Dívka ve vlaku
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
1 2 dalsi posledni
 • 65%
  0
  0
  14. 8. 2017
  Brenan88 (42985 bodů)

  Čekal jsem další snímek ve stylu Zmizelá,ale dostal jsem podivné cosi o nesympatické násosce,které šibe v hlavě. Dívka ve vlaku vůbec nedokázala pracovat s námětem a tempo filmu se tak docela vleče. Emily Blunt hrála slušně,ale mne tentokrát byla strašně proti srsti.

 • 80%
  0
  0
  1. 5. 2017
  martin-mickey-stusak (22592 bodů)

  Snímek velmi složitý svým pojetím, který tkví hlavně v tom, že je děj stavěn převážně na retrospektivě, takže divák k správnému uchopení děje si vše musí důkladně poskládat sám. Jedná se o detektivní příběh točící se kolem Rachel, kterou opustil manžel kvůli jiné ženě. Nezvládla to a začala pít. Každý den jezdí vlakem do práce kolem domu bývalého manžela, čímž sleduje jeho a jeho novou rodinu. Všimne si také zajímavého páru v domku vedle něj a začne je sledovat také. Jednoho dne ale žena z toho domu zmizí a protože byla Rachel nablízku, stane se podezřelou. Jenomže si nepamatuje co se stalo, neboť v tu chvíli byla opilá tak, že omdlela. Kolotoč výčitek, pokrytectví, zoufalství a beznaděje může začít. Tempo je pomalé a vyprávění právě zmíněnými retrospektivami dosti matoucí. Divák má ohromnou potíž se vtom pořádně zorientovat. Artové pojetí snímku je tak cíleno hlavně pro náročnějšího diváka.

 • 80%
  1
  0
  24. 10. 2016
  Sheldon (15954 bodů)

  Dívka ve vlaku není úplně klasický thriller, má hodně originálních momentů, nejednoznačnou hrdinku, ke které si musíte najít cestu, což vám usnadní pokud máte nějakou zkušenost s alkoholiky, ale má skutečně skvěle napsaný scénář, jeden z nejlepších tohoto roku, výborné herecké obsazení a skvělý soundtrack, za který je zodpovědný zkušený mistr Danny Elfman, od kterého jsme zvyklí na trochu něco jiného, ale zde hudba funguje naprosto dokonale. Rád bych také vyslovil uznání nad kamerou Charlotte Bruus Christensen, která po filmech Daleko od hlučícího davu a Hon dostala svou první hollywoodskou šanci a rozhodně ji nepromarnila a je to možná právě její severský vhled, který do filmu dodává další zajímavý rozměr.

 • 85%
  1
  1
  31. 10. 2016
  sabule (14135 bodů)

  Velmi povedený thriller podle ještě lepší knižní předlohy je dost originální a temný.Emily to sluší i když vypadá jako paní od vedle a výběr ostatních herců,kteří jí sekundují se taky povedl.Začátek byl trochu nuda,ale film se vcelku rychle rozjede a finále lehce překvapí.

 • 75%
  0
  0
  22. 2. 2021
  Pete69 (13454 bodů)

  Velice spletitý příběh se skvělým a nečekaným rozuzlením. Skoky v čase a propletenec hlavních postav vyžadují pozornost diváka, trošku více hlušších míst mi nedovolí hodnotit více než 75i procenty. Přesto je to pro mě krásné kriminální psychologické drama.

 • 65%
  0
  0
  4. 8. 2017
  Danny F. (11130 bodů)

  Řádné propletení a následně rozuzlení děje s poutavým příběhem o alkoholismu a jeho následků.

 • 70%
  0
  0
  2. 7. 2017
  evismaior (3806 bodů)

  Tuhle hrdinku si člověk prostě nezamiluje. Vlastně ani jednu z těch tří. Film až na přesun z Londýna do New Yorku poměrně věrně kopíruje knižní děj, a to včetně časových přeskáček, které jsou v knize poