Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  26. 10. 2018
  Brenan88 (39774 bodů)

  Sorry to Bother You je přesně ten typ filmu,který balancuje na hraně geniality a naprosté pitomosti. Na vás jako divákovi je,kterou stranu si vyberete. Podle toho si samozřejmě i snímek užijete. Přiznám se,že já se řadím k těm,kterým se tento snímek líbil. Příběh je jedna velká šílenost protkaná satirou a neokoukaným humorem. Herecké obsazení na jedničku,kamera výborná a technická stránka filmu skvělá. Jediné co bych vytkl,tak že se snímek ke konci až dost zvrtne. Jinak tedy spokojenost a dávám 70%.

 • 80%
  0
  0
  22. 2. 2019
  martin-mickey-stusak (18423 bodů)

  V alternativním světě Oaklandu objevuje telemarketer Cassius Green klíč k profesionálnímu růstu, který ho ale zároveň ženě do chamtivosti. Název snímku ‘Omlouvám se, že vás obtěžuji’ je ve svém smyslu velice zásadní. Je asi málokoho, kdo by přijal telefonický hovor z nějakého call centra s úsměvem. Ten na druhé straně, ale dělá jen svou práci a aby byl úspěšný, musí do toho dát skutečně všechno. A o tom tento snímek ve své podstatě je. Příběh vcelku věrně poukazuje na delirium na všechno, což znamená, od rasových předsudků až po vztahy ke korporátní kultuře k odborům, kapitalismu a demagogii. Snímek tak má v sobě skryté politické poselství o zásluhách a chamtivosti kapitalistického stroje, který je svým způsobem nepochopitelný a hloupý a zároveň ve své podstatě až divoce zábavný. Snímek tak velice zajímavou formou poukazuje na neduhy kapitalistického systému, které si ani neumíme připustit. A tak, jako v životě, je potřeba u sledování snímku popřemýšlet, aby podstata věci byla správně uchopena. Radikální kritika kapitalismu a rasismu v brilantním příběhu, který napsal a natočil Boots Tiles, který ve výpovědi problémů představil černocha v telemarketingu kvůli úspěchu používajícího hlas bílých. Těžko říct, jestli je antikapitalističtějšího a antirasističtějšího filmu. Tento je zásadní a trefně cílený.

 • 70%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1619 bodů)

  Magický realismus já rád. Ještě když je vtipný, je to vyložená lahůdka. (ať žije Louis de Bernieres!) Sorry to bother you začíná jako velice slušná a milá komedie, která se ale později přetransformuje do ujeté a alegorické kritiky dnešního kapitalismu a buržoazie. A čím ujetější to je, tím víc film ztrácí na síle. Je to škoda, protože v průběhu filmu je mnoho momentů, kdy to je opravdu vtipný. (rapovací scéna, kdy hlavní hrdina zpívá jen ,,nigga shit!") Zároveň ale jako kdyby se filmu s každou další částí čím dál tím víc bortila určitá scénáristická stabilita, tím důvodem může být právě ono snažení se o vytvoření co největšího satirického bizáru, který by možná fungoval víc, kdyby ho tam nebylo tak šíleně moc. Říkám si, že kdyby film úplně vynechal tu nadpřirozenost, vedlo by se mu líp (hlavně s ohledem na ten humor), ovšem zároveň to je i něco, díky čemuž tak nějak vyčnívá. Kdo ví, třeba to na někoho bude působit lépe, za mě snímek trochu překročil míru a začal v tom mít trochu bordel, ovšem nemůžu říct, že by to nebylo docela zábavný.

73 90 ?
jak hlasovat?
 • Vurhor 70%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • Brenan88 70%
všechna hodnocení (3)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: