Hlas pro římského krále

58%
Hlas pro římského krále

Je dusné vedro červencového dne 1346. Poblíž města Rhens se scházejí kurfiřti římské říše k volbě nového krále. Jediným kandidátem je markrabě moravský Karel (Kryštof Hádek), který v přestrojení sleduje volbu spolu se svým věrným dvořanem Buškem z Velhartic (Petr Jeništa). Každý z volitelů má důvody, proč Karlovi hlas dát i nedat. Nevyzpytatelným jazýčkem na vahách je Karlův otec – český král Jan Lucemburský (Stanislav Majer), dlouholetý spojenec dosavadního císaře Ludvíka Bavora (Petr Štěpán), proti kterému je volba namířena.

Spletité intriky nejrůznějších zájmových skupin ovlivňují Karlův osud již od narození. Mladý Lucemburk je izolován od své matky Elišky Přemyslovny (Hana Vagnerová), stává se poslušnou loutkou v otcových diplomatických hrách. Postupně však díky zkušenostem vojenským i politickým dozrává ve zdatného oponenta svého otce, ale i nebezpečného soka císaře Ludvíka. Rozehrává svou vlastní politickou hru, jejíž překvapivé rozuzlení mu nakonec otevře cestu k říšskému trůnu. (Česká televize)
Pete69
Pete69
31 311 bodů
6
Zajímavý pohled na Karla IV. Film má dobrou výpravu, je v něm spousta herců, kteří nejsou našimi největšími hvězdami, ale předvedli dobrý výkon. Za mě však Kryštof Hádek není nejlepším představitelem Karla IV. Mám ho rád a v jiných rolích umí, tady mi to nesedělo. Tvůrci se snažili nacpat do filmu velkou spoustu historických událostí, skoky v čase však nakonec udělaly film dosti zmateným. Ve výsledku je to dobrá práce - 60%.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 397 bodů
4
Není to hodně špatné, spíš to není ničím dobré a předně to tak nějak nechápe samo sebe - slova jsou vata a pozornost je směřována k jakési velkoleposti, kterou ale ČT samozřejmě nemůže naplnit. Raději bych propracované postavy, které komunikují i jinak než skrze trailerová prohlášení.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
4
Napřed jsem viděl druhou půlku v tv, a ta nebyla zas tak špatná..po shlédnutí té první už to tak růžově ale nevidím. Pokusy o epičnost dost vtipné, Hádek nevýrazný. Navíc si to fakt pro sebe celé krade Majer aka Jan Lucemburský. Takže pokus dobrý, ale ČT holt není HBO.

Dodatečné informace

Původní název:
Hlas pro římského krále (více)
  • Česká republika Hlas pro římského krále
  • Česká republika Carlos IV
Premiéra v ČR:
15. 5. 2016
Země původu:
Česká republika