Kozy léčí

58%
Kozy léčí
Plakát traileru

Nový televizní film z cyklu, ve kterém vždy půjde o složitý osud výrazné ženské osobnosti. Pod názvem Holky šikovný vzniknou příběhy, na nichž se budou významně podílet ženy – scenáristky, dramaturgyně, režisérky, herečky. Zuzana Stivínová v hlavní roli tohoto televizního filmu bojuje s nebezpečnou nemocí. S celou rodinou odejde na venkov pěstovat kozy a změnit životosprávu. Velkým vzorem je pro ni stará paní, výrazná venkovská autorita, která ji přesvědčí, že právě kozí mléko jí nejvíc pomůže. V hlavních rolích vedle Zuzany Stivínové uvidíme Igora Chmelu, Johannu Tesařovou, Kašpara Juráčka a Vendy Hájkovou. Film o silné ženské hrdince v mezní životní situaci, k němuž scénář napsala Markéta Bidlasová, vznikl v Tvůrčí producentské skupině Kateřiny Ondřejkové. Natočila jej režisérka Lenka Wimmerová. Kozy léčí nabídly v hlavních rolích Jany a Mirka dobrou příležitost Zuzaně Stivínové a Igoru Chmelovi. Oba představují manželskou dvojici ve středním věku, která se rozhodne žít na venkově. Změna životního stylu má především pomoci Janě v jejím zápasu s nemocí. Společně procházejí obdobím, které před ně klade několik komplikovaných okamžiků spojených se vztahovými, existenčními a dalšími problémy. Do rodiny patří i dvě děti - šestnáctiletá Johana (Vendy Hájková), která rozhodnutí rodičů přemístit se na venkov zrovna nevítá, to všem dokola dává řádně pocítit. Osmiletý Marek v podání Kašpara Juráčka se naopak v novém prostředí zabydlí docela rychle. Ve vztazích mezi rodiči a dětmi se pochopitelně odráží i matčina nemoc, nebo spíš to, že se o ní děti dovídají až mnohem později, než všichni ostatní. Tím, kdo podstatně ovlivní změnu v životě této čtveřice, je babi Čiháková. Hraje ji Johanna Tesařová. Tato svérázná žena je respektovaná v širokém okolí. Její schopnost odhadnout zdravotní problémy svých bližních i to, jak by si sami mohli pomoci, funguje také v případě Jany a Mirka jako silná inspirace pro další běh věcí. (Česká televize)
Pete69
Pete69
31 128 bodů
6.5
Hezký film. mě jen tak přinutil k zamyšlení, jestli by mi na takové farmě nebylo lépe...... :) Jinak spíše průměrné herecké výkony, nejlepší byla asi ten malý kluk. Příběh zajímavý, ale žádná pecka. Koukatelný nízkonákladový snímek, který u mě překvapivě zabodoval.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
6
Sám se tomu divím, ale líbilo. Scénář možná trochu jdoucí na ruku, ale docela z toho srší ta venkovská pohodovost. Navíc podpořená klasicky skvělým Chmelou a Zuzou Stivínovou. Být tohle pilot nejakého seroše, tak rozhodně sleduju dál.
Rabadi
Rabadi
2 259 bodů
7.5
Téma jako v seriálu Ranč U zelené sedmy, přesto moc milý film, ve kterém se řeší návrat člověka k přírodě, nemoc matkya, smysluplně strávený čas a vztahy mezi lidmi. Igor Chmela ve zcela seriózní roli překvapil svým výkonem, jinak lehce nadprůměrný televizní film.

Dodatečné informace

Původní název:
Kozy léčí (více)
  • Česká republika Kozy léčí
  • Česká republika The Goat Cure
Premiéra v ČR:
8. 12. 2017
Země původu:
Česká republika, Česká republika
Čeština:
Kozy léčí je dostupný s českými titulky
Ocenění:
Žádná ocenění