The Ritual
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  1
  0
  17. 2. 2018
  Brenan88 (39773 bodů)

  Tímto snímkem považuji hororovou sezónu roku 2018 za zahájenou. The Ritual je komorní a atmosférický divácký zážitek, který naštěstí nevsází na laciné lekačky, ale postupně buduje napětí ze strachu z neznáma. Místy jsem byl napnutý jako guma od tepláků a několikrát jsem se zařekl, že do místních lesů už nikdy nevkročím. Škoda, že si snímek neudržel stejnou kvalitu po celých 90 minut. Zatímco první polovina filmu výborně pracuje se záběry lesů, hudbou a představivostí hlavních hrdinů, tak druhá půlka na všechno rezignuje a postaví diváka před hotovou věc. Osobně bych byl raději kdyby nebyl onen levoboček Lokiho vůbec ukázán, nebo kdyby snímek místy nepůsobil jako variace na Vesnici. Hlavní hrdinové jsou fajn a i přes lehce načrtnuté charaktery dokáží získat divákovi sympatie. Samotný závěr byl pro mne velmi neuspokojivý a i proto dávám 65%.

 • 70%
  0
  0
  9. 2. 2018
  lamps (13295 bodů)

  Nedočkáme se sice kdovíjak objevného závěru a postavy působí odflákle, ale při sledování nás pročistí pořádně hutná atmosféra, koncept vyprávění je zmáknutý takřka na jedničku a z pohledu stylu se jen těžko hledají nějaká slabší místa. The Ritual je jak hororově efektivní a umí diváka vynervovat, tak i uvěřitelný v rapidně se měnící náladě ohrožované skupinky lidí, díky čemuž si v prvních dvou třetinách ponechává autenticitu a je v podstatě funkční i jako částečný lesní survival. Rozhodně mě po jeho zhlédnutí nikdy ani nenapadne odjet na túru do švédských lesů - to už raději na doživotí k Chocholouškovi.

 • 0%
  0
  2
  14. 8. 2018
  Pas (6198 bodů)

  Odrostlí puberťáci na výletě za dobrodružstvím které si v Albionu neužijí.Zpracování přesně pro tuhle věkovovou kategorii od 11 do 31 let pro maminčiny mazánky.Instruktážní cvičení pro amatéry u kamery i režie, jak kvalitní biják nesmí vypadat.

 • 60%
  0
  0
  12. 6. 2019
  Jana Květoňová (5108 bodů)

  Vypadalo to velmi nadějně, ale ten brutální závěr, no, nevím. Kdo to neviděl, pravděpodobně o nic nepřišel. Vždycky čtu, že filmy s Cagem jsou blbiny. Myslela jsem si, že tento bude výjimkou, ale bohužel není. Scénář bych tipovala na nějakou feministku. To mě překvapilo, že ho napsal muž. A navíc jde o remake, jak se dočítám! Tak to vůbec netuším, proč zrovna tento námět potřeboval další zpracování!

 • 70%
  2
  0
  17. 2. 2018
  Chimpanzee21 (3724 bodů)

  Horor, který se opravdu povedl. Film postupně buduje ošklivou a zvrácenou atmosféru, která není vybudována nějakými lekačkami. Naneštěstí si film atmosféru zničí poslední půl hodinou, kdy se dostanou do té vesničky a hlavní hrdina si bude hrát na nebojácného člověka.

 • 70%
  1
  0
  13. 1. 2019
  Krupe (1752 bodů)

  Pomalu se rozjíždějící hustá atmosféra, podpořená švédskou krajinou. Ze super čundru se stane super noční můra. Jen ten přerostlý dřevěný klocík bych si dokázal představit jinak.

 • 70%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1595 bodů)

  Argh, taková škoda! The Ritual mi v podstatě připomíná většinu zhlédnutých anime seriálů - ze začátku naprosto výborné, pak někde v půlce se něco zkurví, přičemž od té doby to pak půjde jen z kopce. První polovina filmu je totiž naprosto vynikající. Děsivá atmosféra, jenž je okořeněná dech beroucími panoramaty, dále naprosto úchvatná práce s kamerou, plus hudba se do ucha zařízne taktéž. Celkově jsem měl pocit, že znovu poprvé sleduji Záhadu Blair Witch, tentokrát však nikoliv ve fan footage formátu. Během většiny první poloviny jsem měl opravdu sevřené srdce napětím a strachem. Fakt síla. Ale pak se to bohužel posere. Snímek následně opustí od neviděné mysteriózní hrůzy a rovnou se vrhne na nadpřirozeno s krvavou řezničinou. V rámci toho mě veškeré napětí a strach opustily, na křesle jsem se zcela uvolnil, což se u hororu prostě stát nesmí. Strašná škoda, protože ta první polovina byla opravdu vynikající, celou dobu jsem si při ní ťukal na čelo a podivoval se nad tím, proč to má na čsfd tak málo. Pak jsem bohužel pochopil. I tak se ale jedná slušný horor. I přestože svou největší sílu později rozšlape a hodí do koše.

66 70 ?
jak hlasovat?
 • katcha-vikova 65%
 • Jana Květoňová 60%
 • hiz-uz 70%
 • Vurhor 70%
 • Frankiena 70%
 • Krupe 70%
 • Philotes 70%
 • Pas 0%
 • Tom Hardy 70%
 • sabule 75%
všechna hodnocení (28)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: