Jurassic World: Fallen Kingdom  (USA)
« další názvy »
USA USA
128 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
Motto: Život si najde cestu

Obsah

:
Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nubar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům více »« méně

Režie

:
J.A. Bayona

Scénář

:
Colin Trevorrow Derek Connolly Michael Crichton

Herci

:
Bryce Dallas Howard Chris Pratt Jeff Goldblum Ted Levine James Cromwell ...
Přehrát online O2
Premiéra: 21. 6. 2018
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  3
  2
  26. 6. 2018
  Brenan88 (39398 bodů)

  Pokračování Jurského světa nepřináší sice nic nového, ale i tentokrát mne dokázal vizuálně strhnout. Díky tomu jsem přivřel oči nad slabším scénářem a tuhle dinosauří jízdu si užil. Pratt je opět dobrý, ale bude muset do budoucna trochu přidat,protože mi jeho výkony v poslední době přijdou na jedno brdo. Akce je natočena parádně a dinosauři vypadají luxusně. Potěšilo i Jeffovo cameo. 70%.

 • 75%
  3
  0
  21. 6. 2018
  Sheldon (12963 bodů)

  Jurský svět: Zánik říše nemá expozici, kterou trpěl první díl. Od začátku jede poctivou dobrodružnou jízdu po zajímavých charakterech s jasně černobílou motivací. Vše se děje v rámci žánru dobrodružného žánru, silně připomíná Ztracený svět a oproti výrazně popcornovější jedničce je dvojka mnohem děsivější s hodně vytříbenými děsivými nápady. Režisér tentokrát objektivně více straní pravěkým tvorům a lidští herci jdou do pozadí. Bohužel opět nefunguje chemie mezi Prattem a Howard. Nevím, koho napadlo tuhle dvojku obsadit již podruhé za sebou. Každý sám za sebe je ovšem zábavný a naštěstí těch společných scén nemají tolik. Z bardů nezklamou Jeff Goldblum, James Cromwell, Ted Levine a velmi příjemným překvapením je malá Isabella Sermon, o které určitě ještě uslyšíme. 3D verze je v podstatě zbytečná.

 • 70%
  1
  0
  26. 6. 2018
  lamps (12866 bodů)

  Bavilo mě to. Když už film nefunguje jako dílo, které má nějak zásadně rozvíjet potenciál a hodnoty vytvořeného světa (Life finds a way už prostě moc nestačí), jako ultradrahý fan made product Spielbergova odkazu je perfektní. Vhození do děje je vyloženě orgastické, příběh na ploše dvou hodin nepokulhává a Bayona v každé scéně se zubatými krasavci dokazuje, jak velký vizuální fachman od Boha je, když i jinak rutinní momenty proměňuje v nefalšovaně silnou (brontosaurus na molu) nebo napínavou filmařinu (závěrečná půlhodinka nedává vydechnout). A moc mě bavilo odkrývání všech uctivých pomrkávání směrem k prvním dvěma dílům, které je někdy očividné (holčička na poslední chvíli zaklapává poklop před raptorem), jindy promyšlenější na úrovni podobných úhlů záběrů či pozic postav, ale nikdy rušivé a křečovité. Co mi naopak vadilo je práce s postavami, které působí tentokrát odflákle jako z béčkové produkce, a tvůrci mají štěstí, že alespoň sympatický casting pozornost publika dokáže udržet (Pratt i Howardová výborní, druhá jmenovaná dokonce i hodně sexy). No a problém je samozřejmě i v příběhu samotném - Ten je na jednu stranu dobře napsaný ve smyslu postupné gradace a hlavně zvýznamňování motivů, kdy zpočátku těžko stravitelnou rodinnou vložku využívá v zásadní okamžik ve prospěch logicky ospravedlnitelnému zvratu, ale na druhou stranu působí mnohem víc našroubovaně a uměle než svého času přehnaně kritizovaný Ztracený svět a zatahuje do hry genetické machinace takového rozsahu, že už si připadáme jak v antiutopii od Bradburyho a mě osobně tedy ten zmiňovaný logický zvrat sám o sobě štval. ____ V součtu však možná překvapivě převládá spokojenost nad vyspělým a atmosférickým dobrodružstvím, kde je pozitivně vidět každičký investovaný dolar a jehož nádherné vyústění mě chtě nechtě donutilo, abych se na završení trilogie upřímně těšil.

