Zabiják & bodyguard
Komentáře

Recenze Zabiják & bodyguard


Napište komentář

?%
0
0
Host
1 2 dalsi posledni
 • 75%
  7
  2
  17. 8. 2017
  Brenan88 (46266 bodů)

  Dobrých buddy komedií není nikdy dost a tak jsem dnes vyrazil na premiéru tohoto snímku. Trailer jsem neviděl a o filmu nepřečetl jediný recenzi,takže jsem šel do kina zcela nepolíbený. Jedinou věc,kterou jsem vlastně věděl bylo obsazení,které mne právě navnadilo nejvíce. Už od prvních minut bylo jasné jakým směrem se zabiják a bodyguard budou ubírat. Hned úvodní scéna byla zábavná,ale to pravé ořechové teprve mělo přijít. Spojení Jackson - Reynolds odpálilo nálož výborných hlášek a humorných situací. Právě Jackson mne zde bavil nejvíce za dlouhá léta a to si více méně vystačil jen se slovíčkem fuck. Reynolds mu zde dobře sekunduje a pospolu vytvořili velice zábavné duo. Příběh sice není příliš originální,ale Hughes to dokázal dobře zamaskovat humorem a akcí. Právě akce je velkým plusem,protože vypadá prostě neuvěřitelně a reálně. Navíc je jí tady docela hodně a svým originálním pojetím se jen tak neokouká. To samé platí i pro souboje na blízko kde se s choreografií nešetřilo a nám se tak nabízí pohled na neskutečné kreace. Dalším významným článkem je hudební podmaz celého snímku. Pro mne hudba ve filmu dělá polovinu kvality a tady odvedla pořádný kus práce. Jedna lepší písnička střídala druhou a vždy se perfektně hodila přímo do dané scény. I,když je tento snímek spíše chlapskou podívanou,tak si ho v mých podmanila dáma jménem Salma Hayek,která zde neskutečně válí a sype ze sebe jednu lepší hlášku než druhou. Její seznámení s Kincaidem v baru patří mezi nejlepší scény celého filmu. Gary Oldman si zde střihl pořádného hajzlíka a jde na něm vidět,že si to vychutnává do posledního dechu. Občas to trošku skřípe s dialogy,ale scénář je natolik zábavný,že každý náznak romantiky,nebo klišé okamžitě shodí nějakou zábavnou hláškou,nebo scénou. Pro vážné situace zde není místo. Film chce primárně bavit a to se mu daří do posledního puntíku. "Zasraná Praha"

 • 75%
  0
  0
  10. 3. 2022
  Pete69 (22475 bodů)

  Pěkný akční film nabitý drsňáckým humorem. Nejedná se o nic nového, ani scénář není bůh ví jaký, ale dvojici Samuel L. Jackson - Ryan Reynolds to klape a odsýpá, jako dobře naladěné hodiny. Spojit akční žánr s humorem se ne vždy povede, tady to za mě funguje velmi dobře - 75%.

 • 85%
  4
  1
  17. 8. 2017
  Sheldon (16046 bodů)

  Poslední dobou se u hollywoodských akčňáků rozjel takový nešvar, a to je nechat režírovat filmy kaskadéry. Je proto vítanou změnou, když se na režijní sesli posadí režisér a notabene někdo, kdo není debutant a evidentně umí jak herce, tak akci. Patricku Hughesovi se povedlo natočit neskutečně vtipnou akční buddy movie romantickou komedii, která se nebere vážně, ale zároveň to není úplná kravina. Zabiják a bodyguard letos v létě pozvedl padlou vlajku hollywoodského únikového filmu. Rád se podívám v budoucnu ještě jednou. Nečekané překvápko!

 • 70%
  0
  0
  22. 8. 2017
  lamps (14923 bodů)

  Občas to hodně skřípe v propojení crazy buddy komedie se závažnými myšlenkami a seriózními prvky (záporák Garyho Oldmana je až příliš jednostranně psychopatický pro tak odlehčený film) a tempo je nevyrovnané v závislosti na atraktivitě jednotlivých postav, ale dvě titulní postavy jsou natolik zábavně načrtnuty a jejich konfrontace tak dobře motivačně zasazená, proměnlivá a vyšperkovaná, jedna vedlejší postava (Hayek) tak dokonale ztělesňuje mou představu o bad ass femme fatale a akční scény tak přesně skloubí adrenalin s nadsázkou, že nemůžu než spokojeně pobrukovat a tenhle áčkový herecký úlet doporučit. Už kvůli Samuelovi, který sází jednu petardu za druhou a střihá si svou třetí nejlepší roli po Pulp Fiction a Osmi hrozných.

 • 75%
  0
  1
  3. 9. 2017
  sabule (14227 bodů)

  Celkem ujetá akční komedie ve které si perfektně sekundují dvě akční hvězdy Reynolds a Jackson a žene se rychlým tempem,při kterém ani nepostřehnete,že jízda trvá skoro dvě hodiny.Trošku to kazí závěrečná naháněčka Amsterodamem,při které by se snad i totální slepec do toho Samuela na tom člunu musel trefit.

 • 70%
  0
  0
  1. 2. 2018
  bayern (13716 bodů)

  Film se drží současných trendů a to je pořádná jízda,samá akce a honičky,ale je to tak trochu na jedno brdo a podobá se to x dalším filmům,takže nic nového na trhu.Klaďas i záporák si velmi trefně konkurují a fandíte vlastně oběma i když stojí na obu stranách zákona.

 • 90%
  1
  0
  2. 3. 2018
  Danny F. (11156 bodů)

  Tomuto filmu nechybělo nic. Komediální stránka do bře pasovala do té akční a akční scény byly propracované. Konečně zase jeden z mála skvělých filmů co řádně upoutal mou pozornost. Bylo zábavné jej sledovat od počátku po samotný konec.

  • Akce
  • Tempo
  • Humor
  • 75%
   3
   0
   21. 8. 2017
   JosefTomas (8861 bodů)

   U tohoto filmu je skvělé, jak je prezentován. Z trailerů bylo patrné, že jde o komedii, která nemá obdoby a ano, je to tak. Reynolds a Samuel jsou v rolích opravdu mistrovští a děj jede jak má (délka 118 minut není znát). Vtipných pasáží je dostatek a pak vám nabídne romantiku z jiného pohledu (Uvidíte, pochopíte). Pokud tedy vyhledáváte akční komedii, která baví hláškami a skvělými herci, tak rozhodně jděte.

  • 50%
   0
   0
   19. 1. 2018
   SNCIS (6520 bodů)

   "Mým úkolem je chránit tě před nebezpečím." - "Jdi do prdele! Já jsem tu to nebezpečí." Zabiják Samuel L. Jackson, bodyguard Ryan Reynolds, sprostá Salma Hayek a padouch Gary Oldman. Obsazení celkem fajn, až na Oldmana - Mám ho zafiksovaného jako klaďase z Nolanova Batmana, takže jsem mu zlosyna tady nevěřil. "Co vůbec chceš ty deb*le? Víš vůbec, jak mně se*eš?" - "Slyšet tvůj hlas." - "Nas*at! No, tak už jsi ho slyšel." Příběh je předvídatelný, vtipných momentů je málo, tak chválím jenom akční sekvence. Podtrženo, sečteno je to průměrný akční film. - 50%.

  • 85%
   3
   1
   18. 8. 2017
   p.a.douch (5913 bodů)

   Pohoda. Mohlo by to být o pár minut kratší, protože pár slabších chvilek se najde. Jinak je to ale perfektní odpočinkový film. Samuel L. Jackson válí, Reynolds mu perfektně sekunduje. Akce je luxusní a Salma Hayeková taky. Soundtrack k tomuhle filmu dal dohromady génius.

   • Hayeková, Jackson, Reynolds
   • 70%
    0
    0
    29. 4. 2019
    Vurhor (2019 bodů)

    NIKDO neumí říct slovo "motherfucker" s takovou žoviální grácií jako Samuel L. Jackson. Fakt nikdo. Hitman´s Bodyguard je vcelku standardní akční komedie, ve které člověk příliš originality nenajde, stejně tak má film maličko problém udržet rovnováhu dobré akce a zároveň humoru. Film tak trochu kolébá z jedné strany na druhou, ovšem čím víc o tom přemýšlím, tak mě vlastně napadá, že by se mi asi mnohem víc líbilo, kdyby film byl spíše akčním thrillerem než komedií. Je to ovšem docela dobrá prča, hlavně chemie mezi Raynoldsem a Jacksonem pěkně funguje, což film hodně zachraňuje. A bojová scéna v kutilském obchodě znamenitá! Taky musím dát tvůrcům body navíc, protože v rámci hlavní zápletky hezky poukazují na neveselou situaci v diktátorském Bělorusku, které, zdá se mi, příliš lidí na západě nevěnuje pozornost.

   • 80%
    1
    0
    26. 8. 2017
    Tomas_313 (1197 bodů)

    Zabiják a bodyguard je příjemným překvapením letošního léta a splňuje všechna kritéria, která se k danému žánru vztahují. Ústřední dvojice Ryan Reynolds a Samuel L. Jackson se zábavně špičkuje a po celé 2 hodiny si stabilně udržuje divákovu pozornost. Akční sekvence jsou bez výjimky svižné, střídmě sestříhané a různorodé - dočkáme se tak silniční honičky, akce tělo na tělo ve stylu Johna Wicka i klasické dunivé střílečky. Filmařům se mimo jiné podaří vytvořit i výjimečnou bojovou scénu, při níž je barvitě využito prostředí a humor se protne se surovou akcí (scéna v kuchyni restaurace a následně v obchodě pro kutily). Ve vedlejších rolích se objeví Gary Oldman jako kýčovitý Běloruský diktátor, pravděpodobně nejmarkantnější slabina celého snímku, a také Salma Hayek v roli manželky zabijáka ( Samuel L. Jackson ), přičemž ani její pasáže založené na vykřikování směsice anglických a španělských nadávek nepobaví. Téměř samozřejmé je, že děj samotný není příliš rafinovaný ( postavy se jednoduše potkají a následně se pokoušejí přesunout z bodu A do bodu B ), naopak je často naprosto absurdní, od oddechové akční komedie si ale většina fanoušků ani nic jiného nepřeje. Nejnovější příspěvek Patricka Hughese svůj účel plní na výbornou - sice neokouzlí emocionálním ani myšlenkovým přesahem, zato Vás dozajista na 2 hodiny intenzivně pobaví. 80%

   • 90%
    0
    0
    14. 2. 2019
    sugi (743 bodů)

    ... komedie , která pobaví a má i inteligentní námět ... komedie ve které se střetly dvě generace herců a ono to zafungovalo . Jackson a Reynolds sice nejsou sladění jak Cruise a Hoffman v Rainmanovi , ale dokáží pobavit ...

   • 75%
    0
    0
    8. 9. 2017
    Sheemas (737 bodů)

    Sprosté, krvavé, hrubé a zábavné. Reynolds a Jackson jsou překvapivě skvělá dvojka, na plátně jim to sedí a hlavně to celé dohromady dobře funguje. Zabiják & bodyguard je akční komedie, která se toho opravdu nebojí. Velmi mě překvapila Salma Hayek ve vězení, která si evidentně svou roli užívala. Celkově je film slušné béčko s povedou akcí, humorem, občas sice s nucenou romantickou scénou, ale hlavně se skvělým obsazením, Oldmana mohlo být klidně více.

   • 70%
    3
    4
    18. 8. 2017
    dis (461 bodů)

    70%
    Tak díky Kinoboxu za pozvánku na premiéru, užil jsem si to. Bavil jsem se, cožpak o to. Jackson je pořád pan Herec, kterýho přidávají do filmů jako pojistku proti totálnímu průšvihu. Reynolds - no fajn!, protagonisti si pinkají šťavnatý hlášky, akce hučí, zvlášť v druhý půlce. Důležitý postavy,Salma Hayek a Garry Oldman, nezkazej jedinej záběr, přesně odehrávají svý vtipný party. Režisérovi nejde nic vytknout, takže jestli chcete vysadit a odpočinout si, neváhejte. Potud dobrý. Ale asi jsem staromilec, páč mi to celý nakonec přijde plytký a tak pro voko. Půlnoční běh (1988, martin Brest režie, excelují Robert De Niro a Charles Grodin) byl na silně podobný téma i schéma; možná pomalejší (i když taky dost švihal), míň efektní a superakční, a přitom o dost barvitější. Možná, že na rozdíl od tohohle snímku tam bylo víc času na to líp pochopit hrdiny...

   • 75%
    0
    0
    14. 11. 2017
    carloss (246 bodů)

    Blázinec, který tato dvojice mohla spolu na plátně vytvořit mohl mít mnoho podob. To co se ve výsledku dostalo do konečné verze filmu je série mnoha vtipných situací a často laciného, ale funkčního humoru, kterému se může zasmát každý. Linie příběhu je přímočará a plní svůj účel. Ve výsledku dobrá zábava. Jo a sem tam na každém kroku nějaká ta akce.

   • 75%
    0
    0
    14. 11. 2017
    Morra (235 bodů)

    Nechápu jak tento snímek může mít od recenzentů průměrných 55 procent. Vždyť je zabiják a bodyguard výborná buddy komedie nabitá prvotřídně nasnímanou akcí , humor a skvěle napsanýma postavama. Selma je děsně hot a její role je vážně výborná. Pobavil jsem se velmi dobře.

   • 85%
    0
    0
    28. 11. 2017
    sephastto (225 bodů)

    Film co vážně pobavil. Na film jsem byl pozvaný netušíc oč jde, bez předchozích informací z traileru jen, že se jedná o akční-komedii. Film, u kterého se člověk zasměje a vážně vypne. Obsazení je skvělé. Reynolds a Jackson, nemyslím si, že by to někdo mohl zahrát lépe. Salma Hayek velice kladně překvapila ve své roli. Fakt doporučuji

   • 100%
    0
    0
    14. 5. 2019
    kvetule9 (209 bodů)

    Naprosto výborná komedie, kdy sem slyšela záchvaty smíchu po celém sále.
    Výborné od začátku do konce, prostě kdo má rád Ryana a Samuela, má o zábavu na cca 2h vystaráno.Doufám, že chystaná dvojka bude stejně povedená.

    • skvělá akční komedie
    • super obsazení
    • 65%
     0
     0
     26. 8. 2020
     lucifrid (143 bodů)

     Že by člověk neustále vybuchoval smíchy, až by z toho dostal škytavku, to ne. Ale je to povedená akční buddy komedie, zasmála jsem se. Nejlepší byla asi Salma, Jackson si zahrál svůj standard a Ori Pfeffer fakt potěšil. Skvěle vybrané prostředí, za mnou milovaná města Londýn a Amsterdam bych dala hvězdičku navíc, ale ač jsem se dobře bavila, byl to spíš průměr.

    1 2 dalsi posledni

    Hodnocení a recenze Zabiják & bodyguard

    76 55 ?
    jak hlasovat?
    • Mrykodaj 70%
    • Pete69 75%
    • aquiver 10%
    • divid.jh 70%
    • Lovecour69 75%
    • Reacherjack2016 75%
    • homedo 85%
    • Dany Jones 70%
    • lucifrid 65%
    • Mikik4444 80%
    všechna hodnocení (131)

    V TV

    V žebříčcích uživatelů