Colonia (Německo)
« další názvy »
Lucembursko Lucembursko
Francie Francie
Německo Německo
110 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Romantický, Thriller, Retro

Obsah

:
Lena (Emma Watson) je letuškou a i když je německou občankou, jejím druhým domovem je Chile. V této zemi totiž žije i její partner Daniel (Daniel Brühl). více »« méně

Režie

:
Florian Gallenberger

Scénář

:
Torsten Wenzel Florian Gallenberger

Herci

:
Emma Watson Daniel Brühl Michael Nyqvist Richenda Carey Vicky Krieps ...

Podívej se na Kolonie online!

Premiéra: 14. 4. 2016
Distributor: Cinemart
Jste na stránce filmu Kolonie. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Kolonie myslíte! K 3. prosinci 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27815 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Kolonie


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  11. 12. 2018
  Brenan88 (44293 bodů)

  Krutá a nemilosrdná podívaná plná deprese a beznaděje. Fakt,že to celé vychází ze skutečných událostí všemu přidává na intenzitě. Na pozadí všech těchto hrůz je překvapivě funkční romantická linka. Škoda,že se Gallenberger nedokázal vyvarovat hloupým hollywoodským klišé. Zbytečně tím tento kvalitní evropský snímek znevažuje. PS: Herecky maximálně odvedená práce.

 • 70%
  0
  0
  21. 3. 2019
  martin-mickey-stusak (24171 bodů)

  Snímek natočený na základě skutečné události, který vlastně svým způsobem vyznívá jako moderní pohádka. Mladý politický aktivista Daniel je v chilské zemi za Pinochetova režimu zadržen a odvlečen do uzavřené kolonie, kde vládne pevnou rukou chorobně nábožensky fanatický bývalý nacistický lékař. Danielova dívka Lena, povoláním letuška, která tu zrovna má zastávku, se rozhodne ho najít a zachránit. Během toho v podzemí objeví něco, o čem svět nemá ani potuchy. Ano, klasická dějová šablona dnes už bohužel velmi předvídatelná, což nemálo kazí filmový zážitek. Izolace a brutální zacházení z vězni, stejně jako kdysi v koncentračních táborech, vedoucí ke strachu a odcizení od světa, sice vypadají přesvědčivě, ale onu správnou temnou atmosféru přesto nevytváří. Na letušku je Lena až moc přehnaně nebojácná a jakoby ji nic nedokázalo rozhodit. Zkrátka, jako by něco takového nedělala poprvé. Mírné napětí se místy dostaví, ale je toho málo. Snímek tak spíše působí pouze jen jako zábavný počin, který se nebere vážně. A nepomohou ani na konci snímku prezentované dobové snímky, jak už se u takových filmů stalo zvykem. Hrůzné činy na lidech tedy po filmové stránce diváky nijak nezasáhnou. Je to prostě jen obyčejný film. A je to vlivem tématu škoda.

 • 65%
  0
  0
  16. 10. 2021
  Pete69 (17103 bodů)

  Zajímavý snímek o kolonii, respektive vězeňském táboře Augusta Pinocheta. Konec mi přišel trošku přitažený za vlasy, ale popravdě nevím, jak dramatický byl odlet německé dvojice z Chile. Za mě jse bojoval s pocitem, že koukám na Hermionu Grangerovou a Nikiho Laudu, ale to je prostě úděl některých herců, že jsou spojeni s výraznými rolemi. Dobrý film, ale unesen z něho nejsem.

 • 80%
  0
  0
  20. 8. 2016
  Sheldon (15984 bodů)

  Tohle mohl být skutečně vynikající film. Výborný neotřepaný námět a podle skutečnosti, zajímaví herci a solidní rozpočet na evropský film cca 14 milionů dolarů. Jenže...Scénář je nevyvážený, žánrově rozpolcený a osciluje mezi art filmem a hollywoodským thrillerem. kdyby si režisér zvolil jedno nebo druhé a dotáh to, tak to mohl být skutečně film roku. Na druhou stranu to není vůbec špatné a Michael Nyqvist si krade celý film pro sebe. Emma Watson je rozhodně slibný talent, jsem zvědav kam to tahle krasavice dotáhne.

 • 70%
  0
  0
  23. 5. 2016
  lamps (14786 bodů)

  Příběh vystavěný na silných motivech, které už jsme ale všichni tisíckrát viděli jinde, a mnohdy v daleko sugestivnějším provedení. Vyprávění je soudržné a uspokojivě gradující, depresivně odrážející tísnivou atmosféru svého tyranského prostředí, přičemž trefou do černého bylo jednoznačně obsazení odporně dokonalého záporáka Nyqvista. Bohužel schází zmíněná sugesce, která je až na pár výjimek zastoupena laciným, obrazovým i dějovým klišé pro masy, a našlapaný závěr, přestože strhne vyvoláním vřelé empatie k osudu hlavních hrdinů, dopadne přesně tím způsobem, jak divák očekává. Hrozivý mýtus o Dignidadu by si zasloužil o něco osobitější a drsnější zpracování, i když uznávám snahu o co nejširší zpřístupnění takto neprovařených událostí...

 • 45%
  0
  0
  17. 4. 2016
  bayern (13714 bodů)

  Je to slušný počin s Hermionou v hlavní roli,trochu nervózní atmosféra,ale jinak dost slušně natočené !

 • 85%
  0
  0
  9. 6. 2016
  limeta (4786 bodů)

  Poutavý příběh, velmi slušné herecké výkony, zajímavé obsazení hlavních protagonistů a hlavně téma, které není nijak obehrané. Naopak, informace o existenci tohoto zařízení se pro mě objevila až po shlédnutí filmu. Dobře vykreslená atmosféra a doba.

 • 70%
  0
  0
  14. 4. 2016
  rkotvald (3156 bodů)

  Traumatický námět filmu by mě asi sám o sobě od jeho zhlédnutí asi odradil (z jakýchkoli sekt mám odjakživa hrůzu a nechci s nimi mít nic společného), možnost vidět na velkém plátně Emmu Watson jsem si ovšem nechat ujít nemohl. To ona je pro mě hlavním důvodem, proč pro mě projekce Kolonie byla nakonec tak skvělý zážitek - celou dobu v kině jsem si říkal panebože, ona je tak nádherná, až to není možný. (Navíc mě na ní fascinuje její cudnost - ona ze sebe v celém filmu nic neukáže, ačkoli se v jedné scéně dokonce objeví nahá - kamera ji však zabírá tak, že je z ní vidět jen malý kousek jejích zad. Já mám btw. navíc tu "výhodu", že jsem nikdy neviděl jediného Harryho Pottera, takže ji nemám spojenou s postavou Hermiony a užívám si její herectví teprve s jejími dospělými rolemi). Jinak mě ten film ovšem až nepochopitelně minul a zaboha jsem se nedokázal s postavami nějak sžít nebo u sledování prožít nějaké emoce (kromě estetického poblouznění z Emmy Watson) - na vině je podle mě to, že ten film je až pozoruhodně krotký a celou dobu se nese až v nečekaně odlehčené a pohodové atmosféře (která vygraduje v samém závěru, který by se mohl zdát až nepatřičně komediální, byť mně osobně se to líbilo a většina lidem v kině asi taky).

 • 80%
  0
  0
  15. 4. 2016
  marie-kolarova (2347 bodů)

  Florian Gallenberger si nelibuje v drastických scénách, přesto se mu daří velmi úspěšně udržovat neustálé napětí. Náznaky a nervní atmosféra umocní dojem silněji než brutální záběry sadistických mučitelů. Schäfer je dostatečně odporný svým vzezřením, stačí, když se hnusně podívá. Emma Watson vyrostla ve výbornou herečku, Její Lena je bezchybnou směsí bezstarostné zamilované slečny a odhodlané mladé dámy udělat pro záchranu milovaného muže maximum. Daniel Brühl v roli Daniela zdařile předstírá ztrátu rozumu coby výsledek mučení elektrošoky. Závěr je stylizovaný do hollywoodské podoby, což trochu otupí hroty jiných dost surových faktů.

 • 85%
  0
  0
  16. 4. 2016
  tedoun (878 bodů)

  ne není to Harry Potter a proto je to dobrý film!

 • 90%
  0
  0
  3. 6. 2016
  Květka (710 bodů)

  Kolonie byla skvělá. Hlavní role v podání Emmy Watson byla skvělá - nemohla bych si představit někoho jiného na jejím místě. Film nepostrádal napětí ani strach a obavy z toho, co bude dál. Tento film určitě doporučuji. Ráda se na něj podívám znovu. :)

 • 65%
  0
  0
  9. 6. 2016
  Judinka (596 bodů)

  Film jsem měla možnost vidět na letošním Fébio Festu včetně úvodního slova hlavního představitele Daniela Brühla. Film sám o sobě je určitě zajímavý a velmi detailně popisuje události v Chile v sedmdesátých letech. Bohužel styl filmu jako takový mě už tolik nenadchl, ale i tak to byl příjemný filmový a hlavně festivalový zážitek :o)

 • 80%
  0
  0
  9. 6. 2016
  patrick-sarin (438 bodů)

  Nemůžu se zbavit pocitu, že Kolonie je úplně tuctová romantika na sílu natěsnaná do kabátku vážného tématu. Asi je to tím, že většina alespoň trochu kvalitních českých filmů hořkosladce pojednává o odsunu Němců, komunismu, holocaustu atp... No a co si budem povídat, Češi se to za ta léta prostě naučili prodat. Příště tedy prosím bez zbytečných klišé a trošku víc zapracovat na scénáři.

 • 90%
  0
  0
  15. 4. 2016
  Mr.T (246 bodů)

  Film, který vám spolehlivě zvedne žaludek. Film, který má neuvěřitelně depresivní atmosféru. Film, ve kterém Emma hraje jak o život. Film, ve kterém Bruhl potvrzuje, že je jedním z nejlepších herců mladé generace. Film, který má jednu z největších filmových sviní za posledních pár let v podání neskutečného Nyqvista. Film, který musíte vidět. Film, který si zaslouží plnou palbu jako máloco jiného.

 • 90%
  0
  0
  20. 9. 2016
  Wasper (225 bodů)

  Film se silným napětím a tempem, podbarvený skvělou hudbou, ztvárňující důležité téma, jenž bylo a nemělo být přehlíženo. Herci naprosto sedí do svých rolí. Akorát mohl být delší a propletenější děj, ovšem to by pak mohlo drhnout vypíchnuté napětí a tempo.

 • 90%
  0
  0
  28. 4. 2016
  Petka88 (223 bodů)

  Tenhle snímek rozhodně nebude pro každého, atmosféra je těžce depresivní, chvílemi až skličující. Některé scény sou lehce předvídatelné, ale filmu to na zajímavosti rozhodně neubírá. Filmy podle skutečných událostí jsou lákadlem už sami o sobě a na tenhle jsem se těšila celej měsíc! A rozhodně mě nezklamal, navíc výkony herců sou perfektní :)

 • 80%
  0
  0
  14. 7. 2017
  catherineduboise (185 bodů)

  Zajímavý, poutavý příběh. Ema hraje dobře, ale nemohla jsem se zbavit dojmu, že by se na roli hodila spíše trochu starší herečka. Daniel Brühl skvěle sekunduje. Jediné, co mi to trochu kazí, je ten hollywooodský konec. Ale i přesto si myslím, že je film zajímavý a stojí za shlédnutí.

 • 90%
  0
  0
  24. 5. 2016
  Gvendolina (149 bodů)

  Skvělý film, u kterého je vám celou dobu tak trochu úzko. Za mě dobře vystavěný napínavý thriller se skvělým obsazením, u kterého jsem si současně přála, ať už skončí a současně byla nadšená z jeho zpracování. Pravda, film poměrně rychle shrnuje dlouhé časové období živtota v Colonii, kterému bych nějakou tu minutu navíc nechala, ale jinak spokojenost...

 • 80%
  0
  0
  1. 8. 2016
  Michal Kvak (102 bodů)

  super filmek, moc nás to bavilo, i když biograficky je to odlišný příbeh, i tak povedené, zamrzí jen méně atmosféry, strachu, tajemna, ale takto je to asi i více uvěřitelné, nicméně nedělo se toho tam nakonec více? možná některé detaily nejsou tak zvýrazněné kvůli cenzuře, nedostatku financí a stopáže, nevím

 • 90%
  0
  0
  1. 11. 2019
  M. McHart (83 bodů)

  Skvělý film, založený na historické lince a romantickém příběhu. Na téhle kombinaci se dá zkazit skoro všechno, ale tady se to nestalo. Dokonale mrazivý romantický film.

 • 60%
  0
  0
  29. 7. 2016
  Zucie (75 bodů)

  První třetina vydařená (atmosféra 70. let, kostýmy, náhled na demonstrace), druhá třetina průměrná (je skvělé, že z podobného prostředí vznikl film, ale začínají se objevovat nudná schémata), třetí třetina těžce snesitelná - těch klišé a předvídatelnosti!!

 • 80%
  0
  0
  3. 3. 2017
  Dvany (47 bodů)

  Orfeus v podobě Emmy Watson, která se vydává do skutečného pekla. Že jste nikdy neslyšeli o kolonii Dignidad? Těžko uvěřit, že takové místo existovalo a ještě absurdněji zní, že po provalení se nic nezměnilo.

 • 85%
  1
  0
  17. 3. 2018
  Tlustytony (38 bodů)

  Příběh se odehrává v 70.letech v Chile. Zatímco sousední státy budovaly demokracii, tak v Chile tomu bylo naopak, zde občané bojovali za svobodu, bohužel marně. V roce 1973 totiž došlo k násilnému puči mezi demokraty a těmi co stáli za zády vojenského vůdce, vůdce jehož jméno nese Augusto José Ramón Pinochet Ugarte, který později nastolil tvrdou diktaturu a jeho cílem bylo zneškodnit ty, co mu stály v cestě a nebo smýšleli demokraticky. Tito lidé byli odvezeni na místo, jenž bylo odříznuto od světa, kde nebyla cesta zpět, kde se mnoha občanů Chile narodilo a strávili zde celý svůj život a nad tím vším dohlížel nacistický kněz Paul Shäfer, který zde pokračoval se svými nechutnými činy, jako zneužívání malých chlapců.
  Pojďme se ale podívat na samotný příběh filmu.
  Jak jsem již zmínil, film se odehrává v roce 1973 v Chile, do které právě přiletěla svůdná a krásná slečna jménem Lena (Emma Watson), ta pracuje jako letuška pro společnost Lufthansa a vydává se za svým přítelem Danielem (Daniel Brühl), ten pracuje jako aktivista a snaží se podpořit Salvadara Avendeho (představitel komunismu v Chile, kterého plně podporovala SSSR). Bohužel jeho snaha byla zbytečná. 11. září. 1973 došlo k převratu a moc přebírá Pinochet. A to pro Daniela i Lenu znamená nebezpečí. Oba se vydávají za útěkem, ten je ovšem marný a jsou armádou převezeny do fotbalového stadionu, kde se taky rozdělí jejich cestu. Zamilovaná Lena se vydá Daniela hledat, přes všechna rizika se dostane do kolonie, kde není cesty zpět a lidé zde žijí pod dozorem, jsou ponižováni, mučeni a musí tvrdě pracovat pro "Boha" - to místo se nazývá Kolonia Dignidad. Zde Lena stráví dlouhou dobu, dobu potřebnou aby Daniela našla. Jak si Lena povede? Potkají se v Koloinii Dignidad? Utečou z tohoto zákeřného místa nebo jejich osud skončí nadarmo?

  Snímek Colonia je svým způsobem a obsahem zajímavým, bohužel některé pasáže bych vynechal či zlepšil. Na mne film ovšem zapůsobil silným dojmem a doporučuji všem, co mají rádi napětí spojené s historickými událostmi. Nicméně ve filmu chybí spousta pasáží, proto doporučuji přečíst stejnojmenný román od Německého autora F. Paula Hellera, jehož dílem je film inspirován a jako člověk si sám prošel životem v Kolonii a podařilo se mu vydat fotky na veřejnost, které se mu povedli pořídit již ve zmíněné oblasti. Dle mého názoru se film zařil a určitě všem vřele doporučuji.

  Je také nutno dodat, že Kolonie Dignidad slouží v dnešní době jako národní památka a jako hotel, ten funguje jako nadační fond, pro ty kteří měli své blízké v kolonii a utrpěli vážným zraněním nebo psychické újmě.

  Musím pochválit i trailery, které byly k filmu vydány. Proto si dovolím zde nějaké přidat dolů do odkazu a také přidám doprovodnou píseň, která je v Traileru 2.
  https://www.youtube.com/watch?v=tYYgT62bzTs - trailer 2
  https://www.youtube.com/watch?v=kQEcGydYamE - Theme song k traileru 2

 • 90%
  0
  0
  5. 8. 2020
  Jáhomámmalýho (18 bodů)

  Film se silným napětím a tempem, podbarvený skvělou hudbou, ztvárňující důležité téma, jenž bylo a nemělo být přehlíženo. Herci naprosto sedí do svých rolí. Akorát mohl být delší a propletenější děj, ovšem to by pak mohlo drhnout vypíchnuté napětí a tempo.

 • 80%
  0
  0
  21. 8. 2016
  Majsha (18 bodů)

  V davových scénách patřičně dravé a pohlcující, v okamžicích teroru nutící odvrátit zrak. Jako celek, v poselství za svobodu ducha, mysli a samotného lidství, neselhávající; v možnosti, že něco takového je i v moderní historii reálné, pak fatálně depresivní. Při pohledu na bezchybnou Emmu a strhujícího Brühla ráda odpustím pár drobných nedostatků, protože obsah tentokrát přebíjí důležitost scenáristické formy.

Hodnocení a recenze Kolonie

75 71 ?
jak hlasovat?
 • Mrykodaj 65%
 • Pete69 65%
 • viktoriaplzen 80%
 • Jáhomámmalýho 90%
 • mims 80%
 • M. McHart 90%
 • fusion 80%
 • Mikik4444 100%
 • Krupe 80%
 • martin-mickey-stusak 70%
všechna hodnocení (90)