Wind River (Česká republika)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
Kanada Kanada
USA USA
107 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Mysteriozní, Thriller, Film Noir
Motto: Nic není těžší než zjistit pravdu

Obsah

:
Stopař Cory Lambert objeví uprostřed zasněžené pusté krajiny Wyomingu tělo mrtvé indiánské dívky. Vyšetřování se ujímá novopečená agentka FBI Jane Bannerová, více »« méně

Režie

:
Taylor Sheridan

Scénář

:
Taylor Sheridan

Herci

:
Kelsey Chow Jeremy Renner Julia Jones Teo Briones Apesanahkwat ...
Přehrát online O2
Premiéra: 28. 9. 2017
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Wind River. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Wind River myslíte! K 24. červenci 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27712 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  8
  1
  21. 9. 2017
  Brenan88 (43560 bodů)

  Takovou promrzlou temnou kriminálku nám už bylo dlouhá léta třeba. Taylor Sheridan napsal vynikající scénář podle kterého musela být radost točit. Dialogy mají svou hloubku a postavy působí reálným dojmem. Tomu všemu napomáhá výborný casting a hlavně Jeremy Renner,který opět dokázal,že je ho u Marvel škoda. Pořádný kus práce odvedla také kamera,která nejednou vykouzlila neuvěřitelný záběr a podařilo se jí zachytit krásy Wyomingské přírody. Přestože Wind River po celou dobu nabídne dvě akčnější scény,tak dokáže diváka zaujmout právě psychologií postav a kvalitou samotného příběhu.

 • 85%
  0
  0
  27. 6. 2018
  muzz (18021 bodů)

  Skvostná hudba Warren Ellis a Nick Cave. Celému filmu dávám v mezích svého žánru jedno veliké plus!

 • 85%
  3
  0
  27. 11. 2017
  Sheldon (15962 bodů)

  Taylor Sheridan je v podstatě u filmu nováček. Po rolích policisty v uniformě číslo 3 se za velmi krátkou dobu etabloval v nejzajímavějšího scenáristu a filmem Wind River i režiséra a producenta, zkrátka autora. Málokdo ovšem ví, že Sheridan už po mnoho let žije v indiánské rezervaci, do které zasadil příběh, který je ve svém konci mrazivě reálný a titulek, že se to všechno stalo, nakonec dostává velmi hořkou pachuť. Casting je mixnutý oskarovým profíkem Rennerem, stále zajímavější Olsenovic dívenkou nebo zkušeným indiánským hercem Grahamem Greenem, které jsou doplněny o naturščikyz rezervace. Film má také výborný soundtrack a hlavní téma skutečně připomíná dující vítr. Mistrovský kousek.

 • 80%
  2
  0
  4. 3. 2018
  Pete69 (15020 bodů)

  Nejlepší je na celém filmu atmosféra, která je opravdu temná a děsivá. I když se děj odehrává za světla je prosě mírně děsivý a tajmený. Atmosféru dokresluje dobrá hudba. Příběh vraždy v odlehlých horských oblatech USA který je podle skutečné události je doslova mrazivý. Chválím.

 • 75%
  2
  1
  18. 10. 2017
  lamps (14722 bodů)

  Těšil jsem se jako na málokterý letošní film a ve finále nemůžu říci, že bych byl přímo zklamán. Sheridan znovu potvrdil, že umí vytvářet depresivně izolované fikční světy, v nichž se morální hodnoty přetváří společně se zkušenostmi a přesvědčením postav, k nimž si divák buď rychle najde cestu, nebo se ve světě ztratí společně s nimi. V těchto psychologických měřítkách je scénář sebevědomý a inteligentní, opírající se o samotný akt vraždy jako o jednoduchou symboliku rasismu a nemožnosti vymanit se ze svízelné životní situace. S postavami převážně soucítíme a na jejich cestě jim držíme palce. Bohužel ale film trvá 100 minut, z čehož dobrá hodina je věnována poněkud tuctové výstavbě detektivního syžetu a opakovanému povzdechování nad tím, jak život není fér (což moc neposiluje ani minulost Rennerovy postavy, která zkrátka smrdí klišé na míle daleko), a ve zbytku film pravda přichází s nečekaným a scénáristicky vybroušeným obchvatem, který v podstatě odsunuje dosavadní detektivní linii na druhou kolej a zdůrazňuje ještě více psychologickou depresi, ale v závěru opět potichu vyšumí a trýznivou emocionální ránu nezanechá. Velký palec nahoru každopádně za herecké výkony, práci s chladným zasněženým prostředím, které tak miluji, a za celkový realismus, ústící do autentické přestřelky, která okamžitě aspiruje na pozici kultu. Sheridan musí jako režisér ještě lehce dozrát, a můžeme se těšit na velké věci..

 • 85%
  1
  0
  12. 3. 2018
  JosefTomas (7236 bodů)

  Taylor Sheridan se rozhodl, že si zrežíruje vlastní scénář a poměrně dobře. Atmosféra je vykreslena do nejmenšího detailu a dokáže zakrýt ten fakt, že chvílemi dialogy působí delší, než by skutečně měli. To by tu ale nesměl chybět Jeremy Renner, který dokazuje, že i on je pan herec a budete mu věřit každé slovo.

 • 85%
  4
  1
  5. 10. 2017
  Tom Hardy (5167 bodů)

  Když se sejdou dvě srdce - jedno na dlani a druhé roztříštěné na tisíc kousků - aby vyřešily vraždu v místě, odkud se naděje na lepší zítřky dávno odstěhovala, vznikne něco až niterně osobního, čeho se bojíme my všichni. Že jednou slunce skutečně zajde a šedivá realita bude něčím naprosto všedním, s čím už ani nepůjde nic dělat. Sem tam padne pár slov navíc, ale většinu času zvládá Sheridan udržet rovnici "méně znamená více". Renner je na Oscara. Takhle se hraje očima!

 • 80%
  4
  0
  22. 11. 2017
  Chimpanzee21 (3812 bodů)

  Skvělé prostředí, dobré obsazení a zajímavá zápletka. Měl to být akční film, ale akční scény tam byly 2. Jinak film působí reálně, psychologie je také reálná a kameramani byli pylní. Ve finále z filmu vznikne zajímavá detektivka, která by mohla být klidně o něco kratší.

 • 70%
  0
  0
  3. 1. 2019
  evismaior (3806 bodů)

  Slušná detektivka ve vděčných kulisách indiánské rezervace v mrazivém Wyomingu, kde má větší slovo grupa těžařů z maringotek než FBI vysílající do sněhové vánice pouze jednu mladou agentku. Naštěstí holčina je to zarputilá stejně jako byla zarputilá dívka nalezená mrtvá ve sněhu s plícemi popraskanými mrazem poté, co bosá a znásilněná uběhla sněhem mnoho kilometrů. A stopař Lambert (divácky vděčný Jeremy Renner známý z Avengers) má ještě jeden velmi osobní důvod, proč po vrazích jít. Akorát mi nějak přišlo, že tenhle film skončil skoro dřív, než začal, asi by se mi líbil propracovanější scénář, víc zápletek a vykreslení postav, ještě větší vhled do místního společenství a klidně o dost delší stopáž.

 • 100%
  1
  0
  10. 1. 2018
  rkotvald (3156 bodů)

  Nemám rád svatby a z malejch dětí mi naskakuje kopřivka, ale kdyby se tenhle film zhmotnil v ženu, vzal bych si ji hned teď jak tady sedím v tom křesle a měl s ní plnou mateřskou školku. Taylor Sheridan totiž není režisér, on je normální zloděj, protože mi na dvě hodiny ukradl duši, která se potácela v tom nejčistějším prostředí, jaké jsem kdy na plátně viděl.

 • 55%
  2
  0
  13. 3. 2018
  leafroller (2622 bodů)

  Příšerná nuda. Scénář, který nejspíš pocházel z nějakého osmiřádkového sloupku v novinách, se nedá natáhnout na 100 minut, aniž by docházelo k prostojům. Tohle prostě není detektivka, je to jen svědecký dokument o životě ve Wyomingu. Pomalý, utahaný, prázdný. Žádné přemýšlení, žádné napětí. Z druhé strany je nutné uznat, že Jeremy Renner je v charakterních rolích určitě lepší než v těch akčních.

 • 75%
  2
  1
  2. 10. 2017
  marie-kolarova (2262 bodů)

  Melancholické, pomalé, s dokonalou atmosférou zimy, která chytne a nepustí. Stejně jako ti zoufalci odsouzeni žít v mrazivé pustině. Pátraní není náročné a není smyslem vyprávění. Pochopila jsem, proč to nenasadili multiplexy orientované na oddechového diváka. Nechtěli naštvat standardní publikum depresivním výběrem. Divák si odnese tísnivou náladu, nedotkne se ho však síla příběhu.

 • 100%
  0
  0
  7. 3. 2018
  Mikik4444 (2233 bodů)

  Jejíš ten film je neskutečně super !!! Perfektní ve všem, zase jeden na který jsem koukal 4 hodiny s neustálým vracením perfektně natočených scén ... Díky Taylorovi Sheridanovi a Všem kdo se na filmu podíleli !!! Všem doporučuji !

 • 90%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2010 bodů)

  Takhle silně mi u filmu nebušilo srdce napětím už dlouho. Super! Wind River je v podstatě takovou míchanicí Farga a True Detective, což už samo o sobě musí vypovídat o znamenité kvalitě. Mistrovsky natočené kriminální drama s naprosto dechberoucí atmosférou a vynikajícími hereckými výkony. Jeremy Renner podal asi nejlepší performance, co jsem od něho zatím viděl. Wind River není žádnou super inteligentní krimoškou, kde hl. hrdinové jen slepě jdou za stopami zločinu, je to též drama, jenž se zabývá s následky ztráty milovaných, plus zachycuje celkem nezáviděníhodný a krušný život indiánské komunity v rezervacích. Co možná haprovalo byl někdy scénář, ale v poho. Když jsem si film pouštěl, nevěděl jsem o něm nic. Budu to muset dělat častěji.

 • 80%
  2
  1
  26. 9. 2017
  Teresie (1107 bodů)

  Tohle chci vidět znovu - protože nevím jestli nejsem ovlivněna přítomností Jeremy Rennera při projekci ......

 • 80%
  2
  1
  14. 11. 2017
  brcolka (1039 bodů)

  Celkem dost syrový film s uvěřitelnými herci a konečně si v americe nehrají na superhrdiny. Možná to je tím, že film vychází ze skutečného příběhu. Člověk vidí nesmysl v tom jak jsou lidé, kterým patří země izolování ve svých rezervacích a tam se dějí hrůzné věci. O filmu jsem nic neslyšel ale dobré nepotřebuje reklamu že!

 • 85%
  1
  0
  22. 1. 2018
  myllyn (885 bodů)

  Ten závěr mě totálně dostal, tolik kilometrů dokázala běžet s holýma nohama v tak chladném vzduchu a na sněhu. Byla fakt vytrvalá, škoda že musela umřít. Film byl fakt taková sociální studie toho kraje, kde nic není a nic se tam nedá dělat. Bezútěšné, beznadějné.

 • 90%
  1
  0
  25. 3. 2018
  PRINC180 (815 bodů)

  Skvělý film i herecké výkony a k tomu krásná příroda hlavně jsem se nenudil příběh opravdu kvalitní pro mě jeden z nejlepších filmů 2017 film jsem musel vidět znovu a v klidu domova a byl jsem opravdu spokojený, zdařilý kousek.Jen víc takových filmů.

 • 85%
  2
  1
  14. 11. 2017
  KajkaFajka (719 bodů)

  Sakriš. Další z riady filmou ktoré by mal každý vidět i když o nom skoro nikdo neví. I za cenu trochu té depresie. Pretože je to tažké téma ale i tak syrově zpracovaný film pobaví a nenechá člověka odpočinout od napětí. A Renner není superhrdina ale něco ze svýho Avengerství si nechal i sem

 • 80%
  2
  0
  16. 12. 2017
  ob_ver (470 bodů)

  Jednoduše parádní film, studený a uvěřitelný, s grandiózně vyšpičkovaným finále. Odtažitost charakterů, kontext odlehlosti, syrovosti prostředí zpracované na jedničku. Bylo to jako pít chlazenou třetinku Coca-Coly ve skle - nejlepší a nejsvěžejší dostupný zážitek minimálně za posledního půl roku.

 • 100%
  0
  0
  6. 6. 2018
  jalovec7 (411 bodů)

  Z kazdé sekundy zaberu dýchá ponurá atmosfera severskych dramat (hon atd). Autoři si však zachovali vlastní styl a dokázali ho prodat na 100% dumyslný scenář. Prostředí i vyber herců. Snimek wind river si zaslouží maximalní hodnocení. Tak velký zažitek sem nečekal

 • 85%
  0
  0
  26. 3. 2021
  Honza 13 (408 bodů)

  Tento film hodnotím velice kladně. Postupně se to rozjíždělo a nakonec vyřešení případu mělo pěkný šmrnc. Herci podali kvalitní výkon. Scénář byl opravdu na jedničku, ale to nebylo jen to, co dělalo film filmem. Ta nádherná příroda, to byl taky skvost. No a nakonec ta hudba. Super ne ?

 • 90%
  2
  0
  28. 11. 2017
  speedy009 (260 bodů)

  K tomuto filmu som sa dostal v podstate náhodou a je to jedna z tých dobrých náhod. Film je výborne spracovaný, mrazivé počasie cítiť aj pri samotnom sledovaní. Výborné herecké výkony a Rennera som v takto dobre zvládnutej roli asi nikdy predtým nevidel. To všetko podložené aj kvalitným hudobným pozadím

 • 100%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Kajinkamajinka (151 bodů)

  Moc hezká detektivka. Super obsazrní a příbřh, který byl podle skutečné události. Pokud to tak opravdu s těmi indiánkami je, tak se mne to hodně dotklo. Smutnej film, ale musím říct, že jeden z mála, co jsem chtěla vidět znovu. Doporučuji všem, kteří mají rádi dobré krimi.

 • 85%
  0
  0
  26. 6. 2018
  2NS (79 bodů)

  Neuvěřitelně skvěle vystižená atmosféra filmu. Děj odehrávající se za dne je zároveň tajemný a něčím lehce děsivý, tato atmosféra doplněna hudbou podtrhující celou vážnost daného tématu, herci nepůsobí nijak uměle ani nepřirozeně a kamera zachytila nádherné krásy drsné přírody.

 • 80%
  2
  1
  14. 11. 2017
  zitka (75 bodů)

  Po dlouhe dobe zase stara dobra filmarina. Nic vic nic min, nez cisty pribeh, ciste hrani a temna stranka prirody a duse. Herci hrajou jako by to zili. Verite jim to naprosto, ze vas opravdu pribeh a jejich emoce natolik pohlti, ze obcas jsem zapomnela i dychat. Scena s matkou,jeji dvousekundove nahlednuti do jejiho zoufalstvi a bolesti, asi bych na to chtela zapomenout, ale nikdy nezapomenu. A to je fakt mazec. A scena postupneho vyvrazdeni zakoncene zajimavou bezvyznamnou ale silnou situaci, smekam. Mazec. Musite videt a bylo by fajn zapomenout, ale tenhle film vas nenecha.

 • 75%
  1
  0
  20. 2. 2018
  locus.amoenus (45 bodů)

  Tak tady se napětí dalo krájet. Jeden z nejlepších filmů loňska. Oceňuju zejména natočení přírodních krás, zima mi byla až do pokoje. Syrovost čiší z celého snímku a flashbacková scéna mě bude rozsekávat ještě dlouho. Jde vidět, že Hawkeye to umí i s puškou.

 • 85%
  0
  0
  27. 6. 2018
  brain32aukro (44 bodů)

  Perfektne zrežírovaný mrazivý thriller

 • 75%
  2
  1
  14. 11. 2017
  batmann (43 bodů)

  Tenhle film mě jednoduše překvapil. Nejenže je živým odrazem toho, co se bohužel dodnes děje Indiánům, což je velmi smutné a nemělo by se nad tím přimhuřovat oči. Film útočí na všechny smysly, hlavně na vizuální stránku. Vidíme tu nádherné obrazy krajiny, které podtrhuje skvěle zakomponovaná hudba. A to jsem ještě nezmínila herecké výkony, z nichž nejvíce vyčnívá Jeremy Renner se svou rolí stopaře Coryho. Snímek je silný a dojemný a rozhodně stojí za zhlédnutí. Vysoké hodnocení má právem.

 • 80%
  2
  1
  14. 11. 2017
  šikula (38 bodů)

  skvely film. Drsny, silny a studeny, jako ta priroda, ale na druhou tak silny v tom, jak vam zasahne primo do srdce. Jiste momenty tam jsou tak silne, skvele natocene, ze na ne asi dlouho nezapomenete. neni to uplne film pro lidi, co potrebuji samou akci a neposlouchaji slova a nevnimaji rec tela. Je nutna jista davka divakovi interace, a proto je ten film tak dobry.

1 2 dalsi posledni
82 81 ?
jak hlasovat?
 • Honza 13 85%
 • Cechulda 95%
 • Zdeny_2005 75%
 • cerfik 90%
 • p.a.douch 90%
 • radim-pavlicek 90%
 • michal-marsalek 85%
 • anderiv 25%
 • mims 100%
 • paly 75%
všechna hodnocení (160)

V žebříčcích uživatelů

4. místo z 4 v žebříčku uživatele aero64
5. místo z 6 v žebříčku uživatele Katydevinsk
139. místo z 155 v žebříčku uživatele dav.bal
139. místo z 274 v žebříčku uživatele Mikik4444
379. místo z 381 v žebříčku uživatele David Bátor