Ophelia (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
114 minut

Žánry

:
Drama, Romantický, Adaptace knižní

Obsah

:
Napsat vlastní obsah

Režie

:
Claire McCarthy

Scénář

:
Semi Chellas

Herci

:
Daisy Ridley Naomi Watts Clive Owen Tom Felton George MacKay ...
 • Související
 • DVD a Blu-ray
 • Soundtrack
 • Knihy
Jste na stránce filmu Ophelia. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Ophelia myslíte! K 19. lednu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27414 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 20%
  0
  0
  18. 6. 2020
  martin-mickey-stusak (22292 bodů)

  Hamlet očima Ophelie? Inu, proč ne? Další filmový počin na základě divadelní hry Williama Shakespeara o Hamletovi, pochopitelně s nutnou úpravou. Máme tu nenávist, patřičnou dramatizaci v rámci daných skutků, smrt, která prostě nesmí chybět a krapet té zamilovanosti mezi Hamletem a Ophelií. Děj nemá smysl připomínat. Je to prostě Hamlet. Kostýmní snímek má pro české diváky jedno specifikum a tím je natáčení v Česku. Výprava je nádherná, scenérie překrásné, co filmové okénko, to vyloženě obrázek. Zajímavé však je, že byť je snímek podle Ophelie pojmenován, spíše budí dojem vedlejší postavy. Ani ten Hamlet není středem zájmu. Vlastně tu hlavní postavou není nikdo. Všichni v ději tak nějak jsou, každý má své místo se svým dějovým vývojem. Nikdo nevyčnívá, nikdo naopak není vržen do pozadí. Jedná se spíše o lehkou romantiku ze středověku s narážkami na Shakespearovo dílo cílené spíše pro mladé diváky. Ti starší velice rychle rozpoznají situaci kdo zabije koho, kdo stojí za politickými intriky, jaký bude další vývoj, atd. Nejdůležitější na celém konceptu však je, že Ophelia začne plně využívat své ženské přednosti a začne ovlivňovat nastavené události. Na dnešní dobu je něco takového in, neboť ženské hrdinky jsou nyní hojně představovány na základě indexu o rovnoprávnosti současných filmových příběhů. To by však v tomto případě nijak nevadilo, jako index rovnoprávnosti rasového. Mezi bohatou smetánkou v evropském středověku tu vidíme i lidi tmavé pleti afrického původu a kupodivu i Asiaty. I ten Hamlet tu má přítele s tmavou pletí. To jako vážně? Takovou představu měl Shakespeare o středověku? Ne, k takovýmto politickým vymýšlenostem historie jsem prostě nekompromisní. Tohle můj dojem ze snímku prostě posouvá hodně hluboko. A pevně doufám, že Hollywood nenapadne něco točit o středověku českém. Asi by jsme se hodně divili, kdyby lidé tmavé pleti byli na Karlštejně, mezi Husity či na dvoře Rudolfa II.

 • 65%
  0
  0
  2. 4. 2020
  kknk2 (1433 bodů)

  Snímek Ophelia není jediné zpracování Hamleta, které jsem viděla, stejně se nemůžu zbavit nelibosti k této hře. Shakespeare je komplikovaný a když není podán srozumitelně ani ve filmu, stane se, že nevím která bije. Kvalitní herecké výkony však staví pevnou základnu a Ophelia nabízí útěchu také v překrásném barevném vizuálu, výpravě, kostýmech a zajímavé atypické hudbě.

43 ? ?
jak hlasovat?
 • martin-mickey-stusak 20%
 • kknk2 65%
všechna hodnocení (2)