Mortal Engines (USA)
« další názvy »
USA USA
Nový Zéland Nový Zéland
128 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy
Motto: Některé jizvy nikdy nezmizí

Obsah

:
Tisíciletí poté, co většina země byla zničena, se civilizace přizpůsobila novému životu. Gigantická pojízdná města se toulají světem a kvůli zdrojům pronásledují více »« méně

Režie

:
Christian Rivers

Scénář

:
Fran Walsh Philippa Boyens Peter Jackson Philip Reeve

Herci

:
Hera Hilmar Hugo Weaving Robert Sheehan Stephen Lang Frankie Adams ...
Premiéra: 6. 12. 2018
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  3
  0
  28. 1. 2019
  Brenan88 (39452 bodů)

  Velká škoda,že si Jackson svůj vysněný projekt nemohl natočit sám. Věřím,že by to nakonec celé dopadlo mnohem lépe. Z producentského dohledu toho asi moc nezmohl a možná i proto po stránce vyprávění film dost skřípe. Vizuální stránka je perfektní a jde na ní vidět,že jí tvořili mistři svého oboru. To platí i o hudbě,která místy dala vzpomenout na LoRda a Hobbita. Knihu jsem nečetl,tak nevím jak moc se film od ní vzdálil,ale mne ten děj prostě příliš neoslnil. Přesto si myslím,že je film trochu lepší než píšou někteří recenzenti.

 • 60%
  0
  0
  10. 2. 2019
  martin-mickey-stusak (16413 bodů)

  Před stovkami let zničila katastrofa téměř celé lidské pokolení. Planeta je naprosto zdevastovaná. Skládá se pouze z obrovské stepi, ve které se několik přeživších přizpůsobilo. Jejich obrovská města nyní cestují po planetě kvůli hledání přírodních zdrojů a pohlcují ty menší. Jedním z takových měst je Londýn, pohybující se za pomoci ohromných pásů jako živoucí monstrum. Producent Peter Jackson na vizuální efekty najal stejnou partu, která mu pracovala už na projektech ´Pán prstenů´, ´Hobit´, či ´King Kong´, takže se naskytuje slibná podívaná. Postapokalyptický svět a v ní mladá dáma snažící se o pomstu. Námětově jistý stereotyp, který už tímto odvrací divákovu tvář. Je to prostě všechno na jedno brdo. Jen se střídají prostředí a nic víc. Dvouhodinová stopáž tak spíše evokuje k protahování  či natahování něčeho a ničeho. Fanoušky tzv. steampunků by ale snímek oslovit mohl. Vyniká především svou vizuální přitažlivostí. Města na obrovských pásech požírající jako sekačky ty menší, na kterých jsou domy připomínající viktoriánskou éru. Fungující společnost nepoužívá laserové zbraně, jak jinak bývá obvyklé, ale zůstává takřka v technologické minulosti. Kromě nádherných měst jsou zde působivé létající stroje, lidé s kybernetikou a všemi ostatními aspekty žánru. Ale tím to bohužel končí. Příběh x-krát viděný na různé způsoby prostě už tak neoslní. Protože se jedná o první díl tetralogie autora původní knihy Philipa Reveese, uvidíme, jestli se Peter Jackson rozhodně pro pokračování. Ale jo, stálo by to za to, ale s daleko pevnějším scénářem.

 • 20%
  0
  0
  16. 4. 2019
  VasaFlasa (2095 bodů)

  Smrtelné stroje je vyloženě film o efektech pro teenagerskou cílovou skupinu. Hodně slabý scénář a stejně jako jako v Hunger games nebo Labyrintu sledujeme děti, jak mění zkaženou společnost k lepšímu, což je pro staršího diváka neskutečná nuda. Pochybuji, že v tomto případě dojde na pokračování.

 • 50%
  0
  0
  19. 4. 2019
  Blackhand47XD (1401 bodů)

  Kdyby mi někdy někdo řekl, že tvoří příběh o městech na kolech, které bojují o zdroje, asi bych se mu vysmál, jelikož je to opravdu otřesný nápad. Nevím jak je na tom kvalitativně kniha, ale film je opravdu klišoidní nudou v trapných kulisách. Chvíli to působí jako Mad Max, chvíli jako Terminátor a ve finále pak zase jako Star Wars. Inu je to prostě směska všeho možného. Nahoře film drží možná tak počítačové efekty a Hugo Weaving se Stephenem Langem, jinak je to hloupý a předvídatelný snímek. A jestli chtěli tvůrci takhle rozjet novou frančízu typu Hunger Games nebo Labyrint, mají smůlu, lidi jsou takových ptákovin už přežraní a chtějí něco nového. 50%

 • 70%
  0
  0
  14. 2. 2019
  sugi (326 bodů)

  ... co se týká triků je film výborný , ale ten děj ... ten tak trochu - hodně skřípe ...

 • 60%
  0
  0
  2. 4. 2019
  akela (97 bodů)

  docela pekne

 • 90%
  0
  0
  14. 5. 2019
  Memento (82 bodů)

  Knihy miluji, takže na tento počin jsem se neskutečně těšila. Ale i já souhlasím, že odstoupení Petera Jacksona z režisérského postu filmu trochu uškodilo. I tak filmu lichotí silné charaktery. Hester mě upoutala a Hugo Weaving byl jen třešničkou na dortu.

 • 50%
  0
  0
  14. 5. 2019
  lukas-gajdos (69 bodů)

  Smrtelne stroje nenabidnou nic originalniho, zazivnyho a vlastne, cele je to jedna velka nuda. Libi se mi koncept pohyblivych mest, ktere si autor vymyslel, ale zbytek stoji za velkou Belu.Hlavni Postavy jsou charakterove nezajimave,a je vam vlastne uplne jedno, jestli umrou ci nikoliv. Tenhle film nepatei do kina ale spise jako sobotni nuda do televize

 • 50%
  1
  0
  14. 5. 2019
  darinn5 (38 bodů)

  Tak nevím, neznám knižní předlohu, ale tady to bylo hodně mimo terč. Příběh je vcelku obyčejný, největší problém mám s prostředím, do kterého je zasazen. Lidi tam živoří v pohybujících se městech, ale na samotný pohyb a vůbec na fungování takového města by musela padnout hromada energie. Celý ten svět je nelogický, chaotický, umělý. Drahý film, který rozhodně díru do světa neudělá. A bohužel se ani nedočkáme pokračování, podobně jako u Zlatého kompasu atd.

62 52 ?
jak hlasovat?
 • NikiJankovic 45%
 • dav.bal 70%
 • zdenek-halfar 70%
 • leafroller 75%
 • kubi.sarka 80%
 • Memento 90%
 • lukas-gajdos 50%
 • darinn5 50%
 • ardan-jacob-chrivas 60%
 • Tedy 90%
všechna hodnocení (51)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: