The Mercy (mezinárodní název)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
112 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Biografický

Obsah

:
Příběh amatérského námořníka Donalda Crowshurtse, který se v roce 1968 účastnil soutěže Sunday Timesnazvané Golden Globe Race. V té soutěžili námořníci více »« méně

Režie

:
James Marsh James Marsh

Scénář

:
Scott Z. Burns

Herci

:
Rachel Weisz Colin Firth David Thewlis Mark Gatiss Anna Madeley ...
 • Související
 • DVD a Blu-ray
 • Soundtrack
 • Knihy
Jste na stránce filmu The Mercy. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu The Mercy myslíte! K 2. prosinci 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27300 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 40%
  0
  0
  8. 8. 2019
  martin-mickey-stusak (21941 bodů)

  Příběh amatérského mořeplavce Donalda Crowhursta účastnivšího se jachtařského závodu oblet světa bez zastávek a sám, který potvrzuje jedno zásadní pravidlo jakéhokoliv závodu. Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Je to však film, od kterého nelze očekávat lecjaké námořní dobrodružství, napětí či drama. Je to jen taková obyčejná vyprávěnka ukazující jen daný skutek a nic víc. Chybí tomu silný příběh a patřičná hloubka, která by divácky vůbec dokázala zaujmout. On tráví čas na lodi kde polemizuje a občas zavolá domů, manželka s dětmi sedí doma kde sledují mediální zprávy o této plavbě a celý příběh v podstatě o ničem jiném není. Velmi pomalé tempo a unavující atmosféra jinak na atraktivnosti snímku nepřidávají. Zkrátka a dobře, komu se podaří u toho usnout a vydržet až do konce, zaslouží si Řád Zlatého filmu.

40 ? ?
jak hlasovat?
 • martin-mickey-stusak 40%
všechna hodnocení (1)