Velká Británie Velká Británie
USA USA

Žánry

:
Komedie, Sportovní, Životopisný

Obsah

:
Film zachycuje skutečný příběh jednoho z nejznámějších tenisových zápasů všech dob. V takzvaném Battle of the Sexes (souboji pohlaví) se 20. září 1973 více »« méně

Režie

:
Jonathan Dayton Valerie Faris

Scénář

:
Simon Beaufoy

Herci

:
Emma Stone Steve Carell Elisabeth Shue Andrea Riseborough Natalie Morales ...

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  28. 12. 2017
  Brenan88 (32966 bodů)

  Považuji se za milovníka sportu a tenisu obzvlášť,přesto jsem o tomto souboji pohlaví nikdy neslyšel. O to více jsem rád,že vznikl tento snímek,který mi přiblížil události,které tomu zápasu předcházeli a poté i samotný zápas a jeho dopad na tenis jako takový. Snímek byl natočený velmi svižně a nechybí v něm podstatné momenty ze života Billie Kean Kingové a Bobbyho Riggse. Emma Stone je s černými vlasy krásná a Steve Carell je prostě výborný. Pobavil jsem se a přitom jsem nabyl nové informace. Přesně to od životopisných snímků očekávám.

 • 70%
  1
  0
  2. 1. 2018
  Sheldon (11558 bodů)

  Tenhle film měl potenciál stát se senzací, ale bohužel nestal. Chyba je bohužel na straně režisérského dua Dayton a Faris, které bohužel absolutně nepochopilo, co vlastně točí. Tenisové scény jsou nudné, romance není dotažená a takhle nevyužít Elisabeth Shue, to je děsný, zvláště když se na konci filmu ukazuje, že to je vlastně čtvrtá hlavní role. Film tak táhne Emma Stone, která je opět naprosto výborná a překvapivě docela dobrý je i jinak herecky toporný Carrel, který je na nesympatické hajzly specialista. Na komedii je to málo vtipné, na sportovní film, tam chybí sport, na lesbickou romanci to ujde. Film má sice řadu zajímavých režijních nápadů a některé momenty jsou fajn, celkově ale funguje tak na půl plynu. Vystřihnout dvacet minut a bylo by to mnohem lepší. Škoda, že to nenatočil jiný režisér, čestná prohra.

 • 65%
  0
  0
  2. 1. 2018
  lamps (10550 bodů)

  Výborný Carell, který je všechno, jen ne herecké dřevo (což ukazuje už dobrých 12 let), kouzelná Emma Stone a velmi průměrné životopisné drama s jednoznačným průběhem a nedotaženými vedlejšími linkami. Sympaťákem filmu měla být jen a pouze Emička, ale ve finále jsem jako chlap stejně fandil nafoukanému Riggsovi, což je známka značného režisérského failu. A nic už na tom nezmění fakt, že to díky bohaté zásobě zajímavých postav a motivů poměrně rychle uteče. V příběhu inspirovaném takhle společensky významným a zároveň silně osobním námětem se mělo na všem mnohem více zapracovat a zpomalit, a ne vyprávět jako v polodokumentárním televizním filmu vycucaném z prstu.

 • 55%
  0
  0
  16. 2. 2018
  Mildik15 (109 bodů)

  Zajímavý retrosnímek, nedávno jsem zkoukl jiný tenisový film Borg vs. McEnroe a musím říct, že tento zápas o rovnoprávnost mě občas nudil o trochu více. Zábavný byl Steve Carell, ten se do role hodil. Emma hraje dobře, ale spíš jí sedí komediálnější nota. Perfektní, jak se tvůrci trefili do podoby pravých hráčů.

65 ? ?
 • Mildik15 55%
 • Psisko59 65%
 • puposlav 65%
 • lamps 65%
 • Sheldon 70%
 • Brenan88 70%
všechna hodnocení (6)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: