Terminator: Dark Fate (USA)
« další názvy »
Čína Čína
USA USA
128 minut

Žánry

:
Akční, Sci-fi

Obsah

:
Filmová legenda jménem Terminátor má za sebou několik nepříliš úspěšných pokusů o navázání na první dva díly, které se právem řadí mezi nejlepší akční více »« méně

Režie

:
Tim Miller

Scénář

:
James Cameron David Ellison Charles H. Eglee Josh Friedman David S. Goyer Tim Miller Justin Rhodes Billy Ray Gale Anne Hurd

Herci

:
Arnold Schwarzenegger Mackenzie Davis Edward Furlong Linda Hamilton Tom Hopper ...
Premiéra: 31. 10. 2019
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  12. 11. 2019
  Brenan88 (39703 bodů)

  Jakkoli ve mne trailery vzbuzovaly obavy,tak musím uznat,že se film nakonec povedl na výbornou. Recenze nelhaly a Terminátor: Temný osud se svou kvalitou řadí za první dva díly. Akční scény jsou originální,výborně natočené a hlavně je jich opravdu hodně. Linda je super o tom pochyb,ale za mne je tahounem opět Arnie. Od chvíle kdy se poprvé objeví na plátně,tak si krade každou scénu pro sebe. Příběh je přímočarý což filmu hodně prospělo. Za mne teda spokojenost,ale už bych přece jen nechal tuhle značku ležet ladem.

 • 100%
  2
  0
  25. 10. 2019
  Sheldon (13678 bodů)

  Podle mého soudu je to skvělý akční film. Všechno je tam jak má být, akce, napětí a přestože se na tom podílel Cameron také humor. Jinak je to typický film Jamese Camerona, jsou tam vztahy mezi silnými ženskými hrdinkami a je tam samozřejmě chvilku i Arnie, který rozesmál celé kino a i když má méně prostoru než v zapomenutelném Genisys, zde je mnohem lepší. Dvě hodiny utečou jako voda. Fajn zábava na sobotní večer.

 • 70%
  3
  0
  28. 10. 2019
  Tom Hardy (4498 bodů)

  Jednoznačně nejlépe napsaný a obsazený Terminátor od trojky, která si v rámci narativu (vzhledem ke svým kvalitám) ignoraci nezaslouží, ale tvůrci pro to mají sakra dobrý důvod. Duchem se to originálním dvěma dílům blíží, jak jen to jde a osobně mám vlastně jen dva problémy v tom, abych mohl mluvit o maximálním uspokojení. V prvé řadě se Tim Miller extra nevytáhl. Není to tak, že by nějakou akci vyloženě zazdil. Ale současně jí nikdy nedá nic s opravdu wow efektem, ani jí nevyšperkuje takovou dynamikou, aby to bylo jedno. Když to člověk porovná s například posledním Šíleným Maxem, je Temný osud "jen" solidní řemeslo. No a pak kamera. Na můj vkus zabírá až příliš často detaily, takže akce není zdaleka tak přehledná, jak by mohla být. A noční scény mají svým zabarvením takový ten laciný nádech, který je smutnou připomínkou toho, že dnes už se akčňáky na film netočí (úplně stejně mě to rušilo v posledním Rambovi). Cíl se každopádně povedlo splnit - konečně je tu film, který má šanci (a i si zaslouží) odstartovat novou trilogii. Tak snad to tentokrát vyjde.

 • 15%
  0
  0
  13. 11. 2019
  tedoun (851 bodů)

  Pokud mi někdo řekne, že tento feministický film je o terminátorovi tak se pos.... Snad James Cameron se zbláznil. Hlavně Miller ať raději natáčí filmy typu Deadpool protože to dobře umí. Abych to uzavřel, jednička a dvojka jsou kvalitou úplně někde jinde a přitom v té době technika teprve začala. Tyhle nové filmové klony Starých hitu je jedna velká hrůza přátele.

 • 95%
  0
  0
  31. 10. 2019
  jarousek1981 (306 bodů)

  Šel jsem na posledního Terminátora.(bez jakékoli recenze či traileru). Po filmu jsem si přečetl recenze, kterou vychvalují 1. a 2. díl. Otázka, kdy je autoři viděli na posledy? Za mě Terminátor: Temný osud luxusní podívaná, při které se nebudete nudit. Pokud tam nejdete na rande a s filmu pak nic nemáte. Těšit se můžete na výbuchy, honičky, dějový spád. Pokud chcete očekávat nějakou romantiku, tak zůstaň raději doma a pusť si na Nově Ordinaci v růžové zahradě.Film tě zklame.

 • 60%
  1
  0
  13. 11. 2019
  Martrix (244 bodů)

  Pěkně natočený, s vcelku dobře zvládnutou akcí, několika dobrými nápady, ale co je hlavní...s postavami, které jsme chtěli opět vidět....jenže pořád...SCÉNÁRISTICKÝ ZVRATEK. A nejde jen o to, že v téměř všech ohledech opakuje, co už jsme viděli kdysi; ono to totiž zavání záměrem, jako kdyby někdo řekl...diváci jsou konzervativní fanoušci, u starých značek po velkých změnách netouží, dejte jim co mají rádi. Zcela cíleně tak místo rozšiřování příběhu, dochází k tupé recyklaci. Dogma, že bez Arnolda/Terminátora a příběhu, kdy se někdo vrátí v čase, aby někoho zabil a společně s ním přijde někdo, kdo to překazí, je tady vrchovatě užito. V tomto kontextu se mi mnohem víc líbil scénář Terminator Salvation (2009), kde byla zřejmá snaha jít trochu jinou cestou. Terminátor: Temný osud je čiročirá úlitba fanouškům, kteří chtěli vrátit staré dobré časy. Jenže paradoxně se ukázalo, že samotný příběh je a vždycky byl pitomý, nazírání na UI je (a vždycky bylo, ale tenkrát to nikomu nevadilo, protože akce, cool, Arnie..) dětsky naivní a akce je občas natolik předvídatelná, že přestává být napínavá.. V tomto případě 15 minutová scéna v letadle...naprostá hrůza, hraničící s nějakým béčkem...navíc plynule přechází ke scéně pod vodou, která je až směšná. Neodpustím si srovnání. Svět Star Wars je natolik propracovaný a tvůrci s ním tak dobře pracují, že mohlo vzniknout přes 200 seriálových epizod a i když je úroveň celovečeráků pofidérní, tak se dá tvořit dalších 20 let, aniž by došlo k podobnému scénáristickému kanibalismu, jako v případě Terminátora. Když se chce, tak to prostě jde. Jen doufám, že podobnou cestou nepůjde Cameron i s Avatarem...to by bylo teprve veliké zklamání.

 • 45%
  0
  0
  13. 11. 2019
  leriel (175 bodů)

  Dark Fate se mi nelíbil, musím přiznat, že jsem čekala o dost víc a tohle byla jen omletá již několikrát viděná kaše. Genisys ač byl jakkoliv kritizován mě rozhodně víc bavil než Terminator Dark Fate kde samozřejmě byl nejlepší Arnie v roli Carla. Je zbytečné, aby Terminátor jakkoliv pokračoval.

 • 75%
  2
  0
  3. 11. 2019
  ondrej-sladky (162 bodů)

  Asi nejlepší překvapení tohoto roku. Zpočátku mě odradily trailery (které nebyly moc dobré) ale v kině jsem byl mile překvapen. Prvním dvěma terminátorům se to sice nevyrovná, ale určitě je lepší než zbytek terminátorských filmů. Vrací se Linda Hamilton (Sarah Connor) a Arnold Schwarzenwger (T-800), což je za mě super, protože oba hrají dobře a jejich postavy mezi sebou fungují. Trošku mi vadilo, že je z T-800 trochu komediálnější postava, ale není to nic, co by film kazilo. Film rychle odsýpá, je v něm spousta akce a hodně mě bavil. Pokud nejste fanoušky Terminátora tak film v kině vidět nemusíte, ale pokud naopak jste, tak doporučuji.

 • 90%
  0
  0
  12. 11. 2019
  JanM (133 bodů)

  Bez okolků tam naperu 90%. Arnie je zpět a to v plné síle. Takového Terminátora jsem si přál vidět už od druhého dílu, ale tak lepší pozdě nežli nikdy. Trailery nebyly sice nic moc, ale o to víc jsem byl během sledování překvapen a to velmi mile. Pokud by přišel ještě jeden díl, tak jsem pro, ale musí mít srovnatelnou kvalitu.

 • 70%
  4
  0
  27. 10. 2019
  InJo (127 bodů)

  Nový Terminátor rozhodně není žádná katastrofa, jak možná někteří čekali. Celkovou kvalitou je to sice pořád daleko za prvními dvěma díly (to už jiný asi nikdy nebude), Salvation a Genisys to ale celkem v pohodě překonává (ale ne zas o moc). Navázání na dvojku je snesitelné (díly 3-5 se ignorují), záporák je solidní (byť opět silně připomíná T-1000), Arnold je skvěle využitý (a 'velmi vtipný') a ústřední trojice (!) žen je nakonec dost fajn (Linda Hamilton vládne, ale to ze mě možná mluví hlavně nostalgie) - díky tomu je nové Téčko suvérenně nejvíce 'ženský' (nezaměnovat s zženštilý!) velký akční film poslední doby (minimálně v tomhle je Cameron, který si potrpí na výrazné ženské hrdinky, znát). V akci je to velmi snaživé, ale vyrovnat se Cameronovi v nápaditosti, filmařské preciznosti a učebnicové schopnosti gradace je prostě téměř nemožné (a těch odkazů a citací dvojky je možná až moc). Taky mi přijde, že eRkový rating není bůhvíjak zužitkován (čekal jsem větší a masitější porcování nevinných v podání zlého T.). Primárně mi ale schází to samé, co u předchozích třech dílů - jedinečná temná osudová atmosféra blížící se apokalypsy a nějaký působivý hlubší vztah mezi postavami (jako byl partnerský v jedničce či otcovsko-synovský ve dvojce). Temný osud se sice minimálně o jeden takový také pokouší, ale bohužel funguje přinejlepším průměrně.

76 67 ?
jak hlasovat?
 • Martrix 60%
 • tedoun 15%
 • leriel 45%
 • Bemiurg 75%
 • petr-sedivec 95%
 • JanM 90%
 • Brenan88 80%
 • Deacon Frost 100%
 • Blatouch72 70%
 • slevin 85%
všechna hodnocení (46)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: