Wind River (Česká republika)
Velká Británie Velká Británie
Kanada Kanada
USA USA
107 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Mysteriozní, Thriller
Motto: Nic není těžší než zjistit pravdu

Obsah

:
Stopař Cory Lambert objeví uprostřed zasněžené pusté krajiny Wyomingu tělo mrtvé indiánské dívky. Vyšetřování se ujímá novopečená agentka FBI Jane Bannerová, více »« méně

Režie

:
Taylor Sheridan

Scénář

:
Taylor Sheridan

Herci

:
Kelsey Chow Jeremy Renner Julia Jones Teo Briones Apesanahkwat ...
Premiéra: 28. 9. 2017
Distributor: Falcon

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  2
  1
  21. 9. 2017
  Brenan88 (30640 bodů)

  Takovou promrzlou temnou kriminálku nám už bylo dlouhá léta třeba. Taylor Sheridan napsal vynikající scénář podle kterého musela být radost točit. Dialogy mají svou hloubku a postavy působí reálným dojmem. Tomu všemu napomáhá výborný casting a hlavně Jeremy Renner,který opět dokázal,že je ho u Marvel škoda. Pořádný kus práce odvedla také kamera,která nejednou vykouzlila neuvěřitelný záběr a podařilo se jí zachytit krásy Wyomingské přírody. Přestože Wind River po celou dobu nabídne dvě akčnější scény,tak dokáže diváka zaujmout právě psychologií postav a kvalitou samotného příběhu.

 • 75%
  0
  1
  18. 10. 2017
  lamps (7637 bodů)

  Těšil jsem se jako na málokterý letošní film a ve finále nemůžu říci, že bych byl přímo zklamán. Sheridan znovu potvrdil, že umí vytvářet depresivně izolované fikční světy, v nichž se morální hodnoty přetváří společně se zkušenostmi a přesvědčením postav, k nimž si divák buď rychle najde cestu, nebo se ve světě ztratí společně s nimi. V těchto psychologických měřítkách je scénář sebevědomý a inteligentní, opírající se o samotný akt vraždy jako o jednoduchou symboliku rasismu a nemožnosti vymanit se ze svízelné životní situace. S postavami převážně soucítíme a na jejich cestě jim držíme palce. Bohužel ale film trvá 100 minut, z čehož dobrá hodina je věnována poněkud tuctové výstavbě detektivního syžetu a opakovanému povzdechování nad tím, jak život není fér (což moc neposiluje ani minulost Rennerovy postavy, která zkrátka smrdí klišé na míle daleko), a ve zbytku film pravda přichází s nečekaným a scénáristicky vybroušeným obchvatem, který v podstatě odsunuje dosavadní detektivní linii na druhou kolej a zdůrazňuje ještě více psychologickou depresi, ale v závěru opět potichu vyšumí a trýznivou emocionální ránu nezanechá. Velký palec nahoru každopádně za herecké výkony, práci s chladným zasněženým prostředím, které tak miluji, a za celkový realismus, ústící do autentické přestřelky, která okamžitě aspiruje na pozici kultu. Sheridan musí jako režisér ještě lehce dozrát, a můžeme se těšit na velké věci..

 • 85%
  1
  1
  5. 10. 2017
  Tom Hardy (3975 bodů)

  Když se sejdou dvě srdce - jedno na dlani a druhé roztříštěné na tisíc kousků - aby vyřešily vraždu v místě, odkud se naděje na lepší zítřky dávno odstěhovala, vznikne něco až niterně osobního, čeho se bojíme my všichni. Že jednou slunce skutečně zajde a šedivá realita bude něčím naprosto všedním, s čím už ani nepůjde nic dělat. Sem tam padne pár slov navíc, ale většinu času zvládá Sheridan udržet rovnici "méně znamená více". Renner je na Oscara. Takhle se hraje očima!

 • 75%
  0
  1
  2. 10. 2017
  marie-kolarova (1149 bodů)

  Melancholické, pomalé, s dokonalou atmosférou zimy, která chytne a nepustí. Stejně jako ti zoufalci odsouzeni žít v mrazivé pustině. Pátraní není náročné a není smyslem vyprávění. Pochopila jsem, proč to nenasadili multiplexy orientované na oddechového diváka. Nechtěli naštvat standardní publikum depresivním výběrem. Divák si odnese tísnivou náladu, nedotkne se ho však síla příběhu.

 • 80%
  0
  0
  26. 9. 2017
  Teresie (1040 bodů)

  Tohle chci vidět znovu - protože nevím jestli nejsem ovlivněna přítomností Jeremy Rennera při projekci ......

 • 80%
  0
  1
  14. 11. 2017
  Brcolka (806 bodů)

  Celkem dost syrový film s uvěřitelnými herci a konečně si v americe nehrají na superhrdiny. Možná to je tím, že film vychází ze skutečného příběhu. Člověk vidí nesmysl v tom jak jsou lidé, kterým patří země izolování ve svých rezervacích a tam se dějí hrůzné věci. O filmu jsem nic neslyšel ale dobré nepotřebuje reklamu že!

 • 85%
  0
  1
  14. 11. 2017
  KajkaFajka (583 bodů)

  Sakriš. Další z riady filmou ktoré by mal každý vidět i když o nom skoro nikdo neví. I za cenu trochu té depresie. Pretože je to tažké téma ale i tak syrově zpracovaný film pobaví a nenechá člověka odpočinout od napětí. A Renner není superhrdina ale něco ze svýho Avengerství si nechal i sem

 • 80%
  0
  1
  14. 11. 2017
  zitka (73 bodů)

  Po dlouhe dobe zase stara dobra filmarina. Nic vic nic min, nez cisty pribeh, ciste hrani a temna stranka prirody a duse. Herci hrajou jako by to zili. Verite jim to naprosto, ze vas opravdu pribeh a jejich emoce natolik pohlti, ze obcas jsem zapomnela i dychat. Scena s matkou,jeji dvousekundove nahlednuti do jejiho zoufalstvi a bolesti, asi bych na to chtela zapomenout, ale nikdy nezapomenu. A to je fakt mazec. A scena postupneho vyvrazdeni zakoncene zajimavou bezvyznamnou ale silnou situaci, smekam. Mazec. Musite videt a bylo by fajn zapomenout, ale tenhle film vas nenecha.

 • 80%
  0
  1
  14. 11. 2017
  šikula (36 bodů)

  skvely film. Drsny, silny a studeny, jako ta priroda, ale na druhou tak silny v tom, jak vam zasahne primo do srdce. Jiste momenty tam jsou tak silne, skvele natocene, ze na ne asi dlouho nezapomenete. neni to uplne film pro lidi, co potrebuji samou akci a neposlouchaji slova a nevnimaji rec tela. Je nutna jista davka divakovi interace, a proto je ten film tak dobry.

 • 0%
  0
  1
  14. 11. 2017
  honza-drga (35 bodů)

  na to ze jsem od toho vubec nic necekal musim uznat ze jsem celkem mile prekvapen a film se mi libil. Nekdy dosti amaterske ale super plus k tomu ta priroda

 • 75%
  0
  1
  14. 11. 2017
  batmann (20 bodů)

  Tenhle film mě jednoduše překvapil. Nejenže je živým odrazem toho, co se bohužel dodnes děje Indiánům, což je velmi smutné a nemělo by se nad tím přimhuřovat oči. Film útočí na všechny smysly, hlavně na vizuální stránku. Vidíme tu nádherné obrazy krajiny, které podtrhuje skvěle zakomponovaná hudba. A to jsem ještě nezmínila herecké výkony, z nichž nejvíce vyčnívá Jeremy Renner se svou rolí stopaře Coryho. Snímek je silný a dojemný a rozhodně stojí za zhlédnutí. Vysoké hodnocení má právem.

81 81 ?
 • Bemiurg 80%
 • šikula 80%
 • KajkaFajka 85%
 • Brcolka 80%
 • zitka 80%
 • honza-drga 0%
 • batmann 75%
 • Arnarmo 90%
 • Filmokolik 80%
 • Tino 100%
všechna hodnocení (33)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

379. místo z 379 v žebříčku uživatele David Bátor
Sdílet tuto stránku:

Partneři: