The Highwaymen (Česká republika)
USA USA
120 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Mysteriozní

Obsah

:
Texaští rangeři Hamer a Gault byli již v důchodu, když Bonnie a Clyde započali své proslulé řádění. Oba se rozhodli svůj důchod na nějakou dobu přerušit více »« méně

Režie

:
John Lee Hancock

Scénář

:
John Fusco John Lee Hancock

Herci

:
Kevin Costner Woody Harrelson Kathy Bates Kim Dickens John Carroll Lynch ...

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  27. 4. 2019
  martin-mickey-stusak (17129 bodů)

  Když se řekne -Bonnie a Clyde-, snad není nikoho, komu by tato jména nic neříkala. Stejně tak i první snímek o této dvojici z roku 1967 ´Bonnie a Clyde´ právě vyprávějící jejich osud až do samotného konce. Snímek ´The Highwaymen´ nám příběh vypráví znovu, avšak z pohledu druhé strany barikády. Máme tu příběh dvou osob, kteří šli po jejich stopách a snažili se jednou provždy ukončit jejich pouť. Frank Hamer a Maney Gaulta jsou jména, která se v rámci tohoto případu zapsala do kriminalistických dějin. Svým vyzněním je vlastně snímek hodně podobný filmu Clinta Eastwooda z roku 1993 ´Dokonalý svět´. Jen s jedním zásadním rozdílem. Zločinců si tu divák takřka nic neužije. Jelikož je vyprávění právě z pohledu, přesněji řečeno, činitelů činných v trestním řízení, vyprávění je hlavně o nich. Kevin Costner a Woody Harrelson v hlavních rolích stárnoucích a zlomených hrdinů představující právní stát, která kupodivu není nijak odlišný od dané trestné činnosti. Stylové inscenování dodává vizualitu staromódního narativního filmu, který se honosí pomalejším tempem zaměřený převážně na hlavní postavy, ozdobené občasnou akční sekvencí. Režisér John Lee Hancock není na první pohled není jako Clint Eastwood, ale určitě si nevedl špatně. Určité výhrady by se jako obvykle samozřejmě našly, ale jako doplněk k výše zmíněnému filmu působí nemálo dobře.

 • 80%
  0
  0
  24. 4. 2019
  Sheldon (13164 bodů)

  Známý příběh Bonnie a Clyde už jednou zfilmován byl a Highwaymen je pohled na dopadení legendární dvojice. Přístup o to zajímavější, že ve slavném filmu Bonnie a Clyde byl Hamer ztvárněn jako pěkný pitomec. Skutečnost ale byla trošku jiná a jeho nynější představitel Kevin Costner je dobrá volba. Zajímavé je, že původně to měl být poslední snímek jiné legendární dvojice Paul Newman a Robert Redford. Highwaymen je poctivý kriminální film s promakanou výpravou a skvělým hereckým obsazením slušnými hráči.

 • 75%
  0
  0
  2. 4. 2019
  lamps (13050 bodů)

  Poctivá westernová reminiscence, která oživuje klasické tradice podobně jako jeho sympatičtí hrdinové. Diváky lačnící po přestřelkách a temnotě neuspokojí, o to více by však měla potěšit ctitele žánrovek, které kdysi vznikaly jako na běžícím pásu, ale dnes už o ně nikdo příliš nezavadí. Pokud se vám líbilo nedávné Za každou cenu a nebráníte se ještě usedlejšímu přístupu, tohle by měl být film pro vás. Je sice pravda, že by nebylo úplně od věci zabrousit ještě hlouběji do psychologie hrdinů, navodit mezi nimi nějaké originální konflikty a nespoléhat tolik jen na fungující šablony, ale mně osobně tohle lehce zobecněné pojetí tuze šmakovalo, s hrdiny mi bylo dobře a v jedinou chvíli jsem neměl problém na zvolené tempo a ambice přistoupit. Costner a hlavně Harrelson moc fajn, Hancock překvapil.

79 75 ?
jak hlasovat?
 • divid.jh 80%
 • Hare77 75%
 • dav.bal 75%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • Sheldon 80%
 • puposlav 80%
 • Brenan88 85%
 • lamps 75%
všechna hodnocení (8)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: