Charlatan (USA)
« další názvy »
Irsko Irsko
Polsko Polsko
Česká republika Česká republika
Slovenská republika Slovenská republika
118 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Biografický
Motto: Strhující drama člověka obdařeného výjimečnými schopnostmi na pozadí dobových událostí.

Obsah

:
Strhující životopisné drama výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí. Příběh je inspirován skutečnými osudy léčitele více »« méně

Režie

:
Agnieszka Holland

Scénář

:
Marek Epstein

Herci

:
Ivan Trojan Juraj Loj Josef Trojan Daniela Vorackova Jaroslava Pokorná ...
Premiéra: 20. 8. 2020
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Šarlatán. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Šarlatán myslíte! K 22. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27074 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  21. 9. 2020
  limeta (4595 bodů)

  Překrásný film a neotřelý námět, super zpracované ryze české téma Agnieszkou Holland a výborný herecký výkon otce a syna Trojanových určitě zařadí Šarlatána do zlatého fondu české kinematografie. Je to film smutný, ba tíživý a přesto obohacující. Asi úplně nejlepší přirozený přechod z mládí do pozdějšího věku filmové postavy, který si vybavuji, který díky obsazení otce a syna zcela plynule splývá v jedinou postavu.

 • 55%
  0
  0
  28. 9. 2020
  Petrson (3996 bodů)

  O tom, jak léčitel se homosexuálem stal, i když ani tady moc nevíme, proč. Jiná výpověď ve filmu zas tak moc není, žádná zpráva, nic, kromě věčně známé nepříjemné totalitní politiky, jak fašistů, tak komunistů. Co se zajímavého rozehraje, tak zmizí. Film se ničeho nedrží, ale profesionálně, tedy myslím řemeslně, natočeno(!). Podle filmu musel být Jan Mikolášek neuvěřitelný hajzlík. Tak mě to přimělo si o něm něco najít. Uvidíme.

  • námět, profese, kamera, neotřelost a první polovina filmu
  • scénář, dramaturgie, druhá polovina filmu
 • 80%
  0
  0
  31. 8. 2020
  rkotvald (3152 bodů)

  České drama ve své další skvělé formě. A opět za tím vidím Agnieszku Holland a v hlavní roli excelentního (opět) Ivana Trojana. Příběh jednoho z našich rozporuplných osobností byl natočen - díky Bohu - rozporuplně. Vše dobré co o Janu Mikoláškovi víme, totiž známe primárně z jeho osobní autobiografie. A to negativní ze všeho okolo. Jistě byl člověkem, kterého stíhaly všemožní démoni, a který si liboval v popularitě. Na druhou stranu též mu nelze upřít snaha o pomoc potřebným, kterým zasvětil svůj život. Této látky se naštěstí chopil kvalitní scénárista Marek Epstein a stejně excelentní režisérka Agnieszka Holland. Výsledek tak ani nemohl dopadnout lépe. Ona výše zmíněná nejednotnost hlavní postavy, kterou si divák musí dokreslit sám, zde díky všemu zmíněnému a hlavně Ivanu Trojanovi vykrystalizovala v áčkové biografické drama, které může hledat konkurenci jen u velkých zahraničních bijáků (pramálo těch českých). A to je zatraceně dobrá vizitka.

 • 75%
  0
  0
  20. 8. 2020
  marie-kolarova (2106 bodů)

  Emocionálně skvěle zvládnuté, zvláště první polovina, kdy se vzduch chvěje neurotickým napětím hlavního hrdiny. Skvělé herecké obsazení činí všechny postavy naprosto věrohodné. K rozvolnění dochází v druhé polovině, která ne vždy přibije oči k plátnu. Škoda též některých nedotažeností ve scénáři, některé scény nepůsobí proto zcela přesvědčivě. Postava Mikoláška zajímavě balancuje mezi sobectvím, kdy se snaží za každou cenu urvat si svého asistenta pro sebe a mezi obrovským nasazením pro pacienty, anebo vlastně pro sebe, protože Mikolášek léčbu pacientů potřeboval k tomu, aby mohl spokojeně existovat. Léčil je pro svůj pocit uspokojení a naplnění, anebo aby jim pomohl? Obojí je pravda a obojí ve filmu slušně funguje. Chvějící se rozporuplnost jako jeden z hlavních a fungujících znaků filmu.

 • 75%
  0
  0
  21. 8. 2020
  ob_ver (412 bodů)

  Šarlatán na mě zapůsobil pomyslnou kapkou živé vody. Jsem u vytržení z práce scénaristy, důrazu kladeného na divákův výklad. V plynulém sledu, jedny za druhými otevírá dveře a dává divákovi zakusit pravou ambivalenci, rozporuplnost, která činí hlavní postavu a její příběh uvěřitelnými. Někoho možná některý z obrazů obnaží, budu se hádat, pokud jej vyloží jako prvoplánový. Škoda, že se nemůžu tolik ztotožnit s hereckým ztvárněním, které má své světlé chvíle, ale lze je označit za spíše průměrné. Forma celkově nepatří mezi silné stránky filmu, invenci nehledejte. Je to velká škoda. Na druhou stranu je film díky tomu stravitelnější, lze mu snáz porozumět. Upřednostňujete-li obsah, pravděpodobně posunete hodnocení významně blíže absolutnímu.

 • 70%
  0
  0
  26. 8. 2020
  mil78 (383 bodů)

  Zásluhou skvělé režisérky a výborného obsazení téměř mimořádný český počin.Absence patosu, jistá řemeslná práce, oba skvělí Trojani a Juraj Loj v dokazují, že i v našich podmínkách může ještě vzniknout kvalitní a poctivé filmové dílo.A za to jim patří respekt.

 • 80%
  0
  0
  26. 8. 2020
  bLaCk0uT (326 bodů)

  Z příběhu lze vyčíst, že jde o čisté bláznovství. Kejkle. Nedá se to snad ani nazvat jinak než šarlatánství. A nebo třeba ne. Přijde mi v celku vtipné, že české filmy, aby za něco stály, tak je k nám musí přijet točit polská režisérka. Však vystudovaná na české FAMU. Obecně vzato samozřejmě máme dobré tvůrce, ale zároveň je vtipné, jak někdo z Polska nám musí přijet ukázat, jak to jde udělat. Scénář je jednoduchý. Je jednoduše skvělý. Nádherně se sžijete s postavami, pro které máte pochopení i výhrady. A navíc se nádherně kombinuje minulost s přítomností. Trochu risk, který ale v podání Epsteina a Holland vyšel. A ano, Epstein je na poli vážných věcí mistr a spolu na druhé straně s Kolečkem tvoří naději pro české filmy a televizi. Kamera se nebojí přecházet mezi obrazy také lehce experimentálně, ale stále přirozeně a inovativně. K tomu všemu nenápadná, však děsivá, silná a velmi specifická hudba. A co už. Je od Poláka no. Který je vytvořil geniálně. O přirozených a velmi autentických hereckých výkonech se nedá bavit. Tam snad není pochyb na žádné pozici. K tomu všemu velmi příjemně překvapující Juraj Loj na svém maximu. Film je dost zajímavý tím, že si mě získával postupně. Mnohdy jednoduše vím už od první čtvrtiny, že mě film bude bavit a zajímat instantně. Zde to šlo pomalými kroky, které ale postupně eskalovaly do bodu bezdechého zírání a bušení srdce v otaznících jak to bude dál. Totální vtáhnutí do děje, světa, fabule, příběhu, všeho. K tomu zajímavá podprahovost s holuby a světlem. Kdo ví, ten ví. Geniální. Zároveň hezké malé dělání si prdel z komunismu. Někdy možná moc servírování informací, které se dá jasně odhadnout a podobně. Ale opravdu v minimální míře. Dobře sladěné, jasné, srozumitelné, příjemné, skvělé. S mrazivým koncem. S napínavých bušením srdce a bez dechu.

 • 100%
  0
  0
  26. 8. 2020
  lukas-gajdos (165 bodů)

  Wow, tak to bylo něco. Nejkrásnější film české kinematografie, kterou jsem za celou dobu viděl. Příběh Mikoláška jsem vůbec neznal, každopádně upoutávka mě do kina nalákala a nelituji. Ivan Trojan se předvádí ve své životní roli coby léčitel, který diagnostikuje z moči, skvěle mu sekunduje i jeho syn v podaní Josefa, coby mladého Mikoláška, každopádně do hvězdného výkonu mu ještě hodně chybělo. Příběh je nádherný, kamera na české poměry nadčasová a přenádherná, dialogy ucházející a napětí s emocema úžasné. Dějová linka mezi Františkem a Janem je přenádherná, citlivá, přesto široké veřejnosti přístupná. Jen se občas člověk ztrácel v Mikoláškových náladách a chováním, které bylo ambivalentní. Bohužel, ve filmu nebylo vysvětleno, co ho k tomu vedlo a Jidášova zrada na konci filmu také zanechá více otázek, než odpovědí. Každopádně musím pochválit herecký výkon staršího trojana a slovenského herece Juraje Loje. Tento film bude nadčasový i za 10 let. Děkuji Agnieszce Holland za další skvělý český film, který dokázala natočit. Trojan starší si jistě odnese i sedmého lva.

 • 90%
  0
  0
  19. 10. 2020
  mcadoo9 (153 bodů)

  Stiahnite si tu skvelú kópiu filmu HD4K 2020 - 2021
  Celý tento kvalitný film si môžete pozrieť na tomto webe: MIRADETODO.XYZ

 • 80%
  0
  0
  26. 8. 2020
  JardaRezek (45 bodů)

  Jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl za poslední rok. Agnieszka se nebojí drsnějších a odvážných scén, kamera super. Trojan vynikající, jako naše jednička asi nemůže zklamat. Rozhodně doporučuji. Až mě mrazily v zádech scény s STB, která nahradila gestapo.

75 74 ?
jak hlasovat?
 • mcadoo9 90%
 • Petrson 55%
 • Overlord_2004 80%
 • Bemiurg 65%
 • limeta 90%
 • nanuet 60%
 • bayern 70%
 • sabule 65%
 • ASPHALT 70%
 • Riverdon 75%
všechna hodnocení (20)