 • 60%
  0
  0
  23. 6. 2018
  Petrson (3665 bodů)

  Pokud si chcete vyzkoušet prověřenou horskou dráhu a nezajímá vás moc, kam ten vláček jede a chcete jen prožitek adrenalinu bez odpočinku, pak Jurský svět: Zánik říše je to pravé. Na konečný jste zase na začátku. Nic zajímavého se nestalo. Všude byly jen velký zuby, který něco na poslední chvíli zachránily. Pro hrdiny jsou už střety s prehistorickým tvory stejně dobrodružné, jako když si mažete v poklidu chleba s máslem. Dokola, doblba, stále stejně. Herci hráli tentokráte opravdu jen schématický kompars. Chvílemi v legračním scénáři a s málo uvěřitelnými nápady. Na konci jasná dvoulinková příprava, o čem to bude příště.

  • nejlepší vtip filmu: zalezte si s děckem do postýlky, když všude kolem vás řádí "smrt"
  • 128 minut rychle uteče
  • co všechno by se ještě mohlo stát ...?
  • vztahy a charaktery lidských podstav
 • 65%
  0
  0
  24. 9. 2018
  rkotvald (3063 bodů)

  avilo mě to. Když už film nefunguje jako dílo, které má nějak zásadně rozvíjet potenciál a hodnoty vytvořeného světa (Life finds a way už prostě moc nestačí), jako ultradrahý fan made product Spielbergova odkazu je perfektní. Vhození do děje je vyloženě orgastické, příběh na ploše dvou hodin nepokulhává a Bayona v každé scéně se zubatými krasavci dokazuje, jak velký vizuální fachman od Boha je, když i jinak rutinní momenty proměňuje v nefalšovaně silnou (brontosaurus na molu) nebo napínavou filmařinu (závěrečná půlhodinka nedává vydechnout). A moc mě bavilo odkrývání všech uctivých pomrkávání směrem k prvním dvěma dílům, které je někdy očividné (holčička na poslední chvíli zaklapává poklop před raptorem), jindy promyšlenější na úrovni podobných úhlů záběrů či pozic postav, ale nikdy rušivé a křečovité. Co mi naopak vadilo je práce s postavami, které působí tentokrát odflákle jako z béčkové produkce, a tvůrci mají štěstí, že alespoň sympatický casting pozornost publika dokáže udržet (Pratt i Howardová výborní, druhá jmenovaná dokonce i hodně sexy). No a problém je samozřejmě i v příběhu samotném - Ten je na jednu stranu dobře napsaný ve smyslu postupné gradace a hlavně zvýznamňování motivů, kdy zpočátku těžko stravitelnou rodinnou vložku využívá v zásadní okamžik ve prospěch logicky ospravedlnitelnému zvratu, ale na druhou stranu působí mnohem víc našroubovaně a uměle než svého času přehnaně kritizovaný Ztracený svět a zatahuje do hry genetické machinace takového rozsahu, že už si připadáme jak v antiutopii od Bradburyho a mě osobně tedy ten zmiňovaný logický zvrat sám o sobě štval.

 • 70%
  0
  0
  10. 10. 2018
  Blackhand47XD (1357 bodů)

  Původně jsem od tohoto sequelu čekal stejnou ostudu, jakou předtím předvedl Ztracený svět, ale nakonec je z toho příjemné pokoukání se zajímavým koncem, který krapet evokuje Planetu opic. Velká škoda je, že Goldblum tu byl stejně tak dlouho jako v traileru, o pár minut delší role by mu neuškodila. Stejné je to s Wongem, jehož zlý profesor byl jakýmsi prvním pojítkem mezi původní a novou sérií, ale taktéž jej tu máme jenom na vteřinu a půl. Hudba i efekty jsou samozřejmě na špičkové úrovni a všichni herci podávají dobré výkony, ale co mě na filmu místy štve je jeho neskutečná stupidita. První tu máme sedativy nadopovaného Pratta, který se zázrakem dokáže odkutálet před lávou a nakonec se dát i na útěk. Dále film představuje asi nejhorší zabezpečení, jaké jsem za poslední dobu viděl - do nádrže s mososaurem vedou pouze jedny obří vrata bez menšího průlezu pro ponorku, chytré dinosaury zavřou jen do klecí s jednoduchými západkami apod. Nedomyšlený mi přišel také bývalý kolega Johna Hammonda, který s ním spolupracoval od samého počátku, ale nikdy jsme o něm neslyšeli ani slovo. Zábavný film určitě je, ale kvůli oné stupiditě mu nemůžu dát víc než 70%

 • 65%
  0
  0
  27. 6. 2018
  Fxxx (1255 bodů)

  Taková ta neškodná letní popcornovka pro celou rodinu. Je to škoda, myslím si, že dinosauři implementovaní v našem moderním světě mají pořád co nabídnout, chtělo by to ale trochu lépe promyslet. Ze všech postav má jakýsi rozměr jen ta Prattova (a taky se s ní pojí jediné fungující zábavné momenty), ostatní jsou jen jak špatně rozestavené kuželky. Taky hororový naturel režiséra je z filmu cítit jen velmi stopově, což je kór promarněná šance

 • 75%
  0
  0
  26. 6. 2018
  Bemiurg (1107 bodů)

  Kdysi jsem byl z Jurského parku totálně odvařenej. Viděl jsem ho za ty roky už asi pětkrát a pořád stojí za to. A tak je jasné, že si nenechám ujít ani žádné pokračování. Ano, je to sice furt ta samá písnička, ale stále mě to baví. A to je to jediné, na čem záleží.

 • 45%
  0
  0
  24. 6. 2018
  minimoj (579 bodů)

  Nic překvapivého, stále stejný scénář jediný zhlédnutelný díl by ten první v dalších dílech už nic nepřekvapilo nejméně pak v tomto posledním. Jediný rozdíl byl, že hlavní roli zde hrála spíše prehistorická zvířata než herci. Určitě bych tento film nemusela vidět dvakrát.

 • 60%
  0
  0
  23. 10. 2018
  Meky (559 bodů)

  Další pokračování dinosauří dynastie si vzhledem k finančně i kvalitativně povedenému Jurskému světu na sebe upletlo bič. Namlsaný divák očekával minimálně stejně zábavnou podívanou jako minule, ale to se bohužel nenaplnilo. Pořád je to převážně dynamická jízda s perfektním vizuálem, který J. A. Bayona prostě umí, některé scény jsou díky dokonalé kompozici obrazu a zvuku velkolepé a někdy až s hororovými prvky. Ostatně, s nekonečným finančním polštářem se očekával vizuál filmu na špičkové úrovni. Ale na to, jaký kult pro fanoušky tato sága představuje je to prostě málo. Největším problémem je předvídatelný, mnohokrát již přefiltrovaný scénář. Úvodní 5-ti minutové intro je zajímavé, stejně jako scény z ostrova. Nicméně jakmile se děj filmu přesune do civilizace, poutavost se postupně vytrácí a opakuje se pouze hra „kočky s myší“. Chris Pratt občas sice prohodí nějaký vtípek, některá scéna může i dojímat, ale je jich jako šafránu. Zpočátku jsem ocenil i některé scény jako poctu předchozím dílům, ale ty už film nevytrhnou. Závěr? Další pokračování Jurského světa již pozvolna ztrácí dech. Je to sice stále akční rež a skoro to nenudí, čili jako letní blockbuster do kina zřejmě ideální, ale jste-li věrný fanoušek dinosauří dynastie, chcete rozhodně víc.

 • 75%
  0
  0
  1. 7. 2018
  mikewin (548 bodů)

  Jak se mi první díl moc líbil, tak druhý byl spíše zklamáním. Ne, že by byly špatné vizuální efekty, ale to opravdu nestačí. Dinosauři i herci mají pochvalu, ale scénář a režie byly slabší, škoda. Jediné co zaujalo bylo fandovství scénáristy dinosaurům :)

 • 70%
  1
  0
  22. 6. 2018
  katie-raijin-bosek (479 bodů)

  Druhý díl byl pro mě zklamáním. Nečekala jsem, že by tvůrci vymysleli něco originálního, s tím přišel první díl původní trilogie, takže v "pětce" už se nedá nic moc vymyslet. Opakuje se scénář "zkřížíme DNA několika dinosaurů dohromady a bude mít dokonalého dinosaura, který je ale chytřejší, než jsme čekali, a uteče nám." Ne, teď už to opravdu nefunguje.

  Přiznávám, že na několika místech jsem si i pobrečela (což se mi děje vždycky, když zvířata trpí a umírají, a je jedno, jestli je to dinosaurus nebo pes), ale jinak jsou to dvě velmi natahované hodiny.

  Vtip, který se v jedničce docela hojně objevoval, tady zmizel úplně, chemie mezi Prattem a Howard nefunguje. Nejlepší "lidský" herecký výkon podala malá Isabella Sermon, celkově ale byla nejlepší Blue. Zvláštní ocenění ode mě dostává onen geneticky dokonalý dinosaurus, protože tam přechytračil skoro všechny.

  Byla jsem na 3D 4DX promítání, kdy jsem si říkala, jestli mám správné 3D brýle, protože 3D efekt se skoro vůbec nedostavil, proto pokud mohu poradit, nevyhazujte peníze, stejný zážítek budete mít i při klasickém promítání.

 • 80%
  0
  0
  26. 6. 2018
  Milena107 (447 bodů)

  A opět tady máme v akční roli Chrise Pratta, který nám nabízí docela zdařilý výkon v pokračování Jurského světa. Celkem dobře obsazený film, se spoustou akcí, více či méně zdařilých a uvěřitelných. Skvělý Jeff Goldblum zkrátka nesmí chybět, aby byl dojem z filmu úplný.

 • 75%
  0
  0
  22. 4. 2019
  Terezie_Terez (432 bodů)

  Snímek byl velice zajímavý a zaujal nejen mě. Je pravda, že nic moc nového už vymyslet ani nejde, ale tvůrcům to očividně nevadí. Jsem spokojena, ale nemám potřebu film více vyzdvihovat.

 • 70%
  1
  0
  28. 1. 2019
  lukas-juras (420 bodů)

  Jízda ve známém prostředí, se známými potvorami. Jurských parků od prvního dílů už je mnoho a ,,zánik říše" opravdu už nepřináší nic nového. Až na jednu geneticky upravenou potvoru skoro k dokonalosti. Zde už opravdu ujel vlak inspirace hodně daleko.
  Oproti všem parkům je patrný akcent na technickém zpracování. Co jiného také týmu zbývalo, když je scénař na bodu mrazu. A povedlo se. Druhý díl je přehlídka výborné animace a pozoruhodné představivosti.
  Hloubka napětí se ve filmu uplně vytratila. Celkově skoro každá scéna je předvídatelná a divák má jasně hozenou světlici.

  • Vizualita
  • Scénář
 • 80%
  0
  0
  26. 6. 2018
  cirkusačka (250 bodů)

  Film Jurský svět Zánik říše mne mile překvapil..nečekala jsem od něj vubec nic, vzhledem k tomu, že každé další pokračování čehosi považuji za nešťastné a v mnoha případech nudné. Zde jsem byla skutečně napunuta a film mne velmi zaujal a hodnotím ho tedy velmi kladně a doporučuji

 • 90%
  0
  0
  23. 6. 2018
  milada-horka (223 bodů)

  Tak opět moji oblíbení dinosauři a 3D k tomu :) Tomuhle se prostzě nedá nic vytknout, jen že jsem se párkrát docela slušně lekla, ale i na to jsem se víceméně těšila. Je to skvělé pokračování předešlého filmu a přes moje obavy není horší, ale naopak lepší než jednička. Super!

 • 45%
  0
  0
  27. 6. 2018
  sak007 (213 bodů)

  Další pokračování Jurské série nepřináší nic nového, opět uvidíte skvěle vymodelované dinosaury,oblíbené herce, ale fakt pitomý příběh. Dokud se děj odehrává na ostrově, je to ještě zajímavé, ale pak jde kvalita dolů. V půlce filmu to bylo tak nudné, že jsem přímo usnul. A závěr? Hodně naivní, ale bez něj by asi nešlo natočit další díl. Myslím že na BRay si film rád nechám ujít.

 • 65%
  0
  0
  26. 6. 2018
  spooneres (181 bodů)

  O něco slabší jak minulý díl. Asi je těžké přijít s nějakým originálním nápadem. Dost věcí z minulého dílu se tam opakuje, jen děj je jinde. Objevuje se tam i spousta známých herců. Člověk sice rád zase vidí dinosaury, ale už to nemá to kouzlo. Nehledě na nelogické chovaní některých postav a nefungující chemii mezi Chrisem Prattem a Bryce Dallas Howard. V minulém díle to fungovalo líp. Co dodat,efekty jsou sice super, ale to film nezachrání. Aspoň tam byla pěkná hororová atmosféra díky režii J.A. Bayona. Vzhledem k vysokým výdělkům a otevřenému konci se zřejmě dalšímu dílu nevyhneme. "Nejsme kompatibilní." :D

 • 60%
  0
  0
  27. 6. 2018
  Kamila88 (125 bodů)

  Na světě Jurského světa jsem si vždy vážila nejvíce pořádného dobrodružství na pozadí kvalitního příběhu. Zde to ale vůbec neplatí. Tentokrát spíše vsází na speciální efekty, digitální triky a hromadu akce. Dinosauři stále hrají prim, ale už pro mne jaksi ztrácejí své kouzlo. Uvidíme co přinese budoucnost, ale teď spokojená moc nejsem.

 • 70%
  0
  0
  27. 6. 2018
  OndraSed9 (109 bodů)

  Druhý díl Jurského světa sice nebyl podle mého tak dobrý jako první díl, ale i tak měl své kouzlo. Objevilo se zde spousta nových druhů dinosaurů, kteří se zde ještě nikdy neobjevili. Také jsme se podívali do nových lokací a zažili mnoho dechberoucých scén a některé byly celkem strašidelné.

 • 100%
  0
  0
  1. 7. 2018
  Nikol99 (88 bodů)

  Abych pravdu řekla první díl jsem vůbec neviděla. Do kina jsem šla s myšlenkami, že to bude kravina u které usnu, ale nakonec mohu říct, že obrovská spokojenost od začátku až do konce napínavý film a navíc jeden z mála filmu, kterému se podařilo mě rozbrecet.

71 61 ?
jak hlasovat?
 • Terezie_Terez 75%
 • panbubo 50%
 • jiri-cisar 100%
 • barumichalkovaa 75%
 • JustTalie 75%
 • Chimpanzee21 65%
 • Filmokolik 65%
 • premontgomery 60%
 • radek-zidka 85%
 • Hamz 65%
všechna hodnocení (129)

V žebříčcích uživatelů

Sdílet tuto stránku:

Partneři: