Králíček Jojo
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  1
  0
  9. 3. 2020
  vaclav-pilnik (191 bodů)

  Za poslední rok jsem neviděl nic zábavnějšího. Sice je tam několik estetických chyb, ale ty nejsou nijak podstatné a možná mají svůj záměr. Jediné co bych řekl že mělo být lepší jsou scénky s imaginárním Hitlerem, tam jsou ty vtipy i všechno ostatní takové slabší. Humor, drama, tragedie jsou ve filmu šikovně zakomponované že si navzájem nepřekáží. Opravdu výborný film.

 • 95%
  0
  0
  12. 2. 2020
  mikysrba (232 bodů)

  Taika Waititi je fakticky borec. Doopravdy jsem nečekal, že se film vydaří až tak moc. Ano, trailery slibovaly zajímavou podívanou, ale výsledek se zdařil ještě o kus více. Musím ocenit hodně věcí. Tak zejména herecké obsazení se řadí mezi hlavní devízu celého snímku, ústřední klučina Roman Griffin Davis má před sebou zářnou budoucnost v Hollywoodu, takový špičkový výkon předvést ve 12 letech ? Smekám kloubouček.......Dále válí ve vedlejších rolích Scarlett Johansson (nominace na Oskara bezpochyby zasloužená), Taika coby imaginární Hitler ! (jako, na takový ztřeštěný ale zároveň funkční nápad jsem dlouho ve filmu nenarazil) a taktéž Sam Rockwell (jeho závěrečná scéna nemohla snad nikoho nechat chladným). Kromě všech těchto hereckých es těží film ještě z propracovaného scénáře do posledního detailu. Waititi dokázal ve filmu balancovat mezi dvěma žánry: komediálně laděná nacistická satira a vážné hutné drama, kde se ukazuje pravá tvář války (v jednu chvíli se budete řezat smíchy, v následujícím momentě přijdou na řadu slzy a smutek). A to se mu povedlo prostě neskutečně skloubit dohromady ve funkční celek. Závěr vás zasáhne silnou emocionální dávkou, protože tak dojemný konec dokáže každého diváka ohromit. Nemám slov, film mě zasáhl svou jedinečností do těch nejcitlivějších míst, a to o mnoho filmech říct nedá. Za mě dávám 95 % a světě div se, pro mě to nejlepší, s čím kinematografie uplynulý rok přišla

 • 80%
  0
  0
  22. 2. 2020
  Blackhand47XD (1783 bodů)

  Když jsem poprvé slyšel, že Waititi plánuje natočit satirický film z období druhé světové války, moc jsem tomu nevěřil. První trailer nakonec změnil můj názor a ve výsledku je to opravdu povedený snímek, který jednotlivé archetypy a situace vyhání až do extrému. Postava imaginárního Hitlera je tu však bohužel tak nějak navíc a myslím si, že bez něj by byl film daleko lepší a třeba by utržil i nějakou tu trofej navíc. Dětští herci předvedli jinak opravdu skvělé výkony a opravdu mě pobavil Jojův tlustý kamarád, který ve finále jen tak otočí stranu a pád Německa přijímá, jako by se nic nestalo. 80%

 • 80%
  1
  0
  18. 1. 2020
  kknk2 (739 bodů)

  Toto dramedy mi sedlo hlavně kvůli zajímavému tématu. Život chlapce pod vlivem Nacistického šílenství mě dokázal rozesmát a také velmi rychle zklidnit (nebudete se válet smíchy ani brečet, ale hloubka vás zasáhne). Jak tragická tak i komická složka byly dobře vyvinuty a celkově je film skvostně natočený a originální (prostě od Waititiho).

 • 80%
  1
  0
  31. 12. 2019
  marie-kolarova (1984 bodů)

  Spojení černého humoru, satiry a bolestného osobního příběhu. Taika Waititi tančí na hraně, ostatně tanec je jedním ze symbolů, a to smyslu a naděje. Podařilo se udržet balanc, aniž by nudil, urážel, byl trapný, anebo patetický. Jeden ze způsobů, jak se vysmát nacismu a ukázat nesmyslnost války, i krutou nespravedlnost spáchanou na těch, kteří zachránili životy jiných. Waititi využil prostředky, které fungují, byť nemusí sednout každému. Po první polovině na chvíli zvadne tempo, ale dostane divák pecku.

 • 75%
  0
  0
  8. 2. 2020
  JosefTomas (6504 bodů)

  S prací Taika Waititiho nejsem moc obeznámen (viděl jsem jen třetího Thora), ale i ty mu stačili k tomu, abych měl jeho práci svým způsobem rád. Jojo Rabbit toho nenabízí málo. Má zajímavé postavy, české lokace a zábavnou režii. Taika si natáčení zřejmě dost užil, což je vidět zejména na jeho fenomenálním výkonu samotného Hitlera. Rozhodně nečekejte regulérní komedii. Film postupem času zvážní a na konci už do smíchu nikomu moc není. Dalším lákadlem jsou i herci, kteří jsou opět fenomenální, ale tím největším je Roman Griffin Davis. Ten kluk na svůj věk předvádí dech beroucí výkon a v budoucnu o něm ještě jistě uslyšíme. Jojo Rabbit je film, na který musíte mít opravdu náladu, protože toto válečné drama s prvky komedie asi nesedne každému. Když však ano, film vás za to odmění. PS: Zůstaňte i na titulky. Ne, že by se tam na konci objevila nějaká skrytá scéna, ale vsadím se, že tolik českých jmen jste v cizím filmu neviděli :D

 • 75%
  0
  0
  3. 2. 2020
  Petrson (3939 bodů)

  Řekl bych, že tohle je téměř povinný školní film. "Laskavý" pohled na nacistické Německo, kdy často mrazí. Pro školáky jako stvořené. Podobný pokus jako Život je krásný (La vita è bella). Scénář jak od Zdeňka Svěráka, takový Kolja v uniformě. Nic složitého, jasný směr a výborný snový Adolf. Nezasmějete se nahlas, nebudete trnout strachy, ale na konci filmu si řeknete, sakra, mohlo to být ještě lepší, protože nápad to byl dobrý.

  • Námět, Adolf, dětský herec
  • Jsme na vesnic, ve městě? Mohlo to být napínavější, ironičtější..
 • 70%
  1
  0
  13. 2. 2020
  lamps (13848 bodů)

  Waititiho obdivuji a hrozně jsem chtěl, aby se mi Králíček JoJo líbil. A byť mám nefalšovanou radost z toho, že mu vynesl Oscara za scénář, sám se neubráním zklamání. Momenty má film vpravdě silné až výborné (úvodní seznámení s aktéry, inspekce gestapa a vlastně celá linie vztahu mezi Johanesem a Elsou) a opět z toho prosvítá charakteristický a osobitý "happysad" rukopis i skvělé vedení herců, kteří hlavně v případě dětských protagonistů nemohou být přirozenější. Bohužel, řada scén a filmařských rozhodnutí má zároveň degradující účinky - ač jsem rád za jakýkoli Waititiho komický výstup, jeho linie s imaginárním Hitlerem je relativně zbytečná a nijak vynalézavá. Ale to je ještě menší problém. Hlavní nedostatky vidím v celkové nevyváženosti sdělení a výpravy - nejvtipnější scéna filmu je například náhle useknuta drastickým výjevem jak z Schindlerova seznamu a do nálady filmu, v němž jsou náckové za srandovní karikatury, se vůbec nehodí. Stejně tak závěr, kde se podivně skloubí seriózní výjevy umírání ve válce s naprosto parodickými vsuvkami. Nemluvě o tom, jak některé zvraty zůstávají nedotažené (nechají dvě děti bydlet samotné ve velkém domě a už se o ně nejstarají). Beru, že mělo jít o pohled malého chlapce, a jeho vývoj a různá názorová stanoviska mě skutečně bavili, ale ten pohled zkrátka není ucelený a účast většiny vedlejších postav postrádá odpovídající výchovnou hodnotu (s výjimkou matky, s níž se ale naloží dost diskutabilně). Navzdory všemu to rozhodně není špatný film a Taika dokáže proklamovat své jednoznačné myšlenky originálně a vtipně. Jen je škoda, že nezvolil více nekompromisní rámec a uchyloval se k těm několika pofidérním a kýčovitým motivům, které nemohou omluvit ani studiové hollywoodské konvence.

 • 65%
  1
  0
  11. 1. 2020
  Vurhor (1767 bodů)

  Dámy a pánové, představuji vám nejpřeceňovanější film minulého roku!
  Nojono. Udělat tragikomedii z období druhé světové války ve fašistickém Německu holt není nic jednoduchého. Budoucí snímky by si z toho měly vzít ponaučení. Jojo Rabbit upoutal pozornost velice slibným trailerem, který lákal na sympatické herecké obsazení a několik dobrých vtipů, nicméně konečný výsledek je opravdové zklamání. Když opomenu fakt, že celý film vlastně není kdovíjak vtipný (až na pár momentů je to fakt bída), hrozně mě vytáčí, jak nesmírně lacině a nedotaženě tvůrci pracují s hlavní dějovou linkou, ve které se malý Hitlerjugend hošík skamarádí s židovskou holčinou, která tajně přebývá v hošíkově domě. Film až nevyrovnaně přeskakuje z vážného tónu ke komediálnímu, bohužel ani v jednom případě se nedokázal úplně přesně trefit. A přitom to tak pěkně a vtipně začínalo, vlastně bych klidně víc ocenil, kdyby se celý film odehrával na nějakém fašounském letním táboře. Bylo by to takový WesAndersonovský. Plus postava Sama Rockwella dobře nahozená, ale po nějaké době se hodně vytratí do pozadí. Od režiséra povedeného třetího Thora je to pěkný zklamaní.

 • 45%
  0
  1
  3. 1. 2020
  VasaFlasa (2568 bodů)

  Tohle že natočil velký Taika Waititi? První filmy, které jsem od tohoto tvůrce viděl byl Hon na pačlověky a Co děláme v temnotách, byly originální a vtipný. Komerčnější Thor mu také vyšel na výbornou, ale tohle mi tedy vůbec nesedlo. Pár dobrých vtipů (především od Archie Yates a Rebel Wilson) na celovečerák podle mě nestačily. Přemáhal jsem se, abych film dokoukal do konce.

80 78 ?
jak hlasovat?
 • Tyler221 80%
 • Karen212 80%
 • Peterson223 90%
 • Sáček 85%
 • Hien212 80%
 • vaclav-pilnik 95%
 • Lyons 80%
 • antonin-nadvornik 80%
 • Atsus 65%
 • Reacherjack2016 85%
všechna hodnocení (50)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 18 v žebříčku uživatele terter
1. místo z 18 v žebříčku uživatele terter
Sdílet tuto stránku: