Triple Frontier (USA)
« další názvy »
USA USA
125 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller

Obsah

:
Pět bývalých členů speciálních jednotek se společně pokusí okrást narkobarona, spustí tím ale řetězec nečekaných důsledků a jejich vztahy budou podrobeny více »« méně

Režie

:
J.C. Chandor

Scénář

:
Mark Boal J.C. Chandor

Herci

:
Ben Affleck Oscar Isaac Charlie Hunnam Garrett Hedlund Pedro Pascal ...
Distributor: Netflix
Jste na stránce filmu Trojí hranice. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Trojí hranice myslíte! K 19. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27060 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  18. 6. 2019
  martin-mickey-stusak (21447 bodů)

  Pět bývalých vojáků speciálních jednotek se sejde, aby ukradli bohatství drogového bosse. Je někdo, komu námět nepřipomene snímek z roku 1999 ' Tři králové', kde se partička vojáků nasazených v Iráku pro změnu rozhodla ukrást zlato samotného Saddáma Husajna? Až na to, že tehdy se to bralo jako popcornová zábava, nyní jako vážná věc. Touha zbohatnout je jedna věc, dosáhnout cíle druhá, a vše dostat domů třetí a jak ukazuje tento příběh, taky nejvíce problémový. Vcelku poutavé drama o přežití v podmínkách, ve kterých k dosažení svých cílů ani veškeré znalosti a výcvik nestačí. Dobrodružná atmosféra neutuchá jedinou minutou, ale co se týče napětí, tady to přeci jen krapet pokulhává. Scénář je však ve vývoji děje v celku nápaditý a nebojí se zvýraznění ani mnohých přírodních nástrah a lidských tragédií. Charisma tento filmový počin určitě má a to hlavně v zájmu charakterů postav a vzájemné loajality. Krapet zamrzí přímočarost děje, ale na druhou stranu pořád lepší, než aby to obsahovalo otravné dějové odbočky. Hlavní postavou vlastně ani nikdo není. Každý má svůj daný charakter a každý dostal možnost se v rámci děje prosadit. Buď jak buď, předpoklad je skvělý a jednoduchý, kde dané okolností fungují jak mají, což v rámci dobrodružného žánru dělá film filmem.

 • 75%
  0
  0
  9. 8. 2019
  Sheldon (15941 bodů)

  Co je na filmu nejzajímavější a co vlastně nikdo moc podle mého soudu nepochopil je skladba druhé poloviny filmu. Triple Frontier se totiž v druhé půlce promění v akční jízdu, která je protkaná nepředvídatelnými dějovými zvraty, které staví děj do často až alegorické polohy. Zkrátka tohle není váš typický akční film. A rozhodně to není oddychovka na sobotní večer k popcornu. Posíláme Netflixu další velké plus.

 • 80%
  0
  0
  15. 3. 2019
  lamps (14231 bodů)

  Triple Frontier se bezesporu zařadí k těm nejoblíbenějším a nejrespektovanějším žánrovým titulům tohoto roku. Jedná se o hrdý chlapácký příběh, který možná nedostává své postavy úplně na hranu vlastní morálky a chvilkami působí zkratkovitě, avšak současně v jediné scéně výrazněji nepokulhává, baví dobře napsanými dialogy a vtahuje diváka do událostí tak silně, že bych to osobně rád prožil i v kině. Moc povedená prácička se skvělými herci, neokoukaným prostředím a závěrečnou scénou, která má odvahu nechávat věci částečně otevřené. Něco podobného minimálně každý půlrok.

 • 80%
  0
  0
  30. 3. 2019
  JosefTomas (6684 bodů)

  Netflix útočí těmi největšími zbraněmi, které má k dispozici a jeho produkce se posunula do nevídaných výšin. Bezchybní herci, skvělá atmosféra a surovost, která srší v každé scéně. Některým může připadat absence akce jako negativum, ale za mě to filmu spíše prospělo, protože když už na akční scény dojde (a ne jednou), jsou naprosto fantastické a pravděpodobně jedny z nejrealističtějších, jaké jsem ve filmu viděl. Ale díky tomu, že akce nehraje film, si můžete užívat interakci herců a hlavně sledovat jejich vývoj, v rámci příběhu. Netflix už se vymanil ze začátečnické škatulky a dospěl do fáze, kdy jeho filmy mohou s přehledem konkurovat filmové produkci v kině. Dobrá práce.

 • 80%
  0
  0
  28. 3. 2019
  Blackhand47XD (1987 bodů)

  Co je Triple Frontier zač? Takoví Expendables pro dnešní generaci. Netflix dal dohromady Poe Damerona, Oberyna Martella, krále Artuše, Batmana a hrdinu z Trona a poslal je na nebezpečnou misi do prostředí z oblíbeného seriálu Narcos. Celý heist má skvělé tempo a druhá polovina funguje jako slušný survival v nehostinném prostředí. Netflix opět ukázal, že dobré filmy nemusí jít jen do kina a napětím se vyrovnali třeba i nedávnému snímku Sicario. Na čem film určitě stojí, jsou interakce mezi postavami, ale samotní hrdinové nemají nijak extra vykreslenou osobnost. Třeba takový Pascal tu byl úplně nevyužitý. Pořád se však jedná o kvalitní dílo a filmu dávám 80%

 • 80%
  0
  0
  1. 11. 2019
  Vurhor (1860 bodů)

  Takový to, když se Batman, Oberyn Martell, Nicholas Nickleby a mutant Apocalypse rozhodnou okrást drogového krále, ale krapet jim selže únikový plán. Triple Frontier je kvalitní a bohužel i vcelku nepovšimnutý akční thriller, který slušně pracuje s hlavními hrdiny a představuje vcelku originální zápletku, kterou člověk ve filmech podobného ražení (drogové gangy a americké vojenské jednotky) jen tak nenajde. To sympatické herecké obsazení tomu dodává na šťávě, plus rozhodně by divák neměl očekávat, že tam budou kulky lítat každou vteřinou. Snímek hodně sází na napětí, které si po většinu doby udržuje velmi slušně, svou roli v tom určitě sehrál i autor hudby, Rich Vreeland, který je zodpovědný i za creepy hrozivý soundtrack k hororvce It Follows. Možná škoda těch několika logických lapálií, nad kterýma jsem trochu kroutil hlavou, ale ve výsledku rozhodně spokojenost.

 • 65%
  0
  0
  13. 11. 2019
  Martrix (901 bodů)

  Tvůrci šli spíš cestou ukázat kamarádství mezi skupinou bývalých elitních bojovníků, kteří se pustí do ne tak úplně legální akce. Vykresluje je trochu zidealizovaně, resp. ať dělají co dělají....vlastně to myslí dobře a jsou to dobří hoši...to je velmi nebezpečný pohled a je to trochu laciné. Ale chemie mezi herci funguje dobře, postavy jsou jakž takž vyprofilované, takže min. první polovina filmu pěkně šlape. Pak se to trochu pokazí, ale pořád nepadáme pod průměr. Je ale veliká škoda, že to vše nebylo nasnímáno dynamičtěji, s větším důrazem na fakt, že zabíjení je špinavé řemeslo a vybírá si svou daň...tím pádem to mohlo být kratší o dobrých 20-25 minut... . Prostě se nemohu ubránit dojmu, že to šlo udělat s tímto scénářem, i ansáblem mnohem lépe.

 • 75%
  0
  0
  25. 8. 2020
  dana-hrozkova (317 bodů)

  Vůbec ne špatný akční film. Naopak. Parta bývalých vojáků (žádný Ramba, naopak v podstatě normální lidi, pouze zocelení vojenským výcvikem) se rozhodne pro rychlou akci, okrást drogového bosse. Akce se zvrtne a druhá polovina je bojem o záchranu holých životů. Hudba Metalliky tam sedí dokonale.

 • 80%
  0
  0
  14. 5. 2019
  taliz (257 bodů)

  Vyborne obsazeni, skvělé vykony, radost pohledet. Za me ocekavany film na ktery jsem se tesil. Velmi pekne natočené, realisticke a surove. Pro chlapy co se toho neboji, proste a jednoduché. Presne jak bylo receno expendables dnesni doby, chlapi co se neboji

78 73 ?
jak hlasovat?
 • dana-hrozkova 75%
 • Manekenthe 80%
 • Tyler221 80%
 • Van96 80%
 • Barros234 80%
 • xyzero 65%
 • Manuela212 80%
 • Luiza234 80%
 • Edwin234 80%
 • Lacey234 80%
všechna hodnocení (58)