The Highwaymen (Česká republika)
USA USA
120 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Mysteriozní

Obsah

:
Texaští rangeři Hamer a Gault byli již v důchodu, když Bonnie a Clyde započali své proslulé řádění. Oba se rozhodli svůj důchod na nějakou dobu přerušit více »« méně

Režie

:
John Lee Hancock

Scénář

:
John Fusco John Lee Hancock

Herci

:
Kevin Costner Woody Harrelson Kathy Bates Kim Dickens John Carroll Lynch ...
Jste na stránce filmu The Highwaymen. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu The Highwaymen myslíte! K 2. červnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26292 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  27. 4. 2019
  martin-mickey-stusak (20363 bodů)

  Když se řekne -Bonnie a Clyde-, snad není nikoho, komu by tato jména nic neříkala. Stejně tak i první snímek o této dvojici z roku 1967 ´Bonnie a Clyde´ právě vyprávějící jejich osud až do samotného konce. Snímek ´The Highwaymen´ nám příběh vypráví znovu, avšak z pohledu druhé strany barikády. Máme tu příběh dvou osob, kteří šli po jejich stopách a snažili se jednou provždy ukončit jejich pouť. Frank Hamer a Maney Gaulta jsou jména, která se v rámci tohoto případu zapsala do kriminalistických dějin. Svým vyzněním je vlastně snímek hodně podobný filmu Clinta Eastwooda z roku 1993 ´Dokonalý svět´. Jen s jedním zásadním rozdílem. Zločinců si tu divák takřka nic neužije. Jelikož je vyprávění právě z pohledu, přesněji řečeno, činitelů činných v trestním řízení, vyprávění je hlavně o nich. Kevin Costner a Woody Harrelson v hlavních rolích stárnoucích a zlomených hrdinů představující právní stát, která kupodivu není nijak odlišný od dané trestné činnosti. Stylové inscenování dodává vizualitu staromódního narativního filmu, který se honosí pomalejším tempem zaměřený převážně na hlavní postavy, ozdobené občasnou akční sekvencí. Režisér John Lee Hancock není na první pohled není jako Clint Eastwood, ale určitě si nevedl špatně. Určité výhrady by se jako obvykle samozřejmě našly, ale jako doplněk k výše zmíněnému filmu působí nemálo dobře.

 • 80%
  0
  0
  24. 4. 2019
  Sheldon (15876 bodů)

  Známý příběh Bonnie a Clyde už jednou zfilmován byl a Highwaymen je pohled na dopadení legendární dvojice. Přístup o to zajímavější, že ve slavném filmu Bonnie a Clyde byl Hamer ztvárněn jako pěkný pitomec. Skutečnost ale byla trošku jiná a jeho nynější představitel Kevin Costner je dobrá volba. Zajímavé je, že původně to měl být poslední snímek jiné legendární dvojice Paul Newman a Robert Redford. Highwaymen je poctivý kriminální film s promakanou výpravou a skvělým hereckým obsazením slušnými hráči.

 • 75%
  0
  0
  2. 4. 2019
  lamps (14147 bodů)

  Poctivá westernová reminiscence, která oživuje klasické tradice podobně jako jeho sympatičtí hrdinové. Diváky lačnící po přestřelkách a temnotě neuspokojí, o to více by však měla potěšit ctitele žánrovek, které kdysi vznikaly jako na běžícím pásu, ale dnes už o ně nikdo příliš nezavadí. Pokud se vám líbilo nedávné Za každou cenu a nebráníte se ještě usedlejšímu přístupu, tohle by měl být film pro vás. Je sice pravda, že by nebylo úplně od věci zabrousit ještě hlouběji do psychologie hrdinů, navodit mezi nimi nějaké originální konflikty a nespoléhat tolik jen na fungující šablony, ale mně osobně tohle lehce zobecněné pojetí tuze šmakovalo, s hrdiny mi bylo dobře a v jedinou chvíli jsem neměl problém na zvolené tempo a ambice přistoupit. Costner a hlavně Harrelson moc fajn, Hancock překvapil.

 • 80%
  0
  0
  10. 11. 2019
  mikysrba (276 bodů)

  Klasika jako ze staré školy. Film se rozjíždí pěkně zvolna, snaží se divákům trochu blíže vykreslit postavy hlavních dvou hrdinů, což považuji za důležité, když s nimi máte strávit pár těch desítek minut. Někomu to tempo může vadit a pochopil bych to, ale já si docela rychle navykl na tento styl. Asi jsem čekal, že i Bonnie a Clyde dostanou více prostoru, ale nestalo se, bohužel. Jinak tedy Costner s Harrelsonem zaváleli, scéna s Woodym na záchodech bezpochyby highlightem celého filmu (trochu škoda, že ji naznačili již v trailerech). Tito herci mají charismatu na rozdávání, což jejim postavám přidalo plusové bodíky na věrohodnosti (i tak se ale nemohu zbavit pocitu, že kdyby film natočili v 80. letech s Newmanem a Redfordem, tak by výsledek byl ještě o pomyslný level výše). Dialogy skvělé, atmosféra třicátých let minulého století na mě dýchala v každém záběru. Akci moc nečekejte, on se film ani nesnaží být něčím jiným než poctivým dramatem. Ale silné chvíle se i tak dostaví, ať už se jedná o scénu se zastřelenými policisty či závěrečné zúčtování, kde se kulkami dozajisté nešetřilo. Mohu doporučit a zároveň radím, ať si něco přečtete o opravdovém Hamerovi a Gaultovi. Stojí to za to. Filmu dávám 80 %

73 68 ?
jak hlasovat?
 • VasaFlasa 60%
 • mikysrba 80%
 • esperkova82 60%
 • cernek82 75%
 • MI 55%
 • MAGGY 85%
 • LevarMathis1 80%
 • JimCessna 65%
 • v-souteze82 70%
 • návštěvníkHERNY 65%
všechna hodnocení (20)

V žebříčcích podle hodnocení

53.
v žebříčku filmů za rok 2019
352.
v žebříčku krimifilmů
172.
v žebříčku mysteriózních filmů