Beirut (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
110 minut

Žánry

:
Drama, Thriller

Obsah

:
Americký diplomat (Jon Hamm) opouští v roce 1972 horkou půdu Libanonu po tragické události a vrací se domů. O deset let později je do války zmítaného Bejrůtu více »« méně

Režie

:
Brad Anderson

Scénář

:
Tony Gilroy

Herci

:
Jon Hamm Jay Potter Khalid Benchagra Leïla Bekhti Kate Fleetwood ...
 • Související
 • DVD a Blu-ray
 • Soundtrack
 • Knihy
Jste na stránce filmu Beirut. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Beirut myslíte! K 27. listopadu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27288 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  17. 7. 2018
  martin-mickey-stusak (21869 bodů)

  Příběh se neobvykle pohybuje na syrové diplomatické úrovni, což znamená, že je převážně konverzační a svým smyslem pro laiky dosti složitý. Tohle by stačilo i na komorní studiové zpracování, ale je vidět, že tvůrci na ničem nešetřili a ohromnou plně realistickou výpravou dokáže divákovi vnutit onu temnou atmosféru, strach spojenou s odhodláním a hlavně nejistotu. Takový film tu skutečně chyběl a vedle těch válečných, poukazující především na vojenské akce, působí takřka jako zázrak. Diplomaté a tajné služby. Ti všichni rozehrávají politické hrátky a intriky, do kterých ani média nevidí a tak přirozeně ani my, kteří je sledují. Ohromná autentičnost dává všemu skutečně až realistický pohled na veškeré dění a byť se klasicky poukazuje hlavně na americkou činnost, čímž vůbec nepřekvapí poslední záběr scenérie s americkou vlajkou po boku, je jednoznačně vidět, že podíl na všem mají i všechny ostatní strany konfliktu. Takže tu máme prostý příběh o únosu důstojníka CIA a snahy ho získat zpět. A ještě jednou, to vše na diplomatické úrovni, která vyvrcholí typickým thrillerovým napětím. Buď jak buď, tohle se bez osobního politického pohledu prostě povedlo.

77 70 ?
jak hlasovat?
 • tomas-mach 70%
 • pantak 60%
 • martin-mickey-stusak 100%
všechna hodnocení (3)