Flaskepost fra P (Dánsko)
Dánsko Dánsko
Německo Německo
Norsko Norsko
Švédsko Švédsko
112 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller, Adaptace knižní, Série/Franchise
Motto: Temná víra a únosy dětí, které nikdo nehlásil.

Obsah

:
Po osmi letech strávených v Severním moři doputuje tajemný vzkaz v láhvi až na stůl kriminálního Oddělení Q, které se specializuje na staré nevyřešené více »« méně

Režie

:
Hans Petter Moland

Scénář

:
Nikolaj Arcel Jussi Adler-Olsen

Herci

:
Nikolaj Lie Kaas Fares Fares Pål Sverre Valheim Hagen Jakob Ulrik Lohmann Amanda Collin ...
Premiéra: 2. 6. 2016
Distributor: Aerofilms
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Vzkaz v láhvi. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Vzkaz v láhvi myslíte! K 13. srpnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28098 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Vzkaz v láhvi


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  2
  0
  9. 6. 2016
  Sheldon (16022 bodů)

  Vzkaz v láhvi je evropský psychologický thriller, který je profesionálně zručně natočen, herecky se mu nedá nic co vytknout a velmi přesně zobrazuje psychické stavy hlavních postav včetně několik brilantních scén, jež vizuálně diváka přivádí do stavu bipolární poruchy hlavního psychopata. Je to zkrátka důkaz, že evropské koprodukce v tomto směru hravě předčí současnou hollywoodskou žánrovou nabídku. Film v žádném případě není určen divákům do 18 let bez ohledu na to, zda se věková doporučení ještě někam píší. Dospělí už si holt sami rozhodnou zda mají na to, aby se zvládli podívat na prozkoumávání vnitřností krejčovskými nůžkami

 • 75%
  0
  0
  31. 7. 2016
  marie-kolarova (2509 bodů)

  Ve stylu těchto detektivek je prakticky od začátku jasné, kdo to byl, a zbývá otázka proč. Mít takovou matku, nelze se moc divit zrození monstra. Hlavní záporák (Pål Sverre Hagen) typově připomíná Edwarda Nortona z Prvotního strachu, Hagen má však o něco slabší charisma. Jinak je motiv náboženského sektářství, víry v Boha v protikladu k fanatickým projevům docela solidně rozpracován. Mile tomu sekunduje i muslimský vyšetřovatel Assad s nadhledem odolávající invektivám neurotického kolegy, který zrovna nemá nejlepší období. Začátek je zpomalený o něco víc, než je nutné, zhruba od poloviny se grády i tempo výrazně změní. Detektivové nejsou neomylní a některé akce skřípou zcela realisticky.

 • 75%
  0
  0
  14. 9. 2016
  stantheman (2397 bodů)

  Solidní thriller severského ražení. Docela vyvedený po Zabijácích a ženě v kleci. Příslušně mrazivý a nebezpečně reálný. Je to opět příjemná změna oproti hollywoodské produkci.Docela zajímavě vyznívá v současném kontextu role muslimského vyšetřujícího, což činí film ještě o stupeň zajímavějším.......

 • 75%
  0
  0
  14. 2. 2019
  Rabadi (2258 bodů)

  Tak nějak celou dobu není jasné, kam až se film dostane a je to fakt hrozivé. Opět jsme v pochmurné Skandinávii, toto prostředí dodává filmu potřebnou dávku děsivosti. Filmy jako tenhle mohou bravurně konkurovat tolik u nás propagované americké produkci.

 • 70%
  0
  0
  1. 11. 2016
  marvan (547 bodů)

  Tihle dva hrdinové se mi líbí, slabost mám tedy hlavně pro Nikolaje Lie Kaase, ale ani Fares Fares není špatný, detektivky Jussi Adler Olsena přenesené na plátno, dánská detektivky, fenomém skandinávských detektivek obecně, knihy i filmy. Další díl ze série.

 • 75%
  0
  0
  29. 7. 2016
  perfekta (546 bodů)

  Třetí díl krimisérie. Vzkaz v láhvi se konečně dostane na stůl kriminálního oddělení, které řeší staré případy. Postupně pátrání začíná nabírat na tempu. Syrový příběh z prostředí sekty, pátrání po unesených dětech, jejichž zmizení nikdo nehlásí. Napínavý, mrazivý příběh.

 • 70%
  0
  0
  7. 12. 2016
  Bozvav (193 bodů)

  Přesto, že rozhodně nejsem fanda drsné a ponuré severské krimi, tak jsem se do třetice zakousla do tohoto díla. A jsem příjemně překvapena. Byť detektiv Carl M. přešel z nostalgicky ponurého na zoufale ponurého (ten chlap je buď naprosto vynikající herec nebo úplně strašný, při této roli to nejde poznat ), tak mi to ani nijak nevadilo. Je fakt že první třetina filmu je až tragicky nudná, napětí chybí a kdo je hlavní psychopat je patrné v té chvíli, kdy se objeví na plátně. Pak to začne pozvolna gradovat a závěr je naprosto skvělý. Dobře řemeslně udělané, nicméně většina herců na mne dělá dojem, že nejsou normální. Nejspíše jde o způsob jakým se tento typ filmu točí, ale na mne až na Assada všichni působili, jako by doma ukrývali mrtvolu nejméně vlastní matky. Jako celek dobré. Ze všech tří filmů se mi líbil ten první, pak tento a až nakonec dvojka. Za mne 70%.

 • 80%
  0
  0
  10. 6. 2016
  veronika-novotna (67 bodů)

  Jde o fajn závěr (tedy zřejmě) detektivní trilogie. Asi nejlepší ze tří dílů (lepší než Zabijáci či Žena v kleci). Zmínky o různých druzích náboženství můžou působit na někoho zvláštně, ale mě se celková koncepce líbila. Stupňující napětí bylo více než cítit :-) I když byl film poměrně dlouhý, vůbec jsem se nenudila.

Hodnocení a recenze Vzkaz v láhvi

77 79 ?
jak hlasovat?
 • Mikik4444 100%
 • cerfik 100%
 • xjane 80%
 • InJo 60%
 • Crreed 90%
 • jirik-smerda 70%
 • Honza 13 85%
 • Miňonka 80%
 • Brenan88 85%
 • javonna4 90%
všechna hodnocení (74)

V žebříčcích uživatelů

554. místo z 569 v žebříčku uživatele Mikik4444