Dark Phoenix (USA)
« další názvy »
USA USA
114 minut

Žánry

:
Akční, Sci-fi
Motto: Fénix povstane. X-Meni padnou.

Obsah

:
Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace více »« méně

Režie

:
Simon Kinberg

Scénář

:
John Byrne Chris Claremont Dave Cockrum Simon Kinberg Jack Kirby Stan Lee

Herci

:
Sophie Turner Jennifer Lawrence James McAvoy Jessica Chastain Michael Fassbender ...
Premiéra: 6. 6. 2019
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  1
  0
  16. 6. 2019
  roque (2912 bodů)

  Jako fanoušek všech X-menovských filmů jsem přirozeně vyrazila i na tento. Nechci tu prozrazovat děj filmu, ale docela mě to zklamamlo. U hlavních záporáků filmu, nebylo skoro vůbec vysvětleno, co jsou zač, odkud a tak. :( Celkově smutný a divný konec.

  • exteriéry
  • záporáci
 • 40%
  0
  0
  7. 9. 2019
  Vurhor (1474 bodů)

  Nejhorší X-Meni. Jednoznačně. Dokonce i takové nemastné neslané kusy jako X-Men Origins: Wolverine v sobě měly daleko větší kouzlo a švih, ze kterého byl stále cítit onen sympaticky typický duch celé série. Dark Phoenix je jak tělo bez duše. Studené, prázdné, bez emocí. S debilním příběhem, extrémně slabými a votravnými padouchy, plus s milovanými postavami, z jejichž předešlého šarmu nezbylo skoro nic. Nemluvě o často naprosto nelogickému chování, které vůbec neodpovídalo povaze jejich charakterů. Všechny ty cool sympatické postavy (charismatický Magneto, šarmatní Xavier,...) jsou už jen pouhými stíny své předešlé slávy. Jean získá své ničivé schopnosti díky nějakému vesmírnému tentononcu. Aha. Já si na základě předešlého filmu myslel, že je v sobě už dávno měla. Takže ne? Ok. K dobru mohu přičíst snad jen docela povedenou bojovou scénu v závěrečné fázi, na kterou se celkem hezky koukalo, jinak nesnesitelná bída. Neuvěřitelně bezduchej film. Bez kouzla, šarmu, elegance. A vzhledem k tomu, že filmy ze série X-Men vždy patřily k těm k nejlépe zadaptovaným komiksárnám, to je opravdu neuvěřitelná škoda. P.S. Jo, a ten film totálně zkurvil časovou linku celé série, která předtím dobře fungovala. Teď zase nedává vůbec smysl. Super.

 • 70%
  2
  0
  17. 6. 2019
  Špímoňátko (828 bodů)

  Na film sem vyrazil po nevydařeném (za mě) Apocalypse bez očekávání, i přesto, že jsem fanoušek X-Men filmů. Už teď mužů za sebe prohlásit, že jde o lepší film než díl předchozí. Chvilkama kapku nevysvětlené a uspěchané, ale jinak napínavá podívaná, která mě chytla a nepustila. Příkladem uspěchanosti byl konec a příkladem nevysvětlenosti byli hlavní zaporáci. Co mě mrzelo nejvíce byl asi soundtrack. Hans Zimmer je určitě mistr a nepochybuju o jeho schopnostech skladatele filmové hudby, ale chyběl mi jakkýkoliv theme (například magnetův). Celý soundtrack byl ideální pro napětí, mysteriózní atmosféru, ale nepamatuju si z něho jedinou melodii (Něco co bych si pobrukoval cestou z kina). Za mě dávám filmu 70%, jelikož si myslím, že měl na víc, ale taky mě bavil od začátku do konce. -> First class a Days of the Future Past u mě zatím vedou.

 • 75%
  0
  0
  21. 6. 2019
  Vildolf (524 bodů)

  Čekal jsem něco lepšího, ale např.jsem byl velice napnutý po dobu celého filmu a byl jsem nedočkavý na rozluštění
  co jse nakonec stane s Jean.

 • 30%
  0
  0
  26. 6. 2019
  wtemplar (428 bodů)

  Na tomto filmu je špatně bohužel vše. Každý si jistě dokáže sám najít, jaké útrapy provázely natáčení filmu. Nesčetné přetáčky, debutující režisér, který byl podprůměrný scénárista. Hudbu sice dělal Hans Zimmer, ale vůbec nepasuje do scén, které provází. Na hercích samotných je vidět, že se jim do toho vůbec nechtělo - nejen v rozhovorech, ale i ve filmu samotném. Smutné zakončení dobré ságy, která proslavila komiksový filmový žánr a otevřela ho pro masy.

 • 30%
  0
  0
  26. 6. 2019
  cirkusačka (287 bodů)

  Na tento film jsme se již z podstaty věci těšili jako na velkolepé pokračování čehosi věhlasného... ovšem byli jsme zklamáni... každé další pokračování a natahování něčeho většinou bývá zklamáním a bylo tomu tak i tohoto filmu bohužel... připomínalo to spíš nějaké Star Wars a celý pžíběh byl nijaký

 • 85%
  1
  0
  6. 6. 2019
  kknk2 (254 bodů)

  Už to, že v celém sále byli jen dva lidé, nasvědčuje tomu, že o trhák se zrovna nejedná, což mi je popravdě líto. Film je bez jediného vtipu (to mi nevadí) a má napínavou atmosféru. Co se mi nelíbilo: začátek byl málo dopodrobna, chyběly Quicksilverovy zpomalené scény s nějakým božím songem a snímek by mohl být delší. To je vše ke kritice, maximálně, že je to poslední díl. Já o reboot nestojím!!! Jdeme chválit: Hans Zimmer je hudební génius, charaktery postav přímo křičí nikdo-není-dokonalý (to se mi na této sérii velmi líbí), epická závěrečná akční scéna, dojemný konec. Ti, kteří mají rádi První třídu, Budoucí minulost nebo Apokalypsu, by neměli vynechat ani tento díl. Takže 89%

 • 75%
  0
  0
  4. 9. 2019
  kyret (18 bodů)

  Po slabé a hlavně zbytečné (nic nového a zajímavého nepřinášející) předchozí Apokalypse překvapivě příjemné završení X-Men série (před přestupem pod Disney). Kinberg jako debutující režisér odvedl solidní práci, zápletka, postavy i jejich vzájemné (větší či menší) konflikty fungují obstojně. Velkým plusem je střídmá stopáž, herecky film opět táhnou zejména McAvoy a Fassbender, nejvýraznější a nejzábavnější scénou je bezpochyby velká finální akce, která nabídne dostatek napětí i obstojný počet efektních eye-candy momentů. Za mě OK.

63 61 ?
jak hlasovat?
 • misec 65%
 • Mihall 70%
 • Vojtas87 60%
 • Reacherjack2016 70%
 • Vurhor 40%
 • kyret 75%
 • puposlav 65%
 • lukasopicasso 60%
 • tomas-mach 30%
 • ondrej-sladky 80%
všechna hodnocení (35)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: