A Star Is Born (USA)
USA USA
136 minut

Žánry

:
Drama, Hudební, Romantický, Oscarový

Obsah

:
Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým více »« méně

Režie

:
Bradley Cooper

Scénář

:
Eric Roth Bradley Cooper Will Fetters William A. Wellman Robert Carson

Herci

:
Lady Gaga Bradley Cooper Sam Elliott Dave Chappelle Anthony Ramos ...
Premiéra: 4. 10. 2018
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Zrodila se hvězda. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Zrodila se hvězda myslíte! K 29. listopadu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27293 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  5
  1
  30. 12. 2018
  Brenan88 (41117 bodů)

  Viděl jsem spoustu hudebních dramat a přesto všechno mne Zrodila se hvězda naprosto odzbrojila. Nádherný,přenádherný film. Už od úvodní rockové scény jsem byl filmu zcela odevzdaný. Coopera jsem měl vždycky rád,ale po tomhle filmu ho miluju. Naprosto geniální herecký výkon podtržený výborným zpěvem. Na tohle můžu jenom říct: dejte mu toho Oscara! Co se týče Lady Gaga, tak ta jako neherečka předvedla skvělý výkon,kterým strčí do kapsy kde jakou čistokrevnou herečku. Vztah mezi Cooperem a Gagou působil přirozeným dojmem a navíc jím to nádherně ladilo. Kromě romantické linky nabídl film i tu dramatickou a ta do mne nacpala tolik smutných,depresivních a krásných okamžiků,že jsem jen těžko udržoval slzu. Jako režisér obstál Cooper na jedničku a moc mu nějakého Oscara přeji.

 • 50%
  1
  2
  8. 1. 2019
  Sheldon (15949 bodů)

  Lady Gaga se do role Popelky z gay clubu sice vžila a jako zpěvačka svou roli bez potíží uspívá, jenže v momentě, kdy má hrát, je to tragédie. Její herecký výkon je krajně nepřesvědčivý a pokud vzpomeneme na herecký výkon Whitney Houston v o třídu lepším filmu Osobní strážce, který sice odpálila kritika, ale diváci jej zahrnují neutuchajícím zájmem, pak srovnáváme nesrovnatelné. Pokud se má Lady Gaga postavit vedle Barbary Streisand ve třetím filmovém zpracování, tak to není vítězství na body, ale těžké KO a odvoz sanitkou na Jipku.
  V Hollywoodu by se už měl někdo konečně probrat a Bradley Cooper by se měl držet svého hereckého kopyta, protože nato aby byl druhým Eastwoodem, Gibsonem nebo Redfordem ještě nemá ani zdaleka.

 • 65%
  1
  1
  21. 1. 2019
  lamps (14266 bodů)

  Věděl jsem, že vstoupím na víceméně nepřátelskou diváckou půdu, ale převážně nadšené ohlasy a oscarová šeptanda mě nakonec přemohly - jen abych je teď musel vyvracet. Hezky natočený a nadstandardně zahraný slaďáček s velkým příběhovým potenciálem, který se ale jaksi utopil v chlastu společně s Bradleyho postavou. Rozjezd a seznámení aktérů funguje, první společná pódiová scéna i díky krásné písni pocitově zahřeje, zbytek nastavuje motivačně rozháraný vypravěčský mód, v němž dostává prostor hafo naťuknutých témat, ale žádné v takové míře, v jaké by si bývalo zasloužilo. Nikdo si jaksi nestihl rozmyslet, o čem má tenhle příběh hlavně být - jestli o vzestupu "ošklivého káčátka" mezi hudební elitu nebo o prohlubování komplikovaného vztahu dvou nadaných lidí s důrazem na alkoholické a zdravotní problémy jednoho z nich - a ve finále to scénář střelí někam mezi a závěr vytouženou katarzi ani zdaleka nenabídne. Škoda, už jen hudební stránka a netuctové postavy si o zásadní biják roku hlasitě říkaly...

 • 65%
  0
  0
  17. 8. 2019
  Pete69 (12485 bodů)

  Film má silné, ale i slabší chvíle a mě osobně příliš nenadchnul. Jak píše Sheldon.. Lady Gaga není dobrá herečka a ani jí to nevyčítám, ale do filmu zkrátka dobrý herecký výkon patří. 65% s přimhouřeným okem právě kvůli herecké amatérce LG :) Navíc nejsem příznivcem muzikálů, ani filmů ve kterých je nadmíra hudby ( až na vyjímky, které měli silný příběh a dobře zvolenou hudbu ve správný moment ).

 • 70%
  0
  0
  18. 3. 2019
  leafroller (2605 bodů)

  Ač skalní odpůrce romantiky, přitáhla mě osobnost Lady Gaga k tomuto filmu. Po vynikajícím debutovém albu Fame, spojujícím retro sound 80. let s moderními přístupy, se tato diva vydala na oslnivou cestu ke slávě. A po 5 studiových albech byla návštěva filmového průmyslu zcela logická. Ocenění jen prší, davy šílí, ale za sebe musím říct, že jsem docela zklamaný. Porušil jsem totiž jedno ze základních pravidel a řídil se domněnkami. Film jsem si tedy pouštěl s očekáváním dospělého hudebního zážitku, který se však nekonal a to i navzdory úžasným výkonům Lady G. Nebýt fenomenální pecky Shalow, za niž přidávám filmu 20% hodnocení, nedostal bych se nad 50%. Vata spojující jednotlivá hudební vystoupení je totiž natolik prvoplánově příšerná, že by to odradilo i zkušené romatikofily. Vše dokonal odklon od country tématu, který je ovšem - vzhledem k tomu, že G. napsala všechny své písničky - asi pochopitelný. Domněnky a velká očekávání mi zkrátka zkazily první promítání a já už jen doufám, že to druhé dopadne lépe. Nedopadlo.

 • 75%
  3
  0
  29. 11. 2018
  stantheman (2387 bodů)

  Čím film překvapil ....? I když víme že Lady Gaga umí zpívat , byl jsem překvapen pěveckým výkonem . Pokud jde o film , jeho předchůdce s B.S. v hlavní roli byl skvělý , takže neměl ustláno na růžích , ale myslím , že celkem obstojně obstál....

 • 60%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1881 bodů)

  Sledování tohohle "zázraku" mi přesně připomnělo, proč moc nemusím hudební filmy. Protože se často snaží diváka ošálit hezkými tvářičkami, extrémním sentimentem a patosem, plus si myslí, že když divákovi naservírují pár "dojemných" písniček, bude plně v jejich moci. Star is Born je hotovým avatarem těchto hovadin. A to to ze začátku nevypadalo vůbec špatně. Chemie mezi Cooperem a Gagou byla uvěřitelná, plus první třetina byla v rámci romanťárny uspokojivá, ale pak jsem zjistil, že děj se vlastně nijak nehýbe kupředu a že se nudím, plus jsem začínal mít pocit, že znovu koukám na La La Land (takže jsem začínal mít nutkání si vypíchnout oči). Ale zatímco problém La La Landu spočíval v tom, že to byl film, co nevěděl, čím má přesně být, Star is Born je film, který ničím není. Je to jen sentimentální ničím výjimečná romantická slátanina, kterou jsem viděl už v tak v desítce jiných filmů, ničím nepřekvapí, ničím pořádně nepotěší, ničím nezaujme. Sorry. Coopera trochu omlouvá fakt, že se jedná o jeho první natočený film, ale radil bych mu, aby se spíše držel hraní, protože v tom je fakt dobrej. A Gaga taky umí hrát dobře, to se rozhodně musí nechat.

 • 75%
  0
  0
  26. 6. 2019
  Květka (710 bodů)

  Kdyby hlavní role nebyly obsazeny Lady Gagou a Bradleym Cooperem, asi bych o tento film ani nezavadila pohledem. Hvězdné obsazení byl zřejmě důvodem, proč jsem se ho rozhodla zhlédnout. A nelituji. Oba dva jsou skvělí herci i muzikanti. Velké plus dávám za nádherné songy, které si pouštím doteď.

 • 90%
  0
  0
  4. 9. 2019
  Kamila88 (216 bodů)

  Všichni okolo mne vyzdvihují do nebe Bohemian Rhapsody, ale pro mne byl hudebním filmem roku Zrodila se hvězda! Od vynikajícího Coopera, nádherných písních až po překvapivě dobrou Gagu. Finále jsem obrečela a kdo vlastně také ne,že? Přála jsem jim co nejvíce Oscarů, ale konkurence byla až moc silná.

 • 80%
  0
  0
  5. 8. 2020
  Lydie (189 bodů)

  Nešla jsem na film s velkým očekáváním, čekala jsem tuctový romantický příběh stokrát obehraný v podobných filmech, a to jsem taky dostala, ale v takové formě, že jsem byla ráda, že jsem se na film podívala. Nejvíc mě asi na tomto filmu uchvátili hlavní představitelé. Bradley mě překvapil jako zpěvák a Lady Gaga velmi mile překvapila hereckým výkonem.

 • 75%
  0
  0
  28. 5. 2019
  Malond (72 bodů)

  Podle mě asi nejlepší hudební drama, které jsem zatím viděl. Lady Gaga je neskutečná zpěvačka a Cooper velice mile překvapil. Celkově byl konec filmu už od začátku předvídatelný, ale i tak slza ukápla :-D Útřední píseň filmu byla jasný adept na Oscara

 • 45%
  3
  1
  12. 1. 2019
  Eva_S (42 bodů)

  Jak tento film může mít tak vysoké hodnocení? Děj je předvídatelný tak, že už jen dle traileru jsem znala celou dějovou linku i konec. Rozhodně mě nevzal za srdce, ani jsem u něj nebrečela. Pro mě to byla zkrátka jedna velká nuda a jediné, co film má, je dokonalý soundtrack.

 • 95%
  0
  0
  27. 6. 2019
  HoneyBunny (22 bodů)

  Lady Gaga a Bradley Cooper ve svých možná životních rolích. Minimálně hráli jako o život:) Při hudebních číslech jsem měla až husí kůži, byl to bezesporu jeden z mých nejsilnějších kino zážitků a asi bych spíše doporučila vidět na velkém plátně než v malém kině.

78 79 ?
jak hlasovat?
 • marta-sediva 100%
 • Jarusu 80%
 • Lydie 80%
 • Pyrkh86 80%
 • anna-vacinova 40%
 • Mikik4444 80%
 • mims 70%
 • Speedyxxx 85%
 • heluš 80%
 • iluzion 100%
všechna hodnocení (101)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 22 v žebříčku uživatele Adelas213
2. místo z 3 v žebříčku uživatele iluzion
4. místo z 14 v žebříčku uživatele LaAbejaLoca
143. místo z 155 v žebříčku uživatele dav.bal