je naprostá bomba! Stal se jedním z mých nejoblíbenějších filmů. Ta atmosféra byla skvělá a barvy úžasné. Celý snímek působil temně. V některých momentech jsem mu musela fandit a přála jsem mu, aby mohl v klidu žít, ale přece jenom je to padouch a tomu se většinou nefandí. (Upřímně, ne málokdy jsem fandila padouchovi, i když jsem ale věděla, že bohužel prohraje. Třeba Grinch mě naprosto zklamal, když vrátil ty pos°aný dárky.) Nicméně tento kontrast byl famózní. Když ke konci byla ta bouračka, musela jsem se smát. Nebo když někoho zabil, taky jsem se musela smát. A vlastně i z kina jsem odcházela s úsměvem na tváři. Joaquin Phoenix byl naprosto úžásný a já mu tímto komentářem vzdávam hold. Rozhodně snímek doporučuji shlédnout. Nejlépe v originálním znění a v kině. Přeji příjemnou zábavu a nezapomínejte se usmívat. :D

 • 65%
  3
  1
  4. 10. 2019
  S7evin (119 bodů)

  Film má vlastně jen jednu chybu a to je název. Kdyby se film jmenoval Schizofrenie, Blázen nebo Dement, jde o perfektní film, s geniálním hereckým výkonem v hlavní roli - Phoenixe nominace na Oscara 2019 je jasná. Bohužel film se jmenuje Joker a tak jako fanda hlavně tištěných komiksů z okolí Gotham City musím vyjádřit zklamání nad způsobem pojmutí Jokera. Tím, že tvůrci přiznali, že se nejedná o žádnou komiksovou adaptaci, vlastně jen potvrdili, že film o Jokerovi není vlastně o Jokerovi, ale jen o nemocném pánovi co se nakonec zmaluje jako klaun. Film prima, ale je vlastně celý špatně. Já se hold nedokážu oprostit. Pokud jste v životě nečetli jediný komiks, kde se vyskytuje Joker, nemáte problém s trošku artovějšími filmy a umíte ocenit kvalitní řemeslnou práci, budete nadšení. V případě, že však s tištěnými komiksy máte zkušenosti, čeká vás zklamání, v míře podle toho, jak moc velký fanda komiksů jste/nejste.

 • 85%
  3
  0
  4. 10. 2019
  gumoch (93 bodů)

  Ono to vlastně bylo hrozně dobré.. Chvílemi až tak, že jsem musel cukat hlavou od plátna, protože se mi z toho dělalo zle. Ano, Phoenix exceluje a předvádí neskutečně rozpolcenou explozi emocí a já jsem si tu postavu docela oblíbil. Vypadá to, že po letech, co jsem ujížděl na Batmanovi, snad začnu fandit panu Fleckovi.

 • 80%
  0
  0
  9. 10. 2019
  Dominika1 (87 bodů)

  A přesně pro tenhle temný rozměr a osudovou hloubku mám obecně DC postavy raději než ty pestrobarevné marvelácké. Philipsův Joker je stylově pojmuté, psychologicky kvalitně vedené a Phoenixem skvěle zahrané drama, uspokojivě vysvětlující zrod důležité komiksové postavy batmaního světa. Příčiny její prohlubující se úzkosti, vedoucí k naprosté rezignaci na víru v cokoliv dobré; i logické nalezení seberealizace v revolucionářském vedení odboje nespokojených proti vyšší společnosti. Film je skutečně popkulturní vezí Scorseseho Taxikáře, navíc výborně propojenou se zrodem Batmana - jak scenáristicky tak náladově, onou batmanovskou temnotou.

 • 90%
  1
  0
  5. 10. 2019
  Martin Duroň (79 bodů)

  Bezpochyby film, který jsem vyhlížel jakožto fanoušek války mezi Batmanem a Joker. Herec Joquin Phoenix přímo vybízel k neskutečně emotivnímu filmu a k srdceryvnému výkonu.
  Film jistojistě stojí na jeho postavě. Přeci si nemůžu pomoct a čekal jsem něco jiného. Čekal jsem jistý fanatismus Jokera.

 • 95%
  1
  0
  13. 10. 2019
  richard-bergman (76 bodů)

  Joker měl vše, od hereckých výkonů, perfektních záběrů, úchvatných kostýmů, skvělé hudby po rozsáhlý a zajímavý celkový příběh. Často se mi dokonce i stávalo, že bych zapomněl, že je tento film nějakým způsobem spojen s ostatními DC filmy a celkovým superhrdinským světem. Herecký výkon Jaquina Phoenixe mě opravdu do filmu zatáhl a také jsem si i přes spoustu jeho brutálních činů k němu vybudoval sympatie a bylo mi jeho postavy líto. V hlavní myšlence filmu si každý najde své, ale mě se opravdu líbilo, že byl po celý film utlačován, zesměšňován a šikanován a důsledkem toho se vzbouřil a začal činit jak chtěl, aniž by bral ohled na jakékoliv následky. Třešničkou na dortu byl pro mě závěr, kdy Jokera krásně uvedly do scény DC a také na mě dělali obrovský dojem všelijaké maličkosti, jako když si například Joker rozetře z pusy krev tak, aby mu vytvořila na tváři úsměv. Za mě je to tedy jeden z nejlepších filmů roku 2019 a tudíž ho doporučuji každému!

 • 95%
  0
  0
  9. 10. 2019
  mikysrba (71 bodů)

  Vůbec pořádně nevím, kde s tím psaním mám začít. Film, na nějž jsem čekal netrpělivě den za dnem od jeho ohlášení, vkládal jsem do něj vysoké naděje již od začátku a každá nová zjištěná informace o tomto projektu to moje natěšení jen prohlubovala více a více. A konečně ten film přišel do kin.......A že to čekání teda stálo za to ! Jsem v úžasu, to není film který musíte vidět, to je film, jenž musíte prostě a jednoduše ZAŽÍT. Od Todda Phillipse bych asi nečekal něco tak promyšleného do posledního detailu, na druhou stranu se pod to producentsky podepsal Scorsese, což tyto obavy trochu vymazalo z mého mozku.............Ten styl filmu mě překvapil, tak komorně pojaté sociální drama založené na rozkladu jednoho člověka způsobeného společností, jež jej postupně zavrhla, jsem dlouho neviděl, po celou stopáž jsem byl v úžasu, jak tvůrci pojali tento náročný materiál na natočení a přetavili to v tak neskutečně fungující pesimistickou a špinavou podívanou, z níž mi běhal minutu co minutu mráz po zádech (doopravdy mě ani tak nevadilo to fyzické násilí, spíš po té stránce psychické to ve mně vyvolávalo větší zděšení a nepříjemné pocity). Joaquin Phoenix si roli Jokera musel vtisknout do své DNA, z jeho klauna šel obrovský respekt a strach, tak přesvědčivě a přesto naprosto odlišně od svého rivala Ledgera zahraná postava gothamského antagonisty......smekám klobouček.....úžasný a po všech stránkách dechberoucí výkon. Pokud už konečně nevyhraje toho Oskara, tak by tu ceremonii mohli ze dne na den zrušit, fakticky ! Film stojí a padá na něm, ale i tak funguje jako švýcarské hodinky na jiných frontách, hlavně musím vyzdvihnout ten chladný a melancholický soundtrack, jenž se mi mnohokrát svými tóny zaryl pod kůži. A popravdě si nepamatuji, kdy naposled jsem viděl tak famózně vygradované finále. Ano, vše se dalo odhadnout dle průběhu zápletky, ale i tak se Phillips snažil diváka zaujmout svým sofistikovaně zpracovaným scénářem, který dokázal navrch párkrát slušně zamíchat kartami. Naprostá kinematografická lahůdka, po jejímž skončení jsem opojně vstřebával vše, co se během uplynulých dvou hodin na plátně událo. Bravo, bravo, a ještě jednou bravo !!! Za mě film roku. 95 % P.S. A prosím......Nesnažte se natočit pokračování, ono navazovat na tento perfektně uzavřený majstrštyk by dle mě nemělo moc smysl. A ten origin Batmana s uličkou mě mile překvapil, to jsem rozhodně nečekal :)

 • 100%
  1
  0
  5. 10. 2019

  Naprosto něco úžasného, nemám slov........tohle je umělecko dílo, a jestli tohle nedostane oscara a minimálně 2, tak se svět zbláznil...

 • 95%
  3
  0
  3. 10. 2019
  adam-opalecky (36 bodů)

  Tenhle film se v davu neztratí.
  Nádherná kamera, scény, kde bylo třeba VFX byly bezchybně zpracované a hudba skvěle pasovala jednotlivých scénám tak jako celému filmu.
  Z pohledu děje, tak začátek byl dosti pomalý, ale po půlce se vše začalo vysvětlovat. Před polovinou jsem měl pocit, že z kina odejdu ale vydžel jsem a jsem rád. Rychlejšíá build-up by určitě neuškodil.
  Je to origin story a to to splnilo bezvadně. Nyní vím, jak se Joker stal Jokerem.

88 85 ?
jak hlasovat?
 • stanislava-sitarova 100%
 • hcfort 100%
 • richard-bergman 95%
 • Vojtas87 90%
 • dobytek 95%
 • Mihall 90%
 • sandra-slehova 100%
 • Sheldon 100%
 • Vo27a 95%
 • tamura 90%
všechna hodnocení (58)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: