The Incredibles 2 (USA)
USA USA
118 minut

Žánry

:
Akční, Animovaný, Dobrodružný, Komedie, Rodinný, Sci-fi, Blockbuster, Dětský, Komiksový, Série/Franchise

Obsah

:
Ve filmu Úžasňákovi 2 se vrací oblíbená rodina superhrdinů. Avšak tentokrát je hlavní hvězdou Helen, zatímco Bob zůstal v domácnosti a pomáhá Violet a Dashovi více »« méně

Režie

:
Brad Bird

Scénář

:
Brad Bird

Herci

:
Craig T. Nelson Holly Hunter Sarah Vowell Huck Milner Catherine Keener ...
Premiéra: 2. 8. 2018
Distributor: Falcon
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Úžasňákovi 2. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Úžasňákovi 2 myslíte! K 24. únoru 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27504 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  1
  0
  14. 10. 2018
  Brenan88 (42972 bodů)

  Úžasňákovi jsou zpět a opět to stojí za to. Brad Bird nic neopomenul a natočil další skvělé dobrodružství s úchvatnou animací. Nechybí humor,akce a napětí. Pixarovka jak se sluší a patří. První díl byl sice o chloupek lepší,ale to je také možná tím,že byl prostě první.

 • 80%
  1
  0
  29. 10. 2018
  lamps (14639 bodů)

  Čekání se tentokráte vyplatilo. I když jednička zůstává nedostižná, většina animovaných sérií by pro takhle kvalitní sequel vraždila. Druhé Úžasňákovi si možná překvapivě užijí více dospělí než děti, protože infantilních vtípků je jako šafránu a do popředí se cpe vydařený příběh, který zvládá zábavně skloubit pracovní a osobní linii pětičlenné rodinky a vedle nápaditých akčních scén tak ještě mimoděk servíruje superhrdinskou verzi ženské společenské emancipace. Možná jsem to čekal vtipnější a místy ještě vizuálně odvázanější, ale jsem moc rád za konečný výsledek a rovnou prohlašuji, že pokud by zůstal u kormidla svědomitý Brad Bird, další pokračování vítám všemi deseti. Minimálně Jack-Jack nebo Frozone s tradičně delikátním Samuelovým dabingem se ještě rozhodně neokoukali...

 • 75%
  0
  1
  18. 9. 2018
  bayern (13635 bodů)

  Dlouho o nich nebylo slyšet a pomalu se na ně začalo i zapomínat a proto je dobře,že se vrátili a to v plné formě,odhodláni opět společně bojovat proti zlu.Opět je snímek určen pro širokou veřejnost a ne jenom pro menší diváky a i když jednička šlapala o trochu lépe,tak pokračování vůbec neurazí.

 • 80%
  1
  0
  5. 8. 2018
  JosefTomas (6902 bodů)

  Dvojka Úžasňákovi je přesně ta dávka nostalgie, na kterou jsem čekal a kdyby se spojili v jeden film s prvním dílem, nikdo by si toho asi nevšiml, protože začíná přesně tam, kde předchozí skončil. Jenže Brad Bird do toho šel tak naplno, že je dvojka v akčních scénách snad ještě nadupanější. Příběhově to sice není špatné, ale na jedničku nemá. To jsem ani ale nepředpokládal a proto jsem se nehorázně bavil, přesto že jsem odhadl, kdo je padouch ještě dříve, než to odhalené bylo. Proto, pokud se vám povede nějak v rámci srovnání jedničku ignorovat, tak vás pokračování bude bavit.

 • 70%
  1
  0
  5. 8. 2018
  Petrson (4009 bodů)

  Za mne jednička lepší, ale ne o moc:). Tentokráte se dlouho čekalo na pokračování a hrálo se na jistotu, aby se investice vrátila, žádné experimetnty. Pan Úžasňák byl nejlepší, neboť měl nejblíže k lidem, chvilku se člověk držel v "realitě", ne jen gejzír nápadů, co všechno se ještě může stát. Krtek se na začátku ztratil a další padouši nastoupili rovnou bez velkých souvislostí, logických motivací...tedy když už něco není, tak to ještě jednou vygumovat. Nejvíc mně vadil marvelovský systém, že čím více hrdinů, tím lepší film. Tato úměra nemusí vždy platit.

  • v rámci dnešních animáků nadstandard
  • jednička zaujala více:)
 • 100%
  0
  0
  26. 9. 2018
  LenkaVL (2327 bodů)

  Dlouho očekávané pokračování filmu. Musím říci, že docela povedené. Možná i o trochu lepší, než první díl. Spousta vtipných scén Bob jako hlídač dětí. :D Konečně se projeví jaké má Jack-Jack schopnosti. Záporák nečekaný, ale dobrý.

  • vtipné
  • dobrá dějová linka filmu
  • 80%
   0
   0
   23. 12. 2018
   Blackhand47XD (2078 bodů)

   Druhý díl Úžasňáků krásně navazuje na první díl a rozjetou zápletku s Podkopávačem, kterou fanoušci chtěli tolik let vidět dokončenou. Nakonec z toho vyšla jen krásná úvodní scéna, ale nevadí. Film opět skvěle boří do superhrdinské standardy a dělá si z nich legraci. Vidět siláka čelit existenční krizi je prostě velká legrace a hlavně Jack-Jack vás pobaví během celého filmu. Zbytek nových hrdinů může mít sice super skvělé schopnosti, ale jejich kostýmy jsou vážně otřesné. Hlavní padouch (identitu jsem odhalil už na začátku) zase krásně ukazuje na manipulaci médii, ale nefunguje tak dobře jako Syndrom. Ve výsledku jsou Úžasňákovi 2 pořád fajn filmem, ale trpí "sequelovým paradoxem", kdy se jim jedničku nepodařilo překonat. A pokud se už rozhodnou udělat trojku, tak radši ať udělají časový skok, vidět mladé Parrovy čelit jiným problémům může být opravdu zajímavé. 80%

  • 70%
   0
   0
   29. 4. 2019
   Vurhor (1983 bodů)

   14 let. 14 dlouhých let jsem čekal na návrat jedné z mých nejmilovanějších pixarovek. A voni mezitím vydali ne jeden, ale hned dva sequely na podělaný nudný Auta. A jak nakonec slavný návrat dopadl? Inu, Úžasňákovi 2 jsou bezesporu velice zábavným a vtipným filmem, ale zároveň je fakt citelně slabší než jednička. Problém je, že film si až příliš nechává ty nejlepší věci na konec, v rámci čehož dochází k utahanějším a průměrným sekvencím, především ve druhé třetině filmu, které příliš velkým vzrůšem nejsou. Na vině může být i slabý hlavní záporák, jehož motivy jsou jsou takové ... "meh" (čti: laciné). Když se ale akce rozjede, tak je to parádní. Snímek má plno skvělých nápadů, úžasných interakcí mezi členy rodiny, plus z animátorského hlediska je to vyložená slast pro oko, obzvlášť práce se světly je tu nadpozemská. Rovnováha mezi rodinnou komedií a superhrdinskou akcí, byť maličko kolísavá, je stále na slušné úrovni.

  • 100%
   0
   0
   29. 11. 2018
   Reacherjack2016 (958 bodů)

   Jeden z nejlepších animovaných filmů všech dob. Nevěděl jsem, že tento film bude lepší než první díl. Film byl výborně udělán. Věděl jsem, když půjdu na film od Disney tak vím, že to bude super. Super animovaná komedie. Nejen děti, ale i dospělí se budou u filmu bavit. Filmu dávám 100%.

  • 90%
   0
   0
   23. 8. 2019
   lukasopicasso (888 bodů)

   Není to bez chyby a chápu všechny výtky směřující k průhledné a nepřekvapivé záplatce, ale co pochopit nedokážu, jsou komentáře typu, že se jedná o generický sequel, kterému chybí srdce… Univerzita pro příšerky, Auta 2 a Hledá se Dory postrádají srdce… tohle má srdíčko plné nostalgie, které pumpuje na 120%. Zase jsem se cítil jako ten sedmiletý klučina, kterým jsem byl před čtrnácti lety :-) 9/10

  • 85%
   0
   0
   22. 4. 2019
   Terezie_Terez (473 bodů)

   Po dokonalém prvním díle přichází ještě dokonalejší díl druhý. Opět smekám před nápadem a propracovanou animací. Je fajn, že film není jen pro děti, ale pro všechny.

  80 80 ?
  jak hlasovat?
  • Battler142 75%
  • Yancl 80%
  • mysir 90%
  • Dellego 80%
  • InJo 80%
  • Mrmystery 65%
  • ErizChan 30%
  • anderiv 80%
  • Lucy Lu 90%
  • Pyrkh86 90%
  všechna hodnocení (135)

  V TV