Lights Out (USA)
« další názvy »
USA USA
81 minut

Žánry

:
Horor

Obsah

:
Když Rebecca odešla z domova, myslela si, že za sebou nechala i své strachy z dětství. Když v době dospívání zhasla, nebyla si nikdy úplně jistá, co je více »« méně

Režie

:
David F. Sandberg

Scénář

:
Eric Heisserer David F. Sandberg

Herci

:
Teresa Palmer Gabriel Bateman Alexander DiPersia Billy Burke Maria Bello ...
Premiéra: 21. 7. 2016
Distributor: Freeman Entertainment CZ
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Zhasni a zemřeš. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Zhasni a zemřeš myslíte! K 24. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27991 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Zhasni a zemřeš


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 35%
  0
  0
  4. 8. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  Tohle že má být ten horor,který získává jednu pozitivní recenzi za druhou a lidé jsou z něj nadšeni? Na můj vkus to bylo dost slabé. Snímek v sobě skrývá pár lekaček a velmi slabé finále. Nápad je to sice zajímavý,ale technická stránka filmu by mohla být lepší.

 • 80%
  0
  0
  10. 12. 2016
  martin-mickey-stusak (25449 bodů)

  Byť je to z názvu patrné, tvůrci nám již na samém počátku dějství ukáží o co tu jde. Duchařský hororový thriller se nese v tvorbě japonského stylu se západním viděním, takže v podstatě něco mezitím. Budování pocitu strachu to vyvolává chvílemi a lekačky krapet svou předvídatelností upadají. Příběh je vyprávěn zvolna a všemu dává svůj přirozený vývoj, kdy je to ale v některých momentech bohužel přeci jen krapet na škodu. Pokud to vypadá, že se děj začne motat v kruhu a velice dlouho nepřináší dějový vývoj, bude někde něco špatně. Ale není to zase až tak hrozné, aby to celé padalo až do unylé nudnosti. Atmosféra je příznačná vyvíjející se s dějem pozvolna až do dramatického finále. Tvůrci nikterak netlačili na pilu, takže noční můry z toho mít asi nikdo nebude. Absence brutality a krve vyznavače takovýchto filmů zklame, nic tedy pro tyto diváky. Snímek se veze ve své jednoduchosti a přímočarostí, ale není zase až tak špatný, aby se nedal doporučit.

 • 80%
  0
  0
  29. 7. 2016
  Sheldon (16014 bodů)

  Stejně jako u V zajetí démonů jsem si vzpomněl na víc horrorů. Teresa Palmer ostatně připomíná Naomi Watts v prvním Kruhu, čemuž jde na ruku i hudební motiv, který některé pasáže Hanse Zimmera opravdu velmi připomíná. Ale buďme spravedliví, není to vykrádačka a horrorový žánr už takový od podstaty je. Když má někdo v ruce sekeru, tak si přece také každý druhý vzpomene na Jacka Nicholsona v Osvícení.

  Zhasni a zemřeš má český název, který vymyslel někdo po lobotomii, ale když se přes to přenesete dostanete výborný letní horror s dobrým nápadem, u kterého se nebudete nudit a párkrát se solidně leknete.

 • 80%
  1
  0
  26. 7. 2016
  lamps (14836 bodů)

  Nedá se svítit. Podobně intenzivní a originální lekačku jsme v kinech snad ještě neměli a těžko si v dnešní hororové konkurenci představit účinnější způsob, kterak divákům maximálně znepříjemnit návrat domů potemnělými ulicemi. Od začátku se jede na plné obrátky a bez zbytečných řečí je nám servírována inteligentní duchařská zápletka okořeněná tak hustou atmosférou a natolik děsivým bubákem, že bych si i zachrochtal blahem nemít ze samé nervozity stažené hlasivky. Plus bezchybná gradace, díky níž zlo nepřestává ani ke konci děsit, rozumná stopáž a samozřejmě naprosto odzbrojující kráska Teresa Palmer, jejíž zásluhou jsem ani nedýchal i v těch méně vypjatých scénách. Zbytečné si stěžovat a skuhrat, víc už snad chtít ani nemůžeme....

  • Skvělý námět
  • Žádná hluchá místa nebo dialogová vata
  • Sympatičtí herci
  • Fungující lekačky a celková bezvýchodná atmoška
  • Rozmazlené a přesycené publikum :-)
 • 70%
  1
  0
  29. 7. 2016
  bayern (13715 bodů)

  Slušný horor,lehce japonský styl zadrhávající se černovlasé antihrdinky.Člověk,aby se bál nejen telefonovat,dívat se na video,ale teď už i zhasínat.Toho proudu co se prosvítí a těch peněz co to bude stát.Jinak,ale poslední dobou jedna z lepších lekaček.

 • 65%
  0
  0
  25. 1. 2018
  Danny F. (11140 bodů)

  Strach ze tmy dostává nový význam. Film dokázal vylekat i zamrazit. Dějově se vše povedlo a stojí za to.

 • 15%
  0
  2
  17. 10. 2016
  Pas (6211 bodů)

  Bez světla
  Komorní psychodrama které se dá odehrát s nepočetným souborem v kavárně pro nevidomé. Inovací snímku je , že se vyhýbá erotismu i když Becca je štabajzna. Zárovenˇfilm končí happy endem, což je rovněž celkem neprotřelá záležitost u hororu.. Dvě hvězdy aby světla nebylo příliš a prášky na deprese na svém místě v zásuvce. Howgh

 • 65%
  0
  0
  12. 12. 2016
  rkotvald (3158 bodů)

  Spíš takovej pěknej žánrovej trénink, než skutečnej horor. Odpovídat tomu budou povětšinou i reakce publika - s příležitostným divákem to sem tam škubne, hororoví matadoři nehnou brvou. Sandberg dosud vytvářel tu více, tu méně sympatické kraťasy, z nichž byla většina určitým způsobem vtipná, nicméně dlouhá (no, dlouhá...) stopáž mu nesluší. Jednoduše moc neví, co s ní. Postavy i mytologie záporáka jsou jen letmo a na jistotu načrtnuté rekvizity, lekačky nepřekvapí a ústřední bubák je zajímavý spíš hrátkami se světlem a tmou, než že by dokázal opravdu děsit. Kdybych měl film shrnout - není tu vlastně nic vyloženě špatně, jen je toho málo a moment překvapení se nekoná.

 • 75%
  0
  0
  30. 7. 2016
  HappyPiere (2773 bodů)

  Zhasni a zemřeš zní sice značně bečkovitě, ale nenechte se oklamat, jedná se o skvělý horor, při kterém zavzpomínáte na některé klasiky tohoto žánru. Já jsem si film velice užil, i když to mohlo být hlavně mojí slabostí pro hlavní protagonistku Teresu Palmer.

 • 80%
  0
  0
  10. 9. 2017
  Deacon Frost (1881 bodů)

  Prostě horor o další dívce která vyrostla v ducha. Tentokrát nečeká v prokletém domě na nevinné návštěvníky, neleze ze studny, televize či telefonu, ani nezabíjí bývalé přátele na skypu. Tentokrát je její zbraní samotná tma. To není vůbec špatný nápad, spousta lidí se děsí tmy a spí s rozsvícenou lampičkou a možnost že v té temnotě něco opravdu je a dokáže to světlo zhasnout a vzít Vám tu poslední šanci na záchranu má určitě potenciál. Ten se bohužel nedokázal tak úplně naplnit. Je to dobře natočené, dobře se na to dívá, hrdinové nejsou jen oběti čekající až přijdou na řadu, jsou sympatičtí a máte o ně starost. Jen si myslím že to mohlo být daleko strašidelnější.

 • 75%
  0
  1
  10. 8. 2016
  davsuch (1028 bodů)

  Na to, že na horory nekoukám, tohle pro mě byla pecka. Ještě jsem nezažil, že bych se u filmu taklen lekal jako právě u tohoto. Velmi zajímavý způsob jak vytvořit napětí a vtáhnout diváka do děje

  • skvělý nápad s neviditelným duchem
  • skvěle natočeno
  • nevýrazné a nepřesvědčivé herecké výkony
  • slabí příběh
 • 80%
  0
  0
  4. 9. 2016
  Kamil3 (527 bodů)

  Skvělí nápad a s nadhledem zadaptovaný do celovečerní stopáže.Hodně dobrý horor který se řadí do top letošního roku .Prostě horor který vám dá přesně to co od něj čekáte .A hlavně originální záporák, Diana kterou můžete vidět jenom ve tmě .Už dlouho jsem neměl z horor co jsem viděl tak dobrý pocit ...Za mě to je 80 procent.

 • 5%
  0
  1
  10. 8. 2016
  majhan (453 bodů)

  Horory fakt nemusím. Je jich dost i v obyčejném životě. Takže nevím, zda se budu chtít jít dobrovolně děsit. Asi na to pošlu někoho z rodiny, kdo je otrlejší. Něco pozitivnějšího by nebylo? Nebo je fakt tolik zvrhlíků, kteří se vrtí při takové hrůze blahem?

 • 80%
  0
  0
  7. 11. 2016
  patrick-sarin (438 bodů)

  Tak tu máme naprostou pecku. Konečně taky jednou originální horor, ve kterým se jede od záčátku a vydrží děsit a mít atmosféru až do konce. Strašidlo je odporný a těch lekaček je požehnaně. Velmi působivý bez jakýhokoli rušivýho elementu a s bandou sympatických herců.

 • 60%
  0
  0
  10. 8. 2016
  baranovakova6 (437 bodů)

  Fakt teda dost hustý psycho, pěkně se filmek rozjel už na začátku. Pěkný napínavý chvilky, pořádný lekací akcičky a skvělý námět na hororek... Akorát mi tam teda chybělo trochu více pátrání/vysvětlení o Dianě. Mohli tomu trošku dát nějaký tajemno než pouhé vražděníčko. Filmu jsem byla dost vyschízovaná, ale fakt bomba...

 • 60%
  0
  0
  2. 8. 2016
  mil78 (384 bodů)

  Celkem příjemný horor, ale netřeba z něj dělat veledílo.Film na který si druhý den vzpomenete jen matně.
  Slušná atmosféra v druhé polovině,zdařilé lekačky, zajímavě napsané postavy a překvapivý, přitom logický závěr.

 • 100%
  0
  0
  29. 7. 2016
  pery34 (298 bodů)

  Nedá se svítit. Podobně intenzivní a originální lekačku jsme v kinech snad ještě neměli a těžko si v dnešní hororové konkurenci představit účinnější způsob, kterak divákům maximálně znepříjemnit návrat domů potemnělými ulicemi. Od začátku se jede na plné obrátky a bez zbytečných řečí je nám servírována inteligentní duchařská zápletka okořeněná tak hustou atmosférou a natolik děsivým bubákem, že bych si i zachrochtal blahem nemít ze samé nervozity stažené hlasivky. Plus bezchybná gradace

 • 65%
  0
  0
  29. 7. 2016
  lukas-korunak (284 bodů)

  Pro mě zklamání. Čekal jsem hodinu a půl napětí a očekávání toho, že se leknu, ale to přišlo asi jen 2x za celý film. Příběh není špatný, ale na horor docela málo strašidelný. Líbilo se mi, jak se postupně odhalovala minulost matky hlavních hrdinů a ukazovalo se propojení s Dianou. Celkově průměr.

 • 90%
  0
  0
  1. 3. 2017
  taliz (257 bodů)

  Jeden z nejlepších hororů v poslední době, jako koukat na to o pulnoci, jsem i já silná nátura měl obcas v gatích se zástavou srdce, takže jsem byl fakt prekvapeny, že se mi to libilo. Doporucuji koukat na film v noci, protože jinak to asi nemá takový efekt.

 • 80%
  0
  0
  30. 10. 2016
  LychorindaG (184 bodů)

  Po vynikajícím traileru, který mi říkal, že se na to mám těšit, bylo na co. Super lekačka :) Obsadili dobré herce. Děj byl super a konec mě překvapil :)
  Super!.

 • 80%
  0
  0
  14. 8. 2016
  Kajinkamajinka (151 bodů)

  Miluji horory. Tento byl opět klasická duchaťima, ale líbil se mi. Trn bubák byl dějivej a scény ve tmě mě nenechávaly v klidu. Občas jsem se i lekla. Každopádně mám ráda, když rodina která bojuje o život drží spolu a bojují. Toto mi film splnil. Vizuální stránka dobrá a hudba taky.

 • 80%
  0
  0
  20. 8. 2016
  Radek Hnilička (100 bodů)

  Miluji horory. Tento byl opět klasická duchaťima, ale líbil se mi. Trn bubák byl dějivej a scény ve tmě mě nenechávaly v klidu. Občas jsem se i lekla. Každopádně mám ráda, když rodina která bojuje o život drží spolu a bojují. Toto mi film splnil. Vizuální stránka dobrá a hudba taky.

 • 80%
  0
  0
  21. 3. 2019

  dobrý horor doporučuji strašidelnost na 75 %

 • 0
  0
  22. 8. 2016
  Host
  Host

  Nový horor,který brzy bude v kynech od krampusaku.cz
  Tento horor bude velmi napinavý,strašidelný a po skončení hororu,čeká na vás děsivé překvapení,více info na fb krampusaci.cz

Hodnocení a recenze Zhasni a zemřeš

70 63 ?
jak hlasovat?
 • jiri-pohorelsky 60%
 • Panda123 100%
 • jakub-fabry 90%
 • FrozeNN 95%
 • PRINC180 65%
 • anderiv 30%
 • Manekenthe 75%
 • lamps 80%
 • mims 60%
 • Dootys 70%
všechna hodnocení (119)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 10 v žebříčku uživatele Alanna
81. místo z 96 v žebříčku uživatele Alanna
114. místo z 174 v žebříčku uživatele Manekenthe