The Lion King (USA)
« další názvy »
USA USA
118 minut

Žánry

:
Animovaný, Dobrodružný, Rodinný

Obsah

:
Snímek Lví král od studia Disney, jenž režíroval Jon Favreau (Kniha džunglí), se odehrává v africké savaně, kde se narodil budoucí panovník všeho živého. více »« méně

Režie

:
Jon Favreau

Scénář

:
Jeff Nathanson Brenda Chapman Irene Mecchi Jonathan Roberts Linda Woolverton

Herci

:
John Kani Seth Rogen Donald Glover Keegan Michael Key Chiwetel Ejiofor ...
Premiéra: 18. 7. 2019
Distributor: Falcon
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 50%
  2
  0
  26. 7. 2019
  Tom Hardy (4428 bodů)

  Guse Van Santa jsme kdysi za otrocký remake Psycha tepali, ale Disneymu budeme tleskat. Inu, budiž. Ale i kdybych se smířil s "pouhým" updatem (jedna nápaditější scéna s hovniválem, ač milá, to rozhodně neospravedlní), výsledek zanechává podivnou pachuť. Jde o poměrně zvláštní tvůrčí rozhodnutí udělat vizuálně realistický film, který v dobré třetině záběrů vypadá jako dokument, a doplnit ho o mluvící zvěř a rozjuchané písničky. Působí to jako prazvláštní patvar, který nechce pořádně nakročit ani na jednu stranu. První půle je díky tomu emocionálně vyprázdněná, protože i když herci hodně čarují hlasem, zvířata působí většinou ve výrazivu netečně. Hodně se to zvedne s příchodem Timona a Pumby, kde se konečně autoři trochu uvolní (hlavně v písni In the Jungle, the mighty jungle), ale pak dojde na osudové znovu setkání s Nalou (které tu z nějakého důvodu působí neupřímně uspěchaně) a je v podstatě konec. Ve chvíli, kdy běží Simba domů za vizuální montáže z National Geographic a do toho mu zpívá Beyoncé ve mně něco téměř umřelo. A pak... pak už všechno bylo jedno. Jako technologické demo je nový Lví král jednoznačně fascinující. Ale buď to mělo být více stylizované, aby písně a vůbec dialogy nepůsobily jako pěst na oko, nebo naopak ještě umírněnější. Takhle jsem se většinu času cítil dost nekomfortně, protože jsem sledoval něco hodně nepřirozeného. Úplně stejný pocit mám při pohledu na plastickou Nicole Kidman v Sedmilhářkách, ale tam jde o jeden element, kdežto tady na tom stojí celá podívaná. 50% P.S. Přijde mi trochu nefér, že u režie není uveden i Rob Minkoff, když remake řadu scén z jeho originálu vykrádá doslovně i formou záběrování.

 • 90%
  2
  0
  19. 7. 2019
  kknk2 (210 bodů)

  Nový Lví král je povedený film, přestože nedosahuje na původní pohádku z roku 1994. Graficky je to hotový zázrak, opravdu nejlepší CGI, jež jsem doposud viděla. Příběh se nezměnil a to je dobře, přidali pár nových scén a upravili některé dialogy, ale v podstatě jen maličkosti. Také se však ubíralo, především všechno „nezvířecí“ a to je škoda, protože snímek ztratil svůj původní šmrnc. Co se týče soundtracku, možná Hans Zimmer mohl udělat pár změn, dále písně mají lehce modernější ráz. Ráda bych si poslechla i jejich originální dabing. Jsem velmi spokojená, že jsem šla na tento film do kina.

73 64 ?
jak hlasovat?
 • lukasopicasso 80%
 • Mihall 75%
 • Atsus 55%
 • puposlav 90%
 • mondak 80%
 • Bemiurg 65%
 • bayern 45%
 • sabule 60%
 • Malfilipp 75%
 • Martin Suk 100%
všechna hodnocení (21)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: