Delirium (USA)
USA USA
96 minut

Žánry

:
Horor, Thriller

Obsah

:
Hlavní hrdina (Topher Grace) se vrací z psychiatrické léčebny na rodinné sídlo, které zdědil po svých rodičích. Ale protože je jeho propuštění z ústavu více »« méně

Režie

:
Dennis Iliadis

Scénář

:
Adam Alleca

Herci

:
Topher Grace Genesis Rodriguez Patricia Clarkson Callan Mulvey Robin Thomas ...
Přehrát online O2
Premiéra: 31. 5. 2018
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  8. 6. 2018
  martin-mickey-stusak (15772 bodů)

  Každý kdo viděl sérii 'Psycho’ si jistě vybaví začátek druhého dílu. Norman Bates se vrátí z psychiatrického ústavu a v jeho domě se začnou dít věci vskutku podivné. A tak nějak začíná i 'Delirium’, jen neznáme jméno onoho navrátilce. Netrvá dlouho a dozvíme se proč v psychiatrické léčebně vlastně byl. A od této doby se dějová linka přeci jen začne, od zmíněného snímku, ubírat poněkud jiným směrem. I tak to vypadá, že si tvůrci na 'Psycho 2’ vzpomněli, příběh si propůjčili a krapet pozměnili. Tedy hlavně od poloviny děje. Ke konci jedna scéna hodně překvapí a snad i svým vývojem šokuje. Střídmé tempo, thrillerová atmosféra, dějová linka bohužel předvídatelná. Vyloženě filmová pecka to tedy zrovna není, ale i tak žánrově určitý potenciál má.

 • 5%
  0
  2
  27. 6. 2018
  Pas (6118 bodů)

  Tento svět už stojí opravdu za hovno ani blázni už nejsou autentičtí.Pravda, několik magorů se najde kteří chějí být naprosto originální a tak stvoří vlastní delirium v příběhu o zdegenerované famílii kde není potřeba věřit vlastním očím ani rozumu ,poněvadž většina díváků není stále na psychofarmakách.Jednoduchá až stupidní story kde si divák má patrně ve vlastní vizi udělat úvod do děje a na to naroubovat příběh lehce zápletkový o čtyřech hercích , jednom velkém domě a něčem uvnitř.Horor , tedy hrůza a zděšení není průvodním ani nosným prvkem snímku ani omylem,spíš utrpením diváka nad ubohostí scénaře.Thriller ,tedy něco co má diváka otřást je spíš ve své podstatě v tomto snímku otřesné, kdy náctileté myšlení tvůrců se míjí s každodenní realitou nejen v léčebně pro pacienty po lobotomii.Pokus o napínavý snímek se míjí účinkem stejně jako podávání placeba místo léků.Výsledkem je nudný film jako ukázka co lze natočit a servírovat chovancům ústavu pro opožděně vyvinuté.Obsahově je to shit.

 • 60%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Pája DJ (506 bodů)

  Na úvod docela typická zápletka, u kterého hledáte po dobu filmu veškerá možná řešení a společně s hlavním hrdinou tak tápete v opuštěném rodinném sídle stejně jako on. Co vše je ještě realita a dá se skutečně spoléhat na vlastní smysly. Je rodinné tajemství skryto i po dvaceti letech nebo se chce dostat na povrch. Čekal jsem sice více, ale v kontextu celého večeru s drahou polovičkou nelze říci, že by byl film špatný :o)

 • 60%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Judinka (465 bodů)

  Musím uznat, že jsem se zde trochu nudila, ale i tak se dá na tomto poněkud klasickém hororu s ještě klasičtější zápletkou najít i pozitivní místa. Návrat do opuštěného rodinného sídla po dvaceti letech z psychiatrické léčebny nemusí být vždy zcela ideální a 30 dní k vytoužené svobodě pod dohledem probačního úředníka, může být někdy nadlidský výkon. Kolik dní vydržíte :o)

 • 50%
  0
  0
  6. 6. 2018
  majhan (442 bodů)

  VZhledem k tomu, že mi horory příliš nesedí, ale záhady a zápletky jsou pro mne zajímavé, stojí mi tento film za shlédnutí, i když je spíše na okraji mého zájmu. Tiše však doufám, že tam nebude příliš krutostí a perverzit, které opravdu nemusím. Tajemno však jo.

60 55 ?
jak hlasovat?
 • ballrog 55%
 • walcom-walentin 75%
 • jarv 60%
 • Philotes 40%
 • ardan-jacob-chrivas 70%
 • mondak 70%
 • bayern 60%
 • Pas 5%
 • Bemiurg 50%
 • martin-mickey-stusak 70%
všechna hodnocení (22)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: