T2 Trainspotting 2 (Velká Británie)
Velká Británie Velká Británie
117 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Adaptace knižní, Série/Franchise

Obsah

:
Na počátku byla příležitost...a pak přišla zrada. Uplynulo dvacet let. Mnohé se změnilo, ale stejně tak zůstalo mnohé při starém. Mark Renton (Ewan McGregor) více »« méně

Režie

:
Danny Boyle

Scénář

:
John Hodge

Herci

:
Ewan McGregor Robert Carlyle Steven Robertson Ewen Bremner John Kazek ...
Premiéra: 16. 2. 2017
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu T2 Trainspotting. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu T2 Trainspotting myslíte! K 30. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28172 uživatelů. Děkujeme!

Recenze T2 Trainspotting


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  1
  0
  14. 10. 2017
  Pete69 (21233 bodů)

  To že by se Trainspotting 2 kvalitou přiblížil kultovnímu prvnímu dílu jsem nečekal a ani se tak nestalo. Příběh bývalých smažek po dvaceti letech. Všichni se touží pomstít Markovi za podraz a vcelku se tam nic neděje. Mírné prolínaní děje s minulostí a původní obsazení dodává dvojce důstojnost. 70% z nostalgie.

 • 60%
  4
  0
  24. 3. 2018
  Danny F. (11147 bodů)

  Jako pokračování a navázání na první díl se to věru povedlo dokonale. Samotný děj tomu taky přispěl.

 • 65%
  1
  0
  18. 7. 2017
  Standa. (6168 bodů)

  I přes to všechno, že to bylo snad v každém ohledu na míle daleko od všeho, čím se stal první díl kultovní, je tenhle reunion po dvaceti letech vcelku povedený. Čekal jsem, že mě budou nové osobnosti hlavních postav spíš nudit, ale nakonec to fungovalo a každý přišel se svou "dávkou" do mlýna.

 • 100%
  0
  0
  19. 3. 2017
  Schneefee (4264 bodů)

  Trainspotting je moje srdcovka, na jeho pokracovani jsem se proto tesila jak mala, i kdyz trochu obav z toho jak se dvojka povede tam bylo, ale nakonec jsem z kina odchazela vylozene nadsena, film ma svizne tempo a neztraci vtip, nastesti ani moc nesklouzava do sentimentality. Tohle se proste povedlo.

  • nezmenene obsazeni
  • hudba
  • 85%
   0
   0
   10. 4. 2017
   evismaior (4252 bodů)

   Těžká nostalgie. Hlavně tedy pro nás, kdo jsme zhruba ve věku hlavních hrdinů a byli jsme v jejich tehdejším věku, už když jsme koukali na Trainspotting z roku 1996. Jasně, člověk kolem čtyřicítky už prostě není takovej pařmen, je tak trochu unavenej a zkrouhlej životem, který se vůbec nevyvedl tak, jak si kdysi možná představoval (pokud o tom teda vůbec tehdy přemejšlel), takže to prostě není taková jízda, jenže o to je to právě pravdivější. A to i přesto, že hrdinové jen pokračují tam, kde skončili před 20 lety, příliš nových motivů film nerozjíždí a o to víc se rochní v těch starých (novodobý spisovatel starých historek Spud je prostě k sežrání:-D). I když teda Begbie a jeho studovaný synek jsou taky boží:-) Hudba z toho, co se v současnosti hraje, vytřískala asi naprosté maximum a zkrátka, já se klidně s klukama ještě za nějakou tu dekádu znova potkám, pokud tedy Danny Boyle udělá ještě nějaké pokráčko:-)

  • 60%
   0
   0
   24. 1. 2019
   Petrson (4127 bodů)

   Tak jsem to dal, procenta dávám více méně z nostalgie k prvnímu dílu, ale že by mě něco chytlo uvnitř filmu, to se úplně říci nedá. Vlastně ani pořádně nevím, o co tam tentokráte šlo, čeho jsem se měl chytit, ani jsem se moc nesmál, nebavil jako u jedničky. Filmařsky je vše provedeno správně, herci hrají, ale chybí linka příběhu, nebo někdo, komu bych fandil z "dnes" už ztracených a často zlých existencí. Možná se vytratila naděje, že se někdo z nich z toho vymotá, nebo stane něco podstatnějšího než jsou stálé odkazy na jedničku a titulkové, obrazové efekty.

  • 80%
   0
   0
   12. 6. 2017
   leafroller (2931 bodů)

   Nejde zde ani tak o pokračování jako spíše o jakýsi epilog a je znát, že si autoři dali záležet nejen na uchování atmosféry, ale i na realistickém zpracování vývoje osudů jednotlivých postav. Bohužel první film byl především o heroinu a proto jsem ho i zbožňoval. Tento modus operandi ve dvojce citelně chybí a to i navzdory kilogramům kokainu, které se v něm vyšňupají. Nutno také poznamenat, že bez znalosti prvního filmu se nejspíš nebudete bavit vůbec. A tu máme mojí 20% námitku: Proč je ve filmu, který nelze vidět bez znalosti předchozího dílu, tolik retrospektiv? Retrospektiv, díky kterým se stopáž blíží ke dvěma hodinám, což rozhodně není k dobru. Bez nich to mohla být podobná jízda jako v jedničce. Až na ten herák.

  • 15%
   1
   0
   28. 6. 2018
   VasaFlasa (2801 bodů)

   Tohle nikdy nemělo vzniknout. Film až příliš odkazuje na první kultovní díl, ale až tak, že je to kýbl nudy. Tohle bylo pro mě velkým zklamáním a divil jsem se, že po přečtení scénáře Danny Boyle a Ewan McGregor našli odvahu tohle natočit a pokusit se dvakrát vstoupit do stejné řeky.

  • 70%
   0
   0
   29. 4. 2019
   Vurhor (2018 bodů)

   Vidět zase starou dobrou chaoticky neutrální feťáckou partu pohromadě bylo rozhodně fajn. A tvůrci to moc dobře vědí, protože ve filmu je jedna nostalgická vzpomínka na heroinské devadesátky za druhou. Ať už v podobě připomínání ikonických scén z prvního dílu, interakce mezi známými postavami, plus samozřejmě také zpomalené verze hlavní hymny Trainspottingu, tedy skladby Born Slippy od Underworldu, na kterou mám i já nostalgickou vzpomínku, protože vždycky hrála tak 1000 hodin tátovi v autě. Ty jednotlivé postavy jsou furt výborně napsaný. Ale už to prostě není ono. Dvojka je sice zábavný filmem, ale příliš teskní po časech mnohem lepší jedničky, v rámci čehož samotná příběhová linie není úplně konzistentní a zajímavá. Danny Boyle se zde ale určitě zase vizuálně vyřádil, díky čemuž je na některé scény opravdu radost koukat. Ve výsledku je nicméně T2 pouze takovou milou připomínkou toho, jak skvělý první díl byl. A to je tak všechno.

  • 80%
   0
   0
   18. 2. 2017
   Fxxx (1411 bodů)

   Trainspotting je kultovní záležitost a proto jsem šla na pokračování s velkejma obavama. Malou útěchou mi bylo, že se kormidla opět ujal Danny Boyle a že na natáčení kejvli všichni stáří známí. Potěší i mikroštěk Renton(ovi) i Spud(ovi) bejvlky, ale hlavně mikroštěk autora knižní předlohy Irvina Welsh(e) v roli Majkýho Forestra. Je jasný, že T2 s kultovní jedničkou prohrává ( což je pochopitelný a očekávaný ), ale i tak se s tím D. Boyle popasoval mistrovsky a jsem rád, že jsem se s touhle Renton(ovou) partičkou mohla zase setkat. Zub času je na hercích samozdřejmě znát, ale to nic nemění na tom, že opět řádí jako zamlada. T2 je po audiovizuální stránce na špičkové úrovni, samotnej příběh ani dialogy nenudí a tak tohle druhý ( a nejspíš i poslední ) setkání s touhle partou uteče jako voda.

  • 65%
   2
   0
   22. 2. 2017
   lukas (1387 bodů)

   Hudba šlape, chlápci vypadají úměrně věku, místy se to rozjede a fungují všechny složky (hlavně improvizovaný výstup Rentona a Sick Boye s písní 1690 na srazu antikatolíků). Chce to být jako jednička ve formě klipů, ale občas to dost usne. Ale oceňuju, že nejde o nostalgii a nápodobu jedničky, ale převládá smutek a zmar čtyřicátníků, kteří stále nevědí, co se životem. Trochu nevyužitý příběh Begbieho a jeho syna. Největší zoufalec Spud.

  • 85%
   0
   0
   1. 3. 2017
   Bemiurg (1329 bodů)

   T2 se sice kultovnímu Trainspottingu nevyrovná, ale z kina jsem odcházel spokojen. Po hudební stránce opět kvalita, některé pecky už mi rotují v mp3 přehrávači. Některé postavy by si imho zasloužily mnohem více prostoru, ale to je tak to jediné, co bych filmu vytknul.

  • 80%
   1
   0
   26. 8. 2017
   Tomas_313 (1173 bodů)

   V roce 1996 Danny Boyle natočil Trainspotting, který se stal manifestem tehdejší generace a odstartoval režisérovu kariéru. Po více než 20 letech se Boyle k tématu vrací a s ním i hlavní čtveřice protagonistů, aby dokončili svou důmyslnou výpověď o sociální problematice. Postavy jsou stále stejné a nepoučitelné, přičemž se opět všechny nachází v krajní situaci a konají totožné chyby jako minule. Boyle ve velké míře využívá kultovní pověsti prvního dílu, čtveřici nevyléčitelných feťáků tak nechává nostalgicky vzpomínat a se zřetelným záměrem poukazuje na to, že se tato parta zas a znovu točí v bludném kruhu, neschopná adaptovat se a definitivně se odklonit od minulosti. Audiovizuální podoba připomíná nadčasový hudební videoklip - citlivě načasované prostřihy a originální kamera za doprovodu divokého hudebního podtextu tak přeměňují i jinak nudné situace v adrenalinový zážitek. Snímek funguje především díky Boylově prozíravosti: sám totiž ví, že svůj unikátní výkon nemůže zopakovat a naštěstí se o to ani nepokouší. Místo toho nabízí vzpomínkovou sešlost se starými známými, která sice nic nového nesdělí, ale přesto výtečně baví, rozesmává a chvílemi i dojímá, aniž by však vykrádala sebe sama. 80%

  • 80%
   0
   0
   14. 7. 2017
   salisbury (1100 bodů)

   Kultovní Trainspotting se dočkal po dlouhých letech pokračování a já mohl zhlédnout další osud partičky smažek, která v tomto novodíle víceméně vystřízlivěla. T2 je nešpatný film, soundtrack nabitý hudebními peckami a děj, který má stále co nabídnout, ač přeci jen mu chybí syrovost a feťácká zhýralost prvního dílu. Najde se tam v prohřáté lžičce nažhaveného héráku i pár dobrých, travkou provoněných kousků, za které jsem byl nadmíru vděčný. Vzhledem k tomu, že se jednalo o pokračování feťácké legendy, tak si myslím, že jehla neminula cíl a zabořila se úspěšně do krevního řečiště.

  • 100%
   0
   0
   21. 2. 2017
   tedoun (879 bodů)

   Ano asi se divíte ale dávám 100% a to nemám rád drogy. Je to zkrátka kultovní film jako byl Pulp Fiction. Trainspotting je 20 let stará , která funguje, jak má a pořád je to parádní film. Naprosto skvělý film a navíc jako první díl má super hudbu a super herci

  • 70%
   0
   0
   22. 2. 2017
   Lukreczia (783 bodů)

   Co si budeme povídat, 20 let je 20 let. Asi jsem čekala víc, ale za mě spíše nostalgie a málo drog ;) :D Jinak se mi moc líbila předělávka hitu Born slippy!

  • 80%
   0
   0
   1. 3. 2017
   Pegas1632 (299 bodů)

   K pokračováním většinou přistupuji dost skepticky, a bylo to tak stejně i v tomto případě. Byla jsem však velmi mile překvapena. Film krásně šlape, už jen kvůli Rentonově monologu o životě to stojí za to. Hudba dost těží z jedničky, a za mě naprostá spokojenost. Sem tam je pár hluchých míst, ale rozhodně se povedlo.

  • 95%
   0
   0
   7. 5. 2017
   Eyesight (90 bodů)

   Tak především - i když se v tomto případě jedná o "volné" pokračování, vřele doporučuji vyhrabat někde dvacet let staré DVDčko a pustit si předchůzce, na který tento film navazuje. Divák se "chytí" i bez toho - je ale absolutně super podívat se, kam se hlavní protagonisté dostali za těch 20 let!!! Z Ewana McGregora je jeden z nejlepších divadelních herců ve VB, Ewen Bremner po 10 letech (Horší než smrt, 2007) opětovně září a Robertovi Carlylovi role Sick Boye sluší - ani se na ní díky dlouholetému angažmá v roli současného Sherlocka Holmese moc nenadřel ;-) Super!!!

   • herecké obsazení
   • 70%
    0
    0
    18. 3. 2017
    nanab (52 bodů)

    Povedený návrat po 20 letech, který nabízí o dost víc, než by člověk asi čekal. To co se povedlo v prvním díle se rozhodně nikam neztratilo. Skvělá hudba a skvělí herci. Snad jen těch odkazů na jedničku bylo možná až moc a T2 si tak úplně nevypracoval svou vlastní image, ale nějak zvlášť to nevadí, protože přesně tohle fanoušci přece chtěli.

   Hodnocení a recenze T2 Trainspotting

   76 73 ?
   jak hlasovat?
   • Crreed 80%
   • Mrykodaj 75%
   • aquiver 50%
   • InJo 70%
   • Honza 13 75%
   • Mikik4444 80%
   • Manekenthe 85%
   • FilipusMuff 75%
   • Yantcha 65%
   • Vurhor 70%
   všechna hodnocení (70)

   V žebříčcích uživatelů

   8. místo z 14 v žebříčku uživatele LaAbejaLoca