Národní třída
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  21. 11. 2020
  martin-mickey-stusak (21863 bodů)

  Příběh sígra z ponurého sídliště žijícího svůj svět a přísně se držící svých zásad. Je to takové jednoduché filmové seznámení s charakterem ve slušné společnosti ne zrovna populárního člověka, kdy se postupně dozvídáme co je vlastně zač a čím si v minulosti prošel. Jako portrét se to povedlo. Určitě si každý ve svém městě vybaví někoho podobného. Všude někdo takový je. V pozadí toho všeho je ale víc a těžko říct, jestli si toho vůbec po divácké stránce lze všimnout, neb Hynek Čermák v roli sígra na sebe strhává pozornost dokonale. Každopádně náznaků je více než dost. Atmosféra se veze v potemnělosti ve smutné realitě zklamaného života, ale přeci jen jakoby tomu chyběla výraznější šeď, která by všemu dala výraznější ráz. Události točící se kolem peněz mají s realitou hodně společné, ale události zasazené do událostí 17. listopadu 1989 bohužel vyznívají dosti nepatřičně až trapně. Ani jako vtípek to vůbec nevyznívá. Snad by neuškodilo i více osobní psychologie, i když Hynek Čermák svou roli skutečně pojal dokonale. Snímek nepatří mezi nejhorší a své místo v divácké přízni by dostat mohl. Jen je pro užší výběr diváků.

 • 70%
  0
  0
  28. 2. 2020
  Pete69 (12432 bodů)

  Konečně něco jiného než bláznivá, či romantická komedie s milostným sedmiúhelníkem. Příběh problematického vlastence a svéráza non plus ultra. skvělý výkon Hynka Čermáka a velké překvapení mi připravil Jan Cina, který zahrál důvěřivou smažku s dobrým srdcem na 1- . Scénář hodný pana Kolečka a film mě potěšil.. 70%

 • 70%
  2
  0
  28. 9. 2019
  Jana Květoňová (5658 bodů)

  Šla jsem na to se synem. Takové filmy nejsou můj šálek kávy, jak se říká. Nicméně zas tak hrozné to nebylo. Rozhodně to nebylo tak vtipné jako Dycky Most!, jak konstatoval i syn, ale o to to zas bylo akčnější, hotový thriller! A s otevřeným koncem. Zavřeli Vandama přece jenom nakonec do vězení? Nebo se s Luckou odstěhovali do hor a tam si otevřeli malé pohostinství a žili tam v lásce až do konce svého života? Výkon Hynka Čermáka byl opravdu vynikající! Jak kdyby takovým člověkem skutečně byl! Rovněž se mi líbilo setkání Vandama se svým bratrem Romanem, boháčem, který žije se svou ženou a dvěma malými synky v luxusní vile s krásným výhledem na Prahu a má prakticky všechno, co si v dnešní době člověk může jen přát. Jan Cina ("Nejsi buzerant! Že ne?" "Neee!!!") je taky výborný po všech stránkách a velmi silně na mne zapůsobil příběh Vandamova otce a jeho sebevražda, když zjistil, že onemocněl rakovinou. A bylo mi líto toho divočáka! Já vím, na šípkové omáčce bych si ho dala taky, a možná i s tím zelím, ale jak tak hezky roztomile koukal a všude čmuchal jak psík, a pak ho zastřelili... Naštěstí toho druhého, který se v tom lese objevil, nezastřelili! :-) Jinak hodně mě vždycky zajímá u filmu hudba. Ta Pergolesiho Stabat mater dolorosa byla krásná a musím říct, že mě DOST překvapila!

 • 65%
  2
  0
  30. 9. 2019
  marie-kolarova (2113 bodů)

  Nenech si s..t na hlavu! Odkaz, který Vandamovi zanechal jeho otec a který mu způsobuje opakované problémy. Ono je to sice hezké, když se člověk řídí tímto heslem, ale musí umět vyhodnotit hranice, kde končí jeho práva. Vandamovi se to úplně nedaří a byť má příjemné měkkosrdcaté momenty, celkově si svůj život poťapává. Byť se snaží o uctivý vztah k ženám, v krizových momentech vybublají jeho násilnické sklony. Film i přes velmi rozumnou stopáž neudrží počáteční nasazení a nevyvaruje se hluchých míst.

 • 80%
  0
  0
  1. 2. 2020
  Speedyxxx (813 bodů)

  Hodně povedené dílo. Přes všechny vulgarismy a jednoduchý příběh hodně vypovídá o naší době. Kdo má peníze, má moc a může cokoli. Kdo je nemá a žije si svůj malý život, musí "držet hubu a krok". Pokud vybočí, tak přes ní dostane.

 • 75%
  0
  0
  1. 10. 2019
  Pája DJ (641 bodů)

  Vandam, Vandam a zase Vandam - národní hrdina. Jak to ale vše skutečně 17. listopadu na Národní třídě proběhlo? Povinný snímek pro všechny milovníky Jižního Města a hosty svérázné hospody Severka. Novodobý hrdina nebo pouze hrdina, který se snaží o vykoupení. Znalec dějin a válek, který má pocit, že se právě nyní schyluje k velké bitvě. A tak cvičí, aby byl na tu poslední rozhodující bitvu nachystaný.

 • 90%
  0
  0
  1. 10. 2019
  Judinka (593 bodů)

  Super film! Pod tvrdou slukou a všemi těmi vulgarismy a zdarma rozdávanými pěstmi je skryt nádherný, ale smutný lidský příběh z pražského legendárního sídliště, který se režisérovi opět podařilo nádherně odvyprávět a hlavně zakončit nečekaně silným závěrem. Zdánlivě jednoznačný film, jenž dokáže překvapit skvělými kontrasty a skvelym hudebním doprovodem. Milé překvapení a druhá pozvánka na další filmový počin Štěpána Altrichtera.

 • 70%
  0
  0
  2. 10. 2019
  Georgino (109 bodů)

  Spisovatel Jaroslav Rudiš patří k mým nejoblíbenějším českým autorům a jeho Národní třídu považuji za jeho nejlepší knihu. Takže natěšenost na film byla obrovská. A mé očekávání se splnila jen napůl. Stále tu jsou skvěle napsané dialogy i výborní herci (zejména Čermák si Vandama užívá, hodně se mi líbila i Katka Janečková v roli Lucky), ale to kouzlo a atmosféra knihy tam prostě není. Navíc nevím co je to za českou specialitu, ale my prostě neumíme dělat konce. Ten závěr mě vážně zklamal. Plusové body ale film získává za to, že to není typická česká komedie, kterých se točí u nás hafo.

57 58 ?
jak hlasovat?
 • martin-mickey-stusak 60%
 • mims 40%
 • tomas-mach 70%
 • Svany 45%
 • jaroslav-nemec 45%
 • michal-marsalek 65%
 • ErizChan 40%
 • Jack458 60%
 • limeta 60%
 • zdenek-halfar 55%
všechna hodnocení (46)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 2 v žebříčku uživatele KoCoUReK