Jackie (USA)
Francie Francie
USA USA
Chile Chile
100 minut

Žánry

:
Drama, Životopisný

Obsah

:
Když je JFK zvolen prezidentem USA, stává se Jackie Kennedy (Natalie Portman) jednou z nejmladších prvních dam v historii. Pro její vřelost, eleganci a více »« méně

Režie

:
Pablo Larraín

Scénář

:
Noah Oppenheim

Herci

:
Natalie Portman Peter Sarsgaard Greta Gerwig Billy Crudup John Hurt ...
Premiéra: 2. 2. 2017
Distributor: Aerofilms
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 50%
  1
  0
  30. 6. 2017
  Brenan88 (39332 bodů)

  Četl jsem spoustu recenzí a i přes ty špatné jsem se nenechal odradit a Jackie shlédl. Inu nebyl to dvakrát dobrý nápad. Pablo Larraín tento zajímavý životní příběh dokázal natočit tak nudně a strojeně,že výsledkem je jedno velké sterilní nic. O ději se nedá ani mluvit,jedná se o slepenec vzpomínek jenž Jackie vypráví redaktorovi. Nečekejte tedy žádný vývoj nebo sebemenší odbočení. Vše je přesně dáno a film se striktně drží ve svých kolejí.Spousta scén je zbytečně zdlouhavá a většinou nikam nevedou,navíc často vyšumí do prázdna. Hudba byla otravná a většinou i špatně zvolená k dané scéně. Nevím jaká byla Jackie ve skutečnosti,ale Portmanová mi přišla namyšlená a nesnesitelná. Místo toho,aby film držela nad hladinou ,tak ho spíše stáhla ke dnu. S každým jejím slovem a pohybem si okatě říkala o Oscara,kterého si každopádně nezasloužila. Těch 90 minut se tvářilo jako věčnost a Jackie se pro mne zařadila mezi jeden z nejhorších snímků nominovaných na Oscara.

 • 65%
  0
  0
  14. 3. 2017
  sabule (13674 bodů)

  Je to autentický příběh o první dámě Ameriky,která tvořila americké dějiny a o které svého času věděl celý svět.Herci zvládly svoje role na jedničku a děj se opírá o pravdivé momenty,které otřásly světem.Zvláště Natalie Portman v roli Jackie exceluje a na ní stojí celé toto dílo.

 • 80%
  0
  0
  13. 2. 2017
  Sheldon (12487 bodů)

  Jackie je pro mě obrovské filmové překvapení. Naprosté nasazení tvůrců, práce s autentickými prameny i osobností, která je skutečně světoznámá mě dostalo. Film má velmi propracovaný scénář, který fantasticky graduje a jako filmař oceňuji, že si tvůrci dali takovou práci, aby i za málo peněz zahráli maximum divácké muziky. Velmi oceňuji neotřelou hudbu a zejména herecký výkon hlavní protagonistky. Trochu mě mrzí, že se tvůrcům nepodařilo obsadit vedlejší role herci, kteří by byli více podobní Kennedyům, respektive, že je více nenamaskovali. Zatímco Jackie je věnována veškerá pozornost John Kennedy i Bobby si nejsou moc podobní a film to táhne v jejich sekvencích poněkud dolů. Na druhou stranu mladý chilský režisér Pablo larrain je filmař, kterého si je určitě záhodno zapamatovat a do budoucna sledovat. Klobouk dolů.

 • 60%
  0
  0
  4. 3. 2017
  Jana Květoňová (4465 bodů)

  Věděla jsem předem, co mě čeká. Typicky americký unyle nezáživný film. Natalie Portman sice dobrá, jak napsala trefně kritička Mirka Spáčilová "velice pohledná zlomená Jackie", ale film útočí přímo prvoplánově na city měkkosrdcatých diváků, kteří se přišli opít přešlechtěnou posedlostí ve vytváření nesmrtelné legendy o J.F. Kennedym. Meditativní úvahy o Bohu a srdceryvná hudba (Mica Levi), stupňovaná v závěru až k hranicím únosnosti, to je pro americkou produkci tohoto typu, řekla bych, typické.

 • 70%
  0
  0
  8. 2. 2017
  evismaior (3713 bodů)

  Veliké rozpaky. Kladně samozřejmě hodnotím bezchybné výkony herců, silná (byť někdy až rušivě) je rovněž hudba. Což jsou dva největší dojmy, jaké z filmu mám. I po téměř týdnu od shlédnutí se totiž stále ptám, co bylo záměrem jeho natočení. Dokument o J. Kennedyové to nebyl. Její hraná biografie také ne. Popis zavraždění Kennedyho a dnů, které následovaly - rovněž ne, na to divák dostane příliš málo informací. Nejspíš to tedy skutečně měla být psychologická sonda do nitra ženy a matky od dětí, které zavraždí manžela, přičemž tímto manželem byl náhodou americký prezident a ona se musí popasovat s následky - tomu by nasvědčovala forma filmu natočeného jakoby z jejího pohledu. Jenže on je problém právě v tom "jakoby" - přestože je Natalie Portman přítomna prakticky v každém záběru, vidíme její reakce a okolní svět vnímáme bublinou stresu do sebe pohroužené ženy, nedozvíme se o ní téměř nic, kamera jen klouže po povrchu její postavy, která se chová vcelku předvídatelně (jak taky jinak by se člověk mohl chovat v takové situaci), hovoří tu s novinářem, tu s knězem, ale své vlastní myšlenky a pocity si až na výjimky nechává pro sebe a já po shlédnutí filmu vyčerpaně zjišťuji, že nevím o Jacqueline Kennedyové o nic víc než předtím. Což je ale škoda.

 • 35%
  1
  0
  20. 2. 2017
  rkotvald (3062 bodů)

  I když je film studenej jak psí čumák, tak to nemusí být problém, pokud se v něm něco děje a má alespoň nějaký dějový "oblouk". No v Jackie děj vývoj prakticky není, nebo se mi nepodařilo jej odhalit (možná záměr?). Většinový dojem z Portmanky je, že se Jackie chovala jako kráva.. i když chápu proč třeba.. ale zase to je třeba jen můj chybný dojem. Takže z tohoto pohledu dost záleží jak Vám její chování přijde, pokud jí pochopíte, tak to bude hltat.. pokud ne, tak se Vám to bude "líbit" asi jako mně. Prvky typu: "podoba" Sarsgaarda s Bobbym, podivný přízvuk Portmanky, atd. mi zas tolik nevadí. Problém je, že to je nuda.. dejte mi film o klanu Kennedyů a ne o vdově chystající průvod, která hodinu a půl akorát tak zadržuje hysterii.

 • 45%
  0
  0
  26. 9. 2017
  Teresie (1102 bodů)

  Studné, odtažité, sterilní .... vlastně dost nezajímavé ....

 • 50%
  0
  0
  15. 2. 2017
  Lukreczia (774 bodů)

  Jak jsem se těšila, tak jsem celkem dost zklamána. Z takového tématu, historického materiálu se dalo vytěžit mnohem více. Nevím, kde udělali "inženýři z USA" chybu, že by scénář? režie? A to ani nemluvím o fakt děsné hudbě. Pár světlých momentů tam samozřejmě je, ale jako celek působí nevěrohodně. Doporučuji spíše nějaký dokument o JFK a Jackie. Půlka filmu mě vůbec nebavila a pojmout celý film jako tryznu opravdu není zajímavé. Dle mého těžce promarněná příležitost....

 • 45%
  0
  0
  14. 2. 2017
  tedoun (743 bodů)

  O vztahu nebylo vice méně řečeno nic ve filmu a řešil se jen pohřeb. Proč tenhle film vůbec vzniknul a proč se v něm přes hodinu a půl řeší jenom to, jestli bude anebo nebude smuteční průvod? Totální nuda. Celou hodinu a půl se vlastně nic neděje až na to, že ten popcorn v kině byl výborný

 • 80%
  0
  0
  14. 2. 2017
  Milena107 (447 bodů)

  Výborná herečka Natalie Portman opět v nové roli, kde překvapuje svým vyzrálým herectvím a přístupem, jak ztvárnila Jackie Kennedyovou lidsky a přirozeně. Možná trochu jiný pohled na tuto americkou tragédii, která poznamenala nejen rodinu Kennedyových, ale i řadu dalších lidí.

 • 75%
  0
  0
  21. 2. 2017
  majhan (442 bodů)

  • je dobré občas vzpomenout na historii a třebas i něco nového se od ní přiučit, případně ji vzít jako memento k dnešní době
  • celkově ale historicky nepříliš přesné a asi to tak doopravdy nebylo, nevím proč má dnes film takto mlžit, ledaže by tím chtěl upozornit na něco jiného...
 • 90%
  0
  0
  1. 3. 2017
  Chalupa (155 bodů)

  Film Jackie musí nutně rozdělit diváckou obec na dva nesmiřitelné tábory. Já patřím k jeho favoritům. Někomu může vadit absence dějové linie a milovníky akčního žánru, komedie nebo romantiky musí nudit. Ne tak diváka prahnoucího po autenticitě prostředí a analýze postav. Bravurně zahraná hlavní role je tady klenotem.
  Neposoudím pravdivost scénáře, ale drama, které se ve filmu odehrává kolem Jackie a v ní samotné je strhující a dojemné k pláči. Nečekej náznak vtipu, kterým podobné filmy hýří! Nechtěj od filmu nic než šokující pravdu!

 • 55%
  0
  0
  15. 2. 2017
  Sajrajt (118 bodů)

  Film, jehož kvalitu možná nechápu. Nevýrazně zahraná nevýrazná americká žena (odvozenina svého muže), nucená hudba, snaha o vizuální styl. Formát rozhovoru evokuje Salieriho v Amadeovi, možná tvůrci chtěli promluvit k současnému dění v USA, ale za mě velké rozpaky.

 • 80%
  0
  0
  20. 2. 2017
  mevik (76 bodů)

  Životopisný film o Jackie Kennedyové Onassisové. Portrét první dámy během dnů bezprostředně následujících po vraždě jejího manžela, prezidenta USA. Jackie bojuje o znovuzískání víry, útěchu pro své dětí i formulování historického odkazu svého manžela.

 • 80%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Memento (56 bodů)

  Nebudu souhlasit s většinovým názorem, že snímek za moc nestál (minulý rok jsem měla „Jackie“ období). Natalii jsem věřila každičký nádech, poloúsměv i rozkošně zahraný přízvuk. Že se ve filmu nic nedělo? Tak si pusťte dokument se stejným „tématem“. :)

66 68 ?
jak hlasovat?
 • Kim6 40%
 • Angelus 60%
 • Memento 80%
 • Standa. 60%
 • Had 80%
 • Psisko59 50%
 • Tupá stará treska 70%
 • pantak 60%
 • Teresie 45%
 • Brenan88 50%
všechna hodnocení (37)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: