Mandy (USA)
« další názvy »
USA USA
121 minut

Žánry

:
Akční, Fantasy, Horor, Thriller, Retro

Obsah

:
Píše se rok 1983. Red Miller (Nicolas Cage – Ghost Rider, Drive Angry) a Mandy Bloom (Andrea Riseborough – Birdman, Souboj pohlaví) jsou dva outsideři, více »« méně

Režie

:
Panos Cosmatos

Scénář

:
Panos Cosmatos Aaron Stewart-Ahn

Herci

:
Nicolas Cage Andrea Riseborough Linus Roache Bill Duke Richard Brake ...
Jste na stránce filmu Mandy - Kult pomsty. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Mandy - Kult pomsty myslíte! K 27. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28160 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Mandy - Kult pomsty


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 55%
  0
  0
  14. 10. 2018
  Brenan88 (45817 bodů)

  Hodně solidní úlet,který podle mne není tak dobrý jak se o něm mluví. Příběh je zcela obyčejný a milionkrát viděný - POMSTA. To že ho Cosmatos zaobalil do tuny odpudivejch filtrů z něj ještě nedělá něco víc co by ho dělalo nějak kultovním,nebo kvalitním. Nicolas klasicky přehrává,ale v tomto filmu je to tak nějak ok. Vlastně je to jediný důvod proč tento šíleně zdlouhavej a nudnej film vidět.

 • 100%
  0
  1
  16. 2. 2019
  martin-mickey-stusak (26167 bodů)

  Příběh o pomstě, jaký tady snad ještě nebyl. Ztráta milovaného člověka přivede jednotlivce k typickému maniakálnímu způsobu msty, jaký je jistojistě očekáván. Avšak je snímek těžkopádnější, než by se kdy zdál. Synth-metalová hudební vložka společně s psychedelickou vizuální stránkou obrazu strhávají diváka jakoby do jedinečného světa halucinogenních barev. Mstící se Mandy vypadá jako neonový démon nakombinovaný kyselinou a heroinem. Divný šílený svět vizuálně šitý na míru pro zkoumání hranic lidstva v kreativním excentrickém prostředí. Pevné praktické efekty a přínosně doprovázející zvukové stopy podmanivý obraz všech scén evokuje k mistrovskému dílu pro konzervativce. Gore a krve je tu přehršel a tak snímek jistojistě uspokojí i ty nejšílenější fanoušky hororu. Snímek obsahuje mnoho odkazů na všelijaké hororové snímky, takže v podstatě vyznívá spíše jako jejich směska. David Lynch, Tobe Hoper či Sam Raimi. Jejich práce je tu scénicky citována dokonale. Použití motorové pily už jen mluví samo za sebe. Snímek překročil dosavadní vrchol vizuální a scénické absurdnosti a jako nová noční můra se hodí velice. Může být ještě strašlivějšího filmu? Uvidíme. Tohle je nejen spíše pro náročnějšího diváka, ale hlavně pro silné nátury.

 • 100%
  0
  0
  20. 9. 2018
  Sheldon (16026 bodů)

  Mandy je nezařaditelné filmové dílo - horror natočený jako obal heavy metalového alba, ve kterém se smývají rozdíly mezi vizemi a realitou. Výtvarně je to hodně zajímavé, příběhově je to naprostý nesmysl, ale je to něco, co se tak vymyká současným filmům, že sahám k nejvyššímu hodnocení.

 • 70%
  1
  0
  30. 10. 2018
  lamps (14894 bodů)

  Ufff, jak se k tomuhle postavit? Na jednu stranu obdivuhodné formální sebevědomí, které se musí ocenit. Všechny ty barevné filtry, zvukové deformace a rozmazaný obraz sice působí trochu lacině a v průběhu začínají nudit, ale rozhodně budují dostatečně hutnou atmosféru, aby přebily i zpočátku monotónní tempo a wtf dialogy. Šílení záporáci mi přišli spíše otravní než děsiví a logiku nikdo příliš neřešil, ale o ni tu koneckonců vůbec nešlo - tohle je film o Nicolasi Cageovi, který se prodírá halucinogenním oparem s vlastnoručně vyrobeným palcátem a s úsměvem jemu vlastním masakruje náboženské fanatiky - a tahle poloha nesedí náramně pouze Cageovi, jehož projev nemá chybu, ale i Cosmatosovi, jenž netočí rutině a nahánění panbíčkářů simuluje jako nefalšovanou cestu do pekla, za což má mé plné sympatie. 

 • 80%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2018 bodů)

  Film, který působí, jako kdyby ho natočil sám ďábel s brkem trávy v puse. Mandy je jednoznačně jedna velká psycho jízda, která do sebe kombinuje prvky z filmů jako Evil Dead, Hellriser, Old Boy nebo jeden z Grindhousů. Rozhodně to není snímek pro každého. Je to divný, je to pomalý, je to nenápadně vtipný, plus v určitý moment dost krvavý. Ale nedá mi to. Bylo to zatraceně okouzlující. Ona vizuální stránka, která je přesycená samými filtry, plus tomu dopomáhá i velice slušná hudba, tvoří naprosto senzační temnou a pitoreskní atmosféru, jež sledování snímku mění v jeden velký bizár, zato ale podivně podmanivý. Ty dvě hoďky utekly jako voda, navíc je sakra fajn zase Nicolase Cage vidět v nějakým slušným snímku. I když poslední třetina je poněkud uspěchaná a ne příliš povedená, stejně musím říct, že Mandy je fakt povedená jízda. Jaké z filmu plyne ponaučení? LSD není jenom droga. Je to životní i úmrtní styl.

 • 75%
  0
  0
  5. 12. 2018
  ob_ver (551 bodů)

  Pronásledováni výčitkou ze smrti své milované byste nechtěli být, a obvzláště ne v případě, že jste si ji zamilovali pro její přizračnou jinakost. Hranice soudnosti a příčetnosti tedy nejpozději tady odložme stranou. Velmi oceňuji promyšlenou dynamiku, s jakou se postupem času více a více vzpírá realitě. Pokud vás nefascinují pohledy do tváří smyslu zbavených mstitelů, není to film pro vás. Mandy je vymykající se lyrická podívaná po okraj naditá pozoruhodnými nápady. Jistou samoúčelnost a nekonzistentnost odpouštím, film mi učaroval, na tvůrci rozehranou hru jsem přistoupil, bavil se a žasnul.

Hodnocení a recenze Mandy - Kult pomsty

64 73 ?
jak hlasovat?
 • Reacherjack2016 65%
 • InJo 80%
 • Manekenthe 80%
 • howrse 0%
 • Vurhor 80%
 • PRINC180 55%
 • martin-mickey-stusak 100%
 • squirrelpool 45%
 • ob_ver 75%
 • lamps 70%
všechna hodnocení (15)

V TV

V žebříčcích uživatelů

146. místo z 173 v žebříčku uživatele Manekenthe