Under the Silver Lake (USA)
USA USA
139 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Krimi, Mysteriozní
Motto: Kdy naposledy jste si pouštěli písničku pozpátku?

Obsah

:
Po znamenitém metahororu Neutečeš se osobitý režisér David Robert Mitchell vydal na halucinogenní výlet po Los Angeles: jeho meandrující neo-noir Záhada více »« méně

Režie

:
David Robert Mitchell

Scénář

:
David Robert Mitchell

Herci

:
Andrew Garfield Wendy Vanden Heuvel Deborah Geffner Riley Keough Riki Lindhome ...
Premiéra: 6. 12. 2018
Distributor: Filmeurope
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  5
  0
  21. 12. 2018
  Brenan88 (39396 bodů)

  Mitchellovo Neutečeš bylo příjemnou žánrovkou o to víc jsem byl zvědavý jak si poradí se svým dalším snímkem. Záhada Silver Lake byla režisérskou maturitou,kterou Mitchell splnil,ALE s odřenýma ušima. Jedna věc je,že si napsal scénář a věřím,že na papíře to vypadalo skvěle,ale druhá věc je samostatné převedení na plátna kin což už tak lehce nešlo. Celý film jsem chápal jako takovou poctu noir detektivkám se spoustou odkazů na popkulturu,Hitchcocka a starý Hollywood. Pozornému divákovi určitě nic neuteče. Navíc je zde cítit značná inspirace Lynchem ke kterému má však Mitchell ještě dost daleko. Atmosféra je dobrá a co chvíle na vás dýchne závan z minulosti. Hodně tomu pomáhá úžasná práce s kamerou a naprosto fenomenální soundtrack. Během těch 139 minut uvidíme spoustu dějových zvratů,ale není to zas tak šokující jak bylo asi v plánu. Garfield po většinu času jen navštěvuje různá místa v Los Angeles a potkává samé podivíny. S těmi vede nezajímavé rozhovor a celé se to skoro nikam nehne. Je to takové potulování od ničeho k ničemu,ale aspoň to dobře vypadá. Přes tu spoustu WTF momentů jsem si říkal,že by filmu slušelo vynechání komedie. Chápu,že je to taková noir detektivka pro teenagery,ale občas toho bylo moc. S blížícím se koncem je to větší a větší úlet a samotné rozuzlení mne teda vůbec nenadchlo. Suma sumárum to není zlé,ale rozhodně to není tak dobré jak bych si přál.

 • 80%
  2
  0
  12. 1. 2019
  lamps (12841 bodů)

  Delikateska. Pro mnohé pochopitelně těžko stravitelný trip napříč městem, které je pro film tímtéž co Betlém pro křesťany. Mitchell vede pozornost neokázale, divák se musí soustředit na detaily a drobná popkulturní pomrkávání, aby si dostatečně vychutnal košatost a sebereflexi unikátního světa, který za každým rohem nabízí něco jiného - vždy nejasná vodítka jak pro samotného diváka, jenž je tlačen do řady interpretací, tak i pro hlavní postavu, která ho světem provádí. Ve finále to není tak dramaturgicky hutné jako to nejlepší od Lynche a délka působí trochu přestřeleně, ale konzistentní tempo a soudržný autorský rukopis zvedají palec při hodnocení výrazně nahoru. První film, v němž mi Garfield vůbec nevadil - a jestli si bude nadále vybírat takhle neotřelé projekty, které dokáži být pro cinefila myšlenkovou výzvou, začnu ho možná mít dokonce rád. Mitchella pak tuplem.

 • 60%
  0
  0
  13. 1. 2019
  Eva_S (40 bodů)

  Chválím originální námět i snahu skloubit mysteriózní thriller a komedii. Na úvod to vypadá slibně a film baví. Ale posléze to sklouzne do nudnější a bohužel delší části filmu, kdy si divák ani trochu nemůže jednotlivé události propojit a pořád si říká, co z toho vyleze a hlavně si přeje, aby to bezcílné bloumání po LA už skončilo. Závěr se mi zdál příliš nerealistický, mimo, jakoby sám scénárista nevěděl, jak to má uzavřít a tak tam napsal první blbost, co ho napadla.

64 70 ?
jak hlasovat?
 • Hare77 65%
 • Scintilla 65%
 • Eva_S 60%
 • lamps 80%
 • netherlord 75%
 • Elizabett 50%
 • puposlav 65%
 • antonin-nadvornik 40%
 • king-kurt 65%
 • Blatouch72 70%
všechna hodnocení (22)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: