Čiara (Slovenská republika)
« další názvy »
Slovenská republika Slovenská republika
Ukrajina Ukrajina
Černá Hora Černá Hora
108 minut

Žánry

:
Krimi, Thriller

Obsah

:
Adam Krajňák je otcem rodiny a zároveň také hlavou pohraniční kriminální skupiny, která pašuje přes slovensko-ukrajinskou hranici cigarety. Když ale jedna více »« méně

Režie

:
Peter Bebjak

Scénář

:
Peter Balko

Herci

:
Stanislav Boklan Zuzana Fialová Andrej Hryc Filip Kaňkovský Eugen Libezniuk ...
Premiéra: 26. 10. 2017
Distributor: Bontonfilm

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  2
  0
  24. 12. 2017
  Brenan88 (39353 bodů)

  Na začátku jsem myslel,že nepřežiji prvních 20 minut. Snímek mě děsně nebavil a k postavám jsem si nedokázal najít cestu. S přibývajícími minuty však Čiara začala nabírat na obrátkách a děj začal být zajímavý. Postupně jsem si začal uvědomovat,že mi vlastně postava Adama Krajňáka není lhostejná a přál jsem si,aby to s ním dobře dopadlo. Na Slovenské poměry má tento film "světovou" kameru a velmi dobré herecké výkony. Navíc vypráví zajímavý příběh,který přece jen bude asi trochu bližší Slovenskému diváctvu. Jediné co mi vadilo byl střih,který kolikrát působil rušivým dojmem. Přesto všechno bych Čiaru hodnotil jako nejlepší letoší Slovenský film.

 • 70%
  0
  0
  18. 8. 2018
  Pete69 (9132 bodů)

  Když se na Slovensku zadaří, stojí to za to. Za poslední dobu se mi pár slovenksých filmů líbilo a i čára má svou kvalitu a kouzlo. Příběh podobný našim filmům, jako je GangsterKá a jiné je ve slovenské verzi vlemi osvěžující. Por mě bylo velkým mínusem to, že jsem občas šuvlování východoslovenských herců téměř nerozuměl a obralo mě to o dobrých 10% filmu. Za mě dobré. 70%.

 • 10%
  0
  0
  18. 12. 2017
  Pas (6118 bodů)

  Adam Krajňák a jeho parta dementů kteří by nepropašovali ani svíčky z kostela v rádoby thrilleru ze slovenského pohraničí.Celý snímek působí jako panoptikum nejrůznějších individuí od úplatných ale debilních policajtů přes netáhla až po cikánské dětské ghetto s růžovým mercedesem.Ukrajinský mafiozo který to tam v podstatě řídí nakonec skončí na dně lomu kam ho šoupnou pitomci z Krajňákovy bandy kteří se neumí ani podepsat.Jestli to byl pokus o nějakou alegorii celé slovenské společnosti tak mohli ještě ve filmu dodat halúžky s bryndzou které by vydávali za kaviár a jedli to dřevěnou lžíci.Celá dějová linie od níčeho k ničemu kde žvásty v ukrajinštině/slovenštině a pár plků anglicky má zřejmě nabudit dojem, že se jedná o evropsky zajímavý snímek s přesahem až do Afganistánu.Pašování cigaret , lidí ,drog se dá určitě ztvárnit daleko dramatičtějším způsobem stejně tak budování zápletky .Tohle je amatérský pokus o drama .

 • 80%
  1
  0
  26. 10. 2017
  marie-kolarova (1693 bodů)

  Celou dobu se Čára udržuje slušné napětí a hodně funguje i sociální rovina. Všichni jsou ověšení křesťanskými talismany, ale poctivě se neživí nikdo, i když všichni, až na jednoho bezskrupulózního zabijáka, mají svoji čáru, přes kterou nejsou ochotni přejít. Už dlouho jsem neviděla tak sympaticky vypadajícího hlavního záporáka. Film se občas neubrání baladickému podtónu, což ale nijak neruší, naopak doplňuje poetickou atmosféru východoslovenské přírody. V kontrastu s touto specifickou poetikou jsou ti, kdo upadli v nemilost likvidováni nekompromisně mafiánským stylem. Krajňák nepůjde do pašování drog, jelikož má jako otec rodiny svoje zásady, podobně jako při výchově svých dcer. V některých pasážích působí děj trochu chaoticky a lehce drhne jedna mírně křečovitá paralela. Také konec je až moc polopatický a nerespektuje ono baladickou notu. Celkově však atmosféra filmu působí velmi solidně.

61 71 ?
jak hlasovat?
 • ballrog 65%
 • Pete69 70%
 • jardo-rogula 65%
 • jozko-rozko 75%
 • zdenek-halfar 55%
 • Standa. 65%
 • ardan-jacob-chrivas 70%
 • Brenan88 60%
 • Pas 10%
 • premontgomery 70%
všechna hodnocení (17)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: