To Kapitola 2
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
1 2 dalsi posledni
 • 50%
  0
  0
  13. 11. 2019

  Prvy diel ma ocaril, nemal som tomu filmu co vytknut. Druhy diel ma zial neoslovil.
  Co sa stalo? Casti, kde hrali decka boli super a zozral som im vsetko podobne ako v prvom filme. Casti kde uz boli luzri dospeli ma nejako neoslovili. Vacsina rozhovorov mi prisla umela, reakcie prehnane, skratka nic moc.
  Urcite mojmu sklamaniu ani neprospelo porovnanie s prvym filmom, ktory bol naozaj dobry, skratka, ocakaval som viac.

 • 5%
  0
  1
  8. 9. 2019
  Silvester (64 bodů)

  It: Chapter Two měla být letošní hororová jistota alespoň za 4 hvězdy. Ale tvůrci řekli rozhodné NE! Tyvole, došlo vůbec někomu, co byly silné stránky jedničky, díky nimž byla tak dobře přijatá? Evidentně nikoli. Tak já to tvůrcům řeknu. Čisté herectví Billa Skarsgårda coby klauna Pennywise. No, ve dvojce je "It" ve své neupravené klaunské podobě zhruba třicet sekund čistého času (ve tříhodinovém filmu!!!). To není moc času na to, aby mohl Bill něco předvést. Všechny ostatní výstupy Toho jsou zmršeny debilním a až překvapivě nepovedeným digibordelem, v němž se na nějaké herectví nehraje. Digibordel není strašidelný!!! Zadruhé chemie mezi postavami. Ta fungovala u dětských představitelů na jedničku. Taková ta amblinovská atmosféra letního dětského dobrodružství, kdy chce být divák členem party, ačkoli by se musel potýkat s nemilými věcmi. Ve dvojce? Chemie nula. Božský cast absolutně nevyužitý - Bill, Eddie a Beverly na facku, trochu se drží jen Richie, ale ten sem spadl z jiného filmu (komediálního, nutno podotknout), zbytek je do počtu. A za třetí dobře prokreslené vztahy mezi postavami. To ve druhé kapitole neexistuje vůbec. Hrdinové se mezi sebou nebaví jako lidi, jen sypou "hlášky" a jednoduché krátké větičky, protože mezi vším tím trikovým cirkusem není na nic čas (paradoxně! ve tříhodinovém filmu!!!). Ten film totiž nemá žádné nosné téma, jež by se v promluvách hrdinů řešilo. Vše se jen ubíjejícím tempem nudně a lineárně sune k povinnému finále v podzemí. Ta tříhodinová stopáž je vážně neobhajitelná. Zvlášť prostřední hodina je svou monotónností a repetetivností k nepřežití. Když mi došlo, že si budeme muset minimálně pětkrát (na černocha se nedostalo) vytrpět povinné kolečko "postava jde na nějaké místo v Derry - vzpomene si na příhodu z dětsví, co se tam odehrála - ve flashabacku na ní bafne It - návrat do současnosti, kde na postavu opět bafne It", měl jsem sto chutí se zvednout a odejít do přilehlého MacDonalda na véču. Protože bych určitě o nic nepřišel. A nejhorší je, že bych fakt o nic nepřišel, stalo se to přesně tak, jak píšu :D. Nicméně, čert to vem, kdyby to byl alespoň funkční horor. Jenže v tomhle ohledu zas film dojel na potřebu mít z It blockbuster, takže takřka každá potenciálně strašidelná scéna je zabitá nějakým trapným humorem. Zkrátka zklamání roku.

 • 60%
  1
  0
  5. 9. 2019
  Nosmall (72 bodů)

  Po velkém očekávání přišlo, jak už to tak bývá, trochu zklamání. Pro mě druhá kapitola představuje spíš zbytečné a strašně dlouhé pokračování skvělé jedničky. Neskutečně natažené scény a kam se podělo napětí? Lekačky jsou předvídatelné a místy i trochu směšné. Charisma dětské party je pryč a z filmu je jen průměrný horor "jednohubka" na konci jsem měl pocit jako když koukám na Avengers: Endgame (konec Tonyho) ale to není vše snad nejméně jsem čekal přeslazený konec, který tam být nemusel.

 • 70%
  0
  0
  1. 10. 2019
  Dominika1 (135 bodů)

  Maximální spokojenost. Jako minule. Jedna věc mě ale obzvlášť překvapila - že se druhý film neobejde bez prvního, to jsem čekal, ovšem že se teď už ani ten první neobejde bez druhého, to ne. Tak mazaná je druhá kapitola Toho, ve které se přítomnost prolíná s minulostí a která se sama prolíná s minulým filmem a spoustu toho, co v něm zůstalo (po)otevřeno, dopovídá. Myslím, že jedině když si dobře pamatujete první film nebo ještě lépe když oba vidíte rychle po sobě, nebude se vám (mylně) zdát, že ve druhém je Bowers zbytečný, Pennywise že je tam málo a dospělé postavy nefungují. Nic z toho není pravda, máte-li k nim vy sami ten vztah, s nímž tvůrci úplně oprávněně počítají.

 • 75%
  0
  0
  1. 10. 2019
  Memento (156 bodů)

  Několik dní jsem přemýšlela o návštěvě této premiéry, když jsem v tu dobu ani ještě neviděla předchozí díl. Volný večer byl nakonec zaplněn touto peckou i přes děsivé recenze. Byla jsem připravená na cokoliv, ale shlédnutí jsem nelitovala. Herecké obsazení zachránilo celý snímek.

 • 85%
  0
  0
  1. 10. 2019
  ondrej-sladky (249 bodů)

  Na tenhle film jsem se těšil strašně dlouho. První díl je sice skvělý, ale dvojka se mi přece jenom líbila trochu víc. Tenhle film má sice několik výtek, jako třeba že je v nějakých částech trochu zdlouhavější nebo předvídatelné lekačky. Ale dospělé verze hlavních postav jsem si oblíbil trošku více. Možná to trochu bylo obsazením jako James McAvoy, Jessica Chastain nebo naprosto úžasný Bill Harder. Film se mi celkově líbil, prolínání současnosti s minulostí nebo hledání artefaktů a nakonec skvělé finále. Za mě 85% a určitě doporučuji vidět.

 • 70%
  0
  0
  9. 1. 2020
  Lady Di (252 bodů)

  Bohužel musím napsat, že snímek mne zklamal. Čekala jsem asi hodně a To nebylo schopno má očekávání naplnit. Opravdu hodně dlouhou dobu se nic nedělo a když ano, připadalo mi, že se nedívám na horor, ale spíše na nějakou komedii nebo přinejlepším thriller.

 • 35%
  0
  0
  13. 11. 2019
  Alism (267 bodů)

  První díl To navodil zajímavou atmosféru a hlavně očekávání. Bohužel Kapitola 2 je o poznání horší. Chvílemi sice vybuduje atmosféru, ale pak to zabije nějakým nedotaženým nebo směšným trikem. Herci, ač moji oblíbení, přehrávají, až je vám jich líto. Tenhle film je bohužel velká ztráta času.

 • 85%
  2
  0
  22. 9. 2019
  mikysrba (276 bodů)

  Za poslední roky horor, který mě dokázal velice zaujmout svým zpracováním a hlavní zápornou postavou, z které jsem byl jednoznačně unešený. Tudíž jsem si od pokračování sliboval hodně a musím říct, že se druhý díl povedl ještě o kousíček více než dva roky starý kolega. Nejprve musím uznat, že lidé z kastingu odvedli neskutečný kus práce. Nejen že dospělí herci se svým mladším protějškům podobali do nejmenšího detailu, oni dokázali pojmout ty postavy tak přesně, že jsem v každém z nich viděl jejich třináctileté adolescentní já. Když bych měl vybrat jednoho člena Smolařů, jenž si film ukradl jen pro sebe, tak volím bezpochybně Billa Hadera. Ten si tu roli Richieho užíval plnými doušky,k tomu všemu ta chemie s Eddiem byla chvílemi k popukání. Jsem rád, že Pennywise zde nehrál druhé housle, dostal dost prostoru k zazáření (Bill Skarskgaard je opravdu nadaný herec, tak zahrát tu odpudivou kreaturu nemůže být snadné). A taktéž palec nahoru za vysvětlení originu, to podle mě ocenilo dost diváků. Lekačky sice většinou nepřekvapivé, ale z takového dřevorubce dostalo málem mé srdce nápad s výletem z mého těla..... a ta atmosféra mě celého pohltila. Také se tvůrci nebáli s brutalitou i vůči těm nejmenším (budiž příkladem holčička a ten kluk) , což v Hollywoodu není zvykem, rozhodně teď chápu ten rating 15+, ty své ratolesti fakt spíš nechte doma, ty doživotní traumata by za to nestály, tomu věřte. Malinko mě zklamal akční závěr, který po tom víc než slušném budování k filmu moc neseděl, ale i tak nabídl momenty hodné zapamatování, i ty emoce se u mě vydraly na samotný povrch, to přiznávám. Ve finále jsem nadmíru spokojen, i proto doufám, že zdejší modrá čísla co nejdříve zmizí. To si film nezaslouží. Snímek zhlédnut v rámci slavnostní premiéry v kině Lucerna a podruhé na promítání díky ČSFD. Za mě dávám 84 % P. S. Ten štěk s reálným Kingem brilantní

 • 55%
  0
  0
  1. 10. 2019
  cirkusačka (325 bodů)

  Na pokračování horroru TO jsem se moc těšila, ovšem, opět se potvrdilo pravidlo, které zastávám, že každé pokračování a natahování nějakého příběhu je většinou horší než první díl, ktrý byl i vtomto případě lepší, zábavnějěí a napínavější, TO 2 je již jen pouhým odvarem dílů prvního

 • 65%
  0
  0
  1. 10. 2019
  kijifa (335 bodů)

  To Kapitola 2 určitě není taková pecka, jako první díl. Ve spoustě věcí hodně pokulhává. Chybí chemie mezi postavami, byť film hodně staví na flashbacích. Pennywisse ve své neďábelské podobě nedostal skoro žádný prostor. Příběh sice završen, ale nadšení z prvního dílu o hodně kleslo.

 • 60%
  0
  0
  1. 10. 2019
  TerkaCZ (353 bodů)

  Po zhlédnutí prvního dílu, pro mě toto druhé pokračování bylo velkým zklamáním. Očekávala jsem od něj tedy mnohonásobně víc, hororvé scény mi přišly spíše k smíchu, celý film pro mě zachránily herecké výkony. První film měl lepší atmosféru. Ocenila bych i kratší stopáž.

 • 60%
  0
  1
  14. 11. 2019
  Atsus (365 bodů)

  Velmi kvalitně zpracovaná předloha a překvapivě zdařilá pokračovačka hororové klasiky od mistra Kinga.Čekal jsem,jak se herci poperou s myšlenkou,že hrůza o které si mysleli,že se jí navždy zbavili,se opět do města vratila a rozsévá ještě větší zlo než u nich zamlada.

 • 85%
  0
  0
  9. 9. 2019
  gomacabeza (414 bodů)

  Jsem s pokračováním víceméně velice spokojený. Film splnil moje očekávání (jsem samozřejmě zvědavý i na filmy, které jdou proti očekáváním), kvalitativně nešel pod úroveň prvního dílu, ba naopak. Mezi přednosti snímku řadím především vydařený casting, schopnost budovat napětí a mířit na fokus. Horší výsledky pak vnímám hlavně v souvislosti s příliš efektním (a vlastně i docela nudným) finále, nepoužitelným a shazujícím humorem. To 2 dokáže divákem otřást, což je v rámci žánru jistě žádoucí. Přináší tak trochu návrat do osmdesátých let, díky podobným vyprávěcím postupům, hrou se snovou logikou atp.

 • 65%
  0
  0
  1. 10. 2019
  Bad (458 bodů)

  První díl patří k nejlepším hororům, co jsem viděl, se skvělými dětskými postavami a výborným obsazením klauna Pennywise. Je tudíž těžké vyrovnat nebo dokonce překonat tak vysoce nastavenou laťku. Bohužel tam, kde první kapitola bodovala, druhý díl zaostává. Skvělé hororové momenty, které využívaly Pennywise a nadání herce tady nebyly skoro žádné. Místo toho jsme se dočkali mnoho CGI strašidel, jejichž podoba se mi už vytrácí z hlavy. Skvělé děti, ke kterým jste si udělali citové vazby už vyrostli a vytrácí se kouzlo toho příběhu. Dospělí se totiž nijak nezměnili, ani nedostali prostor se vyvíjet, jenom odhalovat svou minulost. Prostě třídní sraz se starými přáteli a 3 hodinami smíchu.

 • 40%
  1
  0
  1. 10. 2019
  Judinka (575 bodů)

  Po velkém očekávání přišlo, jak už to tak bývá, trochu zklamání. Pro někoho možná více než trochu, pro mě 2. díl představuje spíš zbytečné pokračování skvělého 1. dílu. Neskutečně dlouhá stopáž a kam se podělo napětí? Lekačky jsou předvídatelné a místy i trochu komické. Charisma dětské party je to tam a z filmu je jen průměrný horůrek. Vlastně si ani nevybavuji, jaká tam hrála hudba, což znamená, že na mě moc nezapůsobila.

 • 75%
  0
  0
  10. 9. 2019
  davsuch (1028 bodů)

  V celku povedený film, i když jsme předchozí díl neviděl, mám pocit, že mi to nějak zásadně nevadilo, snad jen to, že člověk nezná dobře celou charakteristiku jednotlivých postav.

  • i přes svojí délku jsme se ani chvilku nenudil
  • dobrý námět, jak se dospělý vyrovnávají se svým strachem
  • šíleně dlouhý
 • 55%
  1
  0
  1. 10. 2019
  Pajmen (1175 bodů)

  Režisérův výkon v prvním filmu mě doslova uhranul a moc jsem se těšil na pokračování. Dvojka splnila jedno z mých očekávání - byla horší než jednička. Nedají se upřít některé geniální scény nebo opět excelentní výkon Skarsgarda. Ale hrozně mě mrzela celková koncepce filmu. Zdaleka to nebyl jen horor. Z jedné třetiny to bylo drama ve stylu "Stůj při mně" a značnou část vyplnily i vtipné scény. Každá část sice byla kvalitně odvyprávěna, ale my jsme čekali horor! Výsledný slepenec navíc trval něco ke třem hodinám a při nízké míře napětí se chvilkami fakt budete nudit.

 • 80%
  0
  0
  2. 10. 2019
  Fxxx (1410 bodů)

  Maximální spokojenost. Jako minule. Jedna věc mě ale obzvlášť překvapila - že se druhý film neobejde bez prvního, to jsem čekal, ovšem že se teď už ani ten první neobejde bez druhého, to ne. Tak mazaná je druhá kapitola Toho, ve které se přítomnost prolíná s minulostí a která se sama prolíná s minulým filmem a spoustu toho, co v něm zůstalo (po)otevřeno, dopovídá. Myslím, že jedině když si dobře pamatujete první film nebo ještě lépe když oba vidíte rychle po sobě, nebude se vám (mylně) zdát, že ve druhém je Bowers zbytečný, Pennywise že je tam málo a dospělé postavy nefungují. Nic z toho není pravda, máte-li k nim vy sami ten vztah, s nímž tvůrci úplně oprávněně počítají. A vytýkaný humor? Atmosféře vůbec neškodí, stačí si všimnout, že ho postavy používají hlavně jako štít proti strachu. Já jsem fakt spokojený a myslím, že navzdory všem změnám oproti předloze

 • 60%
  0
  0
  5. 8. 2020
  Nevka (1443 bodů)

  Znáte To. Jdete do kina na váš druhý nejočekávanější film roku a dostanete přesně To, co jste si tak přáli. První část "kino IT" marathonu byla totiž opravdu skvělá a nikdo ji za ty dva roky nepokazil! "Chacha!" No... Po této krátké pozitivní pasáži končí všechna sranda... Tvůrcům se sice povedlo najít herce pro jejich dětské protějšky takřka dokonale, ale co z Toho, když je celý film jednou velkou slátaninou, která postrádá tempo a nějakou tu děsivost (atmosféra byla fajn namátkou aspoň u zrcadlového labyrintu, pod tribunou nebo u prvního skonu Loserů). Celkově tady udělali tvůrci minimálně dva kroky zpátky a pohřbili jednu z mých nejoblíbenějších adaptací Kinga (pohled člověka, který Stephena pro jeho děsivost spíše nečte - nesrovnávám tedy s předlohou, ale s kvalitami filmů). Ale abych jen nekritizoval. Musím vyzvednout alespoň povedeného Richieho (Bill Hader) a celkem smysluplnou romanci mezi Benem a Beverly. Jak Jessicu Chastain moc nemusím, tady jsem si ji vyloženě užil. Nic To ale nemění na faktu, že ve srovnání s jedničkou, kterou jsem viděl 15 minut předem je Chapter Two fatálním selháním, pro které nemám pochopení.

1 2 dalsi posledni
66 59 ?
jak hlasovat?
 • Nevka 60%
 • bafik 90%
 • wodmint 65%
 • enrico-bonsch 85%
 • Alex 100%
 • ErizChan 15%
 • Fanda124 75%
 • michal-marsalek 60%
 • Manekenthe 80%
 • lukes-houmr-bures 85%
všechna hodnocení (71)

V žebříčcích uživatelů

13. místo z 173 v žebříčku uživatele Manekenthe