Cyborgs: Heroes Never Die (mezinárodní název)
« další názvy »
Ukrajina Ukrajina
110 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Válečný

Obsah

:
Válečné drama Achtema Seitablajeva vypráví o jedné z nejdramatičtějších fází rusko-ukrajinské války. Jde o příběh obrany letiště v Doněcku, o které se více »« méně
 • Související
 • DVD a Blu-ray
 • Soundtrack
 • Knihy
Jste na stránce filmu Kyborgové. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Kyborgové myslíte! K 27. listopadu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27288 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  29. 3. 2019
  martin-mickey-stusak (21869 bodů)

  Září roku 2014 a obrana letiště v Doněcku na pomezí rusko-ukrajinské války. Ano, filmoví tvůrci se už rozhodli sáhnout i po tomto tématu. Ne však hollywoodští, ale samotní ukrajinští. A kupodivu, byť se to může zdát nemožné, naprosto nestranně. I když místy otazníky vznikají. Na Ukrajině byl snímek velice úspěšný, a není divu. Viditelně nízký rozpočet se snaží vyplnit očekávání hlavně co se týče válečných scén a to se v rámci dramatizace vcelku daří. Horší už to je v částech dialogových, kde se zájem ubírá především na osobní názory jednotlivých bojovníků k danému konfliktu, které jsou přirozeně různorodé a skutečně jako že života. Po dějové stránce je však chaos, ve kterém není možné rozehnat, co že se to právě děje. Má to vůbec nějaký děj? V podstatě to ani nevypadá. Prostě se tu nějaká skupinka snaží ubránit letiště, kdy ve volných chvílích jen přirozeně tlachají, což po divácké stránce může být každému zcela ukradené. Ale na celé koncepci je přeci jen jedno jasné. Je tu ukázaná lidskost, pochybnost, bezmocnost, naděje. Obyčejní vojáci nuceni jít ve své podstatě na porážku vez smyslu národní budoucnosti. A o co se vlastně bojuje? Otazník i přes projevené názory stále otevřený. A tak tu máme ve svém smyslu protiválečný snímek, který by však potřeboval daleko hlubší zpracování. A hlavně větší rozpočet. Ale bylo co bylo, tak alespoň něco.

60 85 ?
jak hlasovat?
 • martin-mickey-stusak 60%
všechna hodnocení (1)