USA USA
113 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Blockbuster, Film s monstry, Série/Franchise

Obsah

:
Gigantický Kong se utká s nezastavitelnou Godzillou. Svět sleduje jejich souboj se zatajeným dechem. Legendy se střetnou ve filmu Godzilla vs. Kong, kde více »« méně

Režie

:
Adam Wingard

Scénář

:
Eric Pearson Max Borenstein Terry Rossio Michael Dougherty Zach Shields

Herci

:
Alexander Skarsgård Millie Bobby Brown Rebecca Hall Brian Tyree Henry Shun Oguri ...
Premiéra: 10. 6. 2021
Distributor: Vertical Ent.
Jste na stránce filmu Godzilla vs. Kong. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Godzilla vs. Kong myslíte! K 3. srpnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27720 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 40%
  0
  0
  31. 3. 2021
  JosefTomas (7260 bodů)

  Že já blb se těšil. Člověk by čekal, že po tolika letech opíjení rohlíkem už budou schopen tu habaďůru kolem prokouknout, ale stejně se občas najde film, jehož kampaň mě dokáže pohltit. Místo však skvělého zážitku mi uštědří jen flusanec do obličeje a tvrdé vystřízlivění. Střet dvou nejznámějších monster dopadl totiž přesně tak, jak člověk čeká. Kupa keců kolem, nápadů tak málo, že to z těží ty 2 hodiny zvládá a zbytečná dějová linka, která krom konce nijak příběhu neprospívá. Naštěstí bitky jsou velmi dobré, což je důvod, proč většina lidí po tomto filmu sáhne, ale otázka je, kolik z nich protrpí tu nudu kolem toho. Film je tak díky dvěma skvělým bitkám dvou monster dobrý leda tak na sestříhání traileru a úryvku na Youtube, ale v celovečerní podobě nemůže obstát.

 • 55%
  1
  0
  2. 4. 2021
  Martrix (1844 bodů)

  Původně jsem se chtěl rozčilovat, že vůbec nerozumím tomu, že tvůrci resp. Warneři rezignovali na základní princip pro vytvoření skvělého filmu. Totiž vyprávět dobrý příběh tak, aby divák při projekci mlčel, poslouchal a zíral. Chtěl jsem ironicky šlehnout, že když proti sobě poštvou ikonické postavy a rozpohybují je pomocí parádní animace, tak diváci nepůjdou automaticky do kolen. Do kina sice příjdou, ale nadšení z něj odcházet většinou nebudou. A chtěl jsem si obrovsky povzdechnout, že dobrý scénář by přece takový film neprodražil. V tom velkém rozladění jsem si pak našel, "kdo za to může". První překvapení...na "scénáři" pracovali tři lidé. A to druhé...bavíme se tady o Terry Rossiovi, který má v cévéčku Shreka, Piráty z Karibiku..., o Eric Pearsonovi, který stojí za skvělým Thor: Ragnarok a Max Borensteinovi, který napsal Konga: Ostrov lebek a první novodobou Godzillu. Tento dream team přesto nepřekonal ani tu nizoučko nastavenou laťku, kterou téměř na zem pohodili v Godzilla II Král monster pánové Michael Dougherty a Zach Shields. Nejde o dutou Zemi a existenci titánů, jsem otevřený mnoha teoriím (a protože se jimi zabývám už dlouho, tak mě toho moc nepřekvapí), jde spíš o ten dutý příběh. O to, že s výjimkou holčičky, Konga a Godzilly, nebyla žádná postava obdařena takovými motivy, aby dělala co jsme viděli že dělá. Že to nedrželo pohromadě a žádná lidská postava nebyla důležitá. Když mi bylo dvanáct, prodávaly se žvýkačky Bajo. Pod obalem byl vždy obrázek občas složený ze čtyř okýnek nějakého pidipříběhu. Tenkrát bych na Godzilla vs. Kong civěl s otevřenou pusou...ostatně o pár let později jsem takto civěl na Gappu. Dnes ve mě ale taková podívaná vzbudí spíš lítost nad promarněnou příležitostí stvořit úžasný film, který sesbírá Oscary podobně jako Avatar, nebo Pán prstenů. Warneři evidentně potřebují dostat nějakým velmi silným výbojem energie ne do srdce, ale spíš do hlavy, aby se vzpamatovali a začali nakládat s filmovými klenoty s patřičným respektem. Nebo do jiné části těla, aby jim došlo, že se na to mají vykašlat, všechna monstra prodat a věnovat se třeba jen vymýšlení příběhů na obrázky ve žvýkačkách. 80% mého hodnocení jde za chlápky, které nejspíš dodnes budí ze spaní výpadky proudu při renderování chlupů a šupin obou mazlíků.

 • 50%
  0
  0
  2. 4. 2021
  Temný Pán ze Sithu (809 bodů)

  Mám z tohoto filmu smíšené pocity. Jak Kong ostrov lebek fungoval po dějové i vizuální stránce. Tak taky to fungovalo jen po té vizuální stránce..Dejova linka, je ne mastná nešla a, až to přímo bolí.. Jasně na tento film se nedíváme proto aby, sme se rozplivali, nak nějakými sverobornymi myšlenkami, ale aby sme si užili tu audiovizualni bombu, tu akci..A ta tu byla, Jenže ono když, je dej úplně o ničem,lidský faktor je tu velmi podprůměrný,žádná z postav snad až na malou holčičku, která jediná mluví s Kongem,nemá potřebné charisma ani vůli, byt nak prubojnou nebo snad zásadní postavou.Ano vizual je ohromný, ale ten by dal dohromady hodinu filmu, ten zbytek je nudný, nic neříkající výplň tohoto filmu

58 56 ?
jak hlasovat?
 • nathanaelsulov 65%
 • Reacherjack2016 60%
 • Bemiurg 50%
 • Brenan88 60%
 • Deacon Frost 40%
 • homedo 80%
 • jarv 60%
 • Vítek1 50%
 • Vojtas87 70%
 • Meky 0%
všechna hodnocení (20)