Měsíc Jupitera

61%
Měsíc Jupitera

Napínavý thriller z blízké budoucnosti vypráví příběh uprchlíka, který po zásahu policejní kulkou k vlastnímu překvapení zjišťuje, že umí létat. Nepravděpodobný superhrdina v lidech probouzí strach i touhu po penězích, a v podmanivých kulisách Budapešti se začíná schylovat k přestřelkám a automobilovým honičkám. Dynamická kamera i překvapivý způsob vyprávění dodávají univerzálnímu podobenství o dobru, zlu, víře a ztrátě iluzí velmi současný rozměr. Miláček festivalu v Cannes, režisér Kornél Mundruczó, vizuálně působivým opusem potvrzuje svoji vizionářskou pověst. (Aerofilms)
xxmartinxx
xxmartinxx
22 394 bodů
6
Gimmick pěkný, ale okouká se... Bylo mi to sympatické, ale to plácání ve vzduchu začalo být už ke konci trochu legrační. Neuškodilo by přesvědčivější chování postav.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
6
Ani se nedivím, že kameraman Rév po tomhle už zakotvil v Hollywoodu, vizuálně je to totiž fakt lahůdka. S dějově jednoduchým, bohužel časem až kolovrátkově nezáživným příběhem, je to už o dost horší.
Petrson
Petrson
4 166 bodů
5
Kameramanské cvičení, kde se úplně zapomnělo na příběh, vysvětlení charakteru postav. Není to ani magický realismus, který by vás připoutal do křesla kina, nebo domácího kina. Rozhodně to není napínavý thriler. Pokud u filmu vydržíte do konce, nic zásadního se asi nedovíte, snad jen, že každý uprchlík touží po své svobodě a nadpřirozené schopnosti v tomto případě toho moc nezachrání ( co se týká sledování děje, napětí ). Vlastně by mě zajímalo vysvětlení, co tím kdo chtěl říci. Tak snad kdyby alespoň superhrdina odletěl na ten měsíc Jupitera a tam projevil svou definitivní touhu. Chvílemi navíc akčně přízemní.
  • kamera
  • postavy v příběhu a příběh sám

Dodatečné informace

Původní název:
Jupiter holdja (více)
  • Maďarsko Měsíc Jupitera
  • Maďarsko Jupiter holdja
  • Maďarsko Jupiter's Moon
  • Maďarsko La Lune de Jupiter
  • Maďarsko Una luna chiamata Europa
Premiéra v ČR:
26. 4. 2018
Distributor:
Aerofilms
Země původu:
Maďarsko, Německo
Čeština:
Měsíc Jupitera je dostupný s českými titulky
Ocenění:
Žádná ocenění