Skleněný
Komentáře

Recenze Skleněný


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  12. 11. 2019
  Nosmall (73 bodů)

  Paradoxně se mi Skleněný docela líbil, ač mi přišel o dost dějovější než Rozpolcený, který je spíše jen psychologickým thrillerem s lehkým nádechem hororu kvůli několikarozpolcené osobnosti. Skleněný je dle mého úhlu více hororový. Velmi dobrý film. Dobrá pointa a dobré sdělení.

 • 90%
  0
  0
  15. 5. 2019
  Miri11 (69 bodů)

  Glass není film pro každého. Pro mě skvělá atmosféra celého filmu, překvapivé zvraty, naprosto excelentní výkon Jamese McAvoye a samozřejmě kombinace Bruce Willise a Sam L. Jacksona, z tohoto filmu dělají naprostou pecku, která si s jistotou našla cestu k mému srdci a navždy tam zůstane.

 • 90%
  1
  0
  18. 1. 2019
  Blackhand47XD (2349 bodů)

  Vyvolený a Rozpolcený patří mezi mé oblíbené mysteriózní filmy, přičemž jsem se nemohl dočkat, až vyjde třetí díl, který Shyamalan šoupl rovnou na začátek roku (hurá). Jeden z nejočekávanějších letošních snímků mám tedy za sebou a musím říct, že se opravdu povedl. McAvoy samozřejmě podává opět výborný výkon coby Horda a ve skvělém podání se opět vrací Willis coby Dozorčí a Jackson jako Skleněný. Film je rozhodně jiný než jsem čekal, hlavně tedy finální část, která je hodně kontroverzní, ale dobře natočená. Snímek jako takový skvěle propojuje příběhy všech tří protagonistů a jejich známostí. Anya je zde sice docela upozaděná, ale o ní tenhle film nikdy neměl být. Teď už jen počkat, jestli tato nakopnutá série rozjede jakési větší univerzum nebo zůstane stát na Shymalanově trilogii. Sice není nezbytné, aby něco dalšího vzniklo, ale po takovém závěru by toho byla škoda. 90%

 • 80%
  0
  0
  14. 5. 2019
  Pája DJ (681 bodů)

  Skvělé završení Shyamalanovi trilogie. Po Vyvoleném, Rozpolceném přichází pan Skleněný. Asi jen málokdo, čekal, že se po Vyvoleném dočkáme ještě dvou pokračování, které rozkryjí celý příběh ve své celistvosti a ukáží nám ještě mnohem více. Více identit i více z celého pozadí. Za mě určitě palec nahoru a mohu Skleněného jen doporučit :o)

 • 80%
  0
  0
  14. 5. 2019
  daisyna (279 bodů)

  Kdo nevidel predchozi asi mu to nic nerekne, ale za me dobry vysledek

 • 80%
  2
  0
  24. 1. 2019
  lamps (14924 bodů)

  Nemohu a ani se nechystám vyvracet, že Glass je filmem problematickým, k němuž si řada diváků jen obtížně hledá cestu pro nevídané rozkročení mezi příběhovým originem a žánrovým archetypem, který přetváří populární vzorce ve prospěch výstavby a gradace vlastního unikátního světa. Ale stejně mě překvapuje, jak kriticky se k němu publikum staví, neboť za povrchním vzdorováním pohodlnému zážitku leží snímek skvělý a koncepčně soudržný. Říká se, že úvod je nudný - naopak, volným navázáním na předchozí filmy a sledováním známých hrdinů v akci Shyamalan nejen oprašuje nostalgii, ale zároveň znovuustavuje jejich pozice na šachovnici a vychází maximálně vstříc těm divákům, kteří Vyvoleného ani Rozpolceného nemají příliš v paměti. Říká se, že pasáž v léčebně je idiotská - nechápu proč. Režisér zde našel ideální kulisu pro rozvíjení a vysvětlování vzájemných vztahů mezi trojicí postav, přičemž upevňuje sevřenost vyprávění tematizací jednak vnitřní a přesahující superhrdinské zápletky, která aktéry motivuje, jednak vnějšího příběhu v podobě únikové hry, která je procesem k dosažení vyššího, postupně se obměňujícího cíle. Dva různé závěry pak nejen završují fyzické střetnutí postav (akce na parkovišti), ale také ukazují, co jejich osudové střetnutí přineslo okolnímu světu, jenž byl do té doby jen v pasivní podružné pozici v očích hrdinů, kteří sami sebe považovali za nadřazané, popřípadě je tak vnímal i samotný divák (nádraží). Film tak končí možná nečekaně, ale naprosto srozumitelně vůči předchůdcům i vůči vlastním měřítkům, jelikož navzdory pedantské práci s detaily a neustálému rozšiřováním univerza je v něm vše poskládáno tak, aby ho pochopili i ti předešlými díly nepolíbení - a možná to je jádro problému, proč ho tolik zastánců hlavně Vyvoleného odmítá přijmout. ____ Silný zážitek pak umocňuje ještě napětím pulzující soundtrack, ďábelský výkon McAvoye, velmi dobrý střih a zapojení flashbacků, které dovysvětlují jednotlivé zvraty ve prospěch udržování zvědavosti a napětí. Osobně mi vadila jen řada drobností, mezi nimiž ční jeden velký scénáristický fail, který zatím nejsem schopen přehlédnout, a celková vizuální lacinost některých sekvencí (především pak samotného útěku, který působí dramaturgicky odflákle). To už ale k pozoruhodným snímkům asi patří...

 • 70%
  0
  0
  13. 11. 2019
  fido68 (1434 bodů)

  Na toto zakončení se čekalo docela dlouho.Celých dvacet let.No doufal jsem v propracovanější příběh.Zakončení mohlo být trošku optimističnější,ale tak už to je.Bruce Willis odvedl svůj herecký standart a ostatní hlavní představitelé koneckonců také.Nenadchne ale ani neurazí.

 • 70%
  0
  0
  14. 5. 2019
  Lilinka (77 bodů)

  Po x letech jsme se dočkali završení jedné superhrdinské ságy, která vlastně ani tak nebyla filmem o superhrdinech jako síš o jedincích, kteří si byli vědomi své výjimečnosti. Jsem hlavně radá za Willise, že se po letech zase chytl v áčkovém filmu a za Shyamalana, který se pomalu vrací na výsluní. Jako završení je to důstojné.

 • 70%
  1
  0
  18. 1. 2019
  TheRock1629 (104 bodů)

  Tak jak dopadlo pokračování Vyvoleného a Rozpolceného od M. Night Shyamalana?
  Za mě byl snímek řekněme uspokojující aspoň co se týče hereckých výkonů Bruce Willise, Jamese McAvoye a Samuel L. Jacksona kteří předvedli brilantní herecký výkon. Co se týče samotného příběhu, tak bohužel nedosahuje takových kvalit jako byl naprosto dokonalý Vyvolený či úchvatný Rozpolcený. Shyamalan nám servíruje důstojné pokračování a završení jeho superhrdinské trilogie avšak škobrtá zejména na tempu filmu a snímek udělal více méně jen pro skalní fanoušky prvních dvou dílů, jelikož kdyby na titul přišel člověk který nezná první dva díly tak by netušil která bije a nepochopil by z příběhu z hola nic. Co je velkým plusem filmu je atmosféra kterou se snažil napodobit z prvního dílu a série flashbacků fanouška prostě nadchne. Bohužel by příběh mohl být daleko propracovanější a Shyamalan si s ním mohl daleko víc vyhrát. Nepomáhá ani skvělá doprovodná hudba filmu od W. D. Thordsona kterou jako samotnou doporučuji k poslechu. K závěru napíši že pokud se chcete na snímek vydat a jste fanoušci prvního, druhého či obou dílů nebo žádného a jen jste o tomto slyšeli tak se před návštěvou kina podívejte na první dva díly aby vám to dávalo smysl (aspoň trochu).
  Připravte se tudíž na tři superhrdiny kteří vás v jisté míře budou bavit celý film ať je to hrdinný David Dunn ve své legendární pláštěnce či The Beast který vás dokáže roztrhnout vejpůl ale dejte si bacha ať vás nezahrne do svých plánů Mr.

  GLASS

  Mé hodnocení: 7/10

 • 70%
  3
  0
  17. 1. 2019
  Tom Hardy (5310 bodů)

  Film, který mi zlomil srdce. Ale M. Night Shyamalan to plánoval a jakkoli proti tomu můžu pocitově brojit, ctím jeho autorskou vizi a rozumím tomu, proč se v posledním aktu rozhodl, jak rozhodl. A finální scénou si mě naklonil. Ano, byla naivní, ale takový je celý svět komiksů a film s tím velmi upřímně po celou dobu pracuje. Pravda, v případě postavy Samuela L. Jacksona už na hraně snesitelnosti, ale čím více o tom přemýšlím, tím více si myslím, že mělo jít o podstatu jeho postavy, aby působil už jen jako vyšinutec uvězněný ve svém vlastním světe. Rozhodně mám výhrady. Dialogy nejednou tahají za uši, v akci Shya prostě nemá nápady ani moc vizuálního citu a děj jde hrozně po srsti a často v logice zjednodušuje (například sporná bezpečnost zařízení je vlastně ok vzhledem k pointě i tomu, o co postavě Sarah Paulson jde, ale prostě vypadá to divně). A hlavně, což na Skleněného platí úplně nejvíc, je to film strašně nevstřícný. Na jedné straně je určen v podstatě jen milovníkům původních filmů (nejvíce Vyvoleného), protože jen takový divák zatají dech, když se pan Skleněný konečně objeví ve své fialové kožené bundě a Dunn projde druhým zrozením a znovu si nasadí plášť (v tu chvíli jsem byl zcela bez přehánění hrozně dojatý). Nemluvě o řadě dialogů, které odkazují, ale nevysvětlují a milém bonusu v podobě nevyužitých scén z Vyvoleného. Úplně chápu, že se běžný divák první hodinu pronudí, ale já téměř fascinovaně hltal každou scénu, protože jsem léta chtěl vědět, kam se mé oblíbené postavy posunuly. JENŽE, a nyní přichází ten největší háček, finále pro zmíněné fanoušky není. Nostalgickou dohru vystřídá tvrdá autorská vize. A jak říkám, zlomila mi srdce. Ale ne, vůbec to není špatné zakončení trilogie. Jen je na hony vzdálené tomu, co si většina z nás představovala.

 • 65%
  0
  0
  15. 10. 2019
  kknk2 (2445 bodů)

  Příběh tohoto filmu je kámen úrazu. Cením si originality, avšak myslím, že tvůrci to trochu přepískli. Skleněný je opravdu přemrštěně jiný, no a děj pak nedává moc smysl. Proč hodnotím snímek kladně, je díky Jamesi McAvoyovi, jehož herecký výkon je obdivuhodný a jeho role vás zaujme. Bruce Wills taky nebyl špatný. Konec Skleněného je rozporuplný a nezasáhne, to ale není jeho jediný přešlap.
  PS: Žádný další díl z této série jsem nezhlédla, ale chystám se na Rozpolceného.

 • 65%
  0
  0
  14. 5. 2019
  musty (89 bodů)

  Bláznivé, přehnané, zajímavé, nutící dodívat se až do konce. Všichni herci podali bravurní výkony. Možná jsem od snímku čekala něco víc, vzhledem ke kvalitnímu zpracování předchozích dvou filmů Vyvolený a Rozpolcený.

 • 65%
  2
  0
  18. 1. 2019
  Sir.Hovado (452 bodů)

  Je to od Shymalana facka, ale nakonec převažují pozitivní pocity. Jen teda by si mohl najít druhý tým na akční scény. Na ty je fakt utrpení se dívat.

 • 60%
  0
  0
  28. 4. 2019
  Vurhor (2019 bodů)

  Řemeslně dobře zpracované, ale bohužel se stalo přesně to, čeho jsem se obával po zjištění, že děj Vyvoleného a Rozpolceného bude spojen do jednoho filmu. Shyamalan se v tom prostě až moc pitval. Poezie Vyvoleného dobře fungovala v jednom uzavřeném celku, přičemž dál se v ní rýpat prostě nebylo třeba. Děj Rozpolceného se nějak konzistentně ještě dá rozvíjet, ovšem napojovat ho na zcela odlišnou zápletku nemusí úplně klapnout. U Glass to klaplo jen párkrát. Shyamalan tu se svými ikonickými postavami pracuje slušně, plus první polovina si udržuje relativně dobrou atmosféru, nicméně už to nemá ten osobitý mysteriózní nádech, což byla hlavní síla jeho předchozích dvou filmů. Poslední třetina pak působí zcela mimo. Ještě k tomu si Shya začne hrát tak trochu na takového mudrlanta, což mu nikdy moc nešlo. Nemluvě o tom, že logika postav šla v poslední části zcela do tahu. Zklamání. Ani tolik ne samotným koncem, spíš celkově prázdným a suchým podáním. Willis není příliš výrazný a ve filmu si tolik nezahraje, plus s Jacksonovo postavou se nepracuje natolik, jak by si zasloužil. Ale ten McAvoy byl teda zase ďábelský. A upřímně to byl velký tahoun celého filmu. Rozhodně slabší Shyamalanův snímek. Přestaň se šťourat ve svých skvělých klasikách a radši zase natoč nějakej creepy thriller, cywe...

 • 55%
  0
  0
  13. 10. 2019
  Pete69 (22542 bodů)

  Tento snímek, který měl spojit předchozí filmy se mi moc nezalíbil. Zpočátku to vypadalo velmi nadějně, první půlhodinu jsem čekal, co se stane.. pak jsem čekal druhou půlhodinu a to už se mi to čekání tolik nelíbilo, poté přišlo vyvrcholení a .. to se mi také moc nelíbilo. Akční scény obyčejné a bez nápadu, závěr slušný. 115 minut napětí a posledních 14 minut "skutek utek" .. 55%

 • 45%
  0
  0
  5. 8. 2020
  mirek5184 (111 bodů)

  Tak jsem to konečně shlédnul, film vyvolený byl jeden z nejlepších co jsem viděl, film skleněný, jako jeden z nejhorších. Po takové době od natočení prvního dílu jsem čekal že si autoři dají záležet, ale opak byl pravdou. Za mě určitě NE. Vypadá to že Willis jde opravdu pomaličku do zapomnění.

 • 40%
  0
  0
  23. 8. 2019
  lukasopicasso (890 bodů)

  Nad Shyamalanem tímto lámu hůl. Po nápaditém a precizně filmařsky zvládnutém Split jsem věřil v jeho návrat do první ligy, ale Glass mě rychle s mými očekáváními vrátil na zem. Jediným plusem filmu jsou totiž herci, kteří odvádějí slušnou práci (je radost po tak dlouhé době vidět Willise na stříbrném plátně), ale k čemu to je, když je scénář tak šíleně hloupý a překombinovaný ve snaze nás překvapit různými dějovými twisty, čímž je ale naopak plný nelogických nesmyslů v každé druhé scéně. Nehledě na to, že je to naprostá nuda, jsem ochoten uznat, že Glass má pár výtečných nápadů a myšlenek, ale nejsem schopen překousnout, jak s nimi Shy tupě a bez respektu nakládá. Vizuál je laciná televizní trapnost a jen podtrhuje tento směšný pokus o sequel. Jako zakončení výtečně rozjeté trilogie to imho bolí jako pořádný kopanec do koulí. Kéž by se Unbreakable se Split nikdy neprovázal... 4/10 (Unbreakable series: Unbreakable 9/10 Split 7/10)

 • 40%
  0
  0
  21. 4. 2019
  VasaFlasa (2818 bodů)

  Na Hellboye a Skleněného jsem se těšil a bohužel to ani v jednom případě nevyšlo. Možná už jsem díky Marvelovkým filmům superhrdinů přejedený. Každopádně u Skleněného jsem se dost nudil a cameo M. Night Shyamalana bylo nudný a pověstné napínavé vypravování tohoto režiséra odnesl čas.

 • 35%
  1
  0
  13. 11. 2019
  Alism (267 bodů)

  Je to bohužel přesně tak špatné, jak jsem se obávala. První polovina je uspávací a druhá sice trochu svižnější, ale na mistrovské pointy už se bohužel nehraje. Prostě to jen nějakou pointu má, ale takovou, že nazanačení dalších pokračování opravdu nepotěší.

Hodnocení a recenze Skleněný

66 51 ?
jak hlasovat?
 • regazzoni 60%
 • HanO 55%
 • dobytek 65%
 • Krupe 20%
 • Lovecour69 75%
 • mirek5184 45%
 • enrico-bonsch 65%
 • FilipusMuff 85%
 • Riverdon 35%
 • Manekenthe 65%
všechna hodnocení (84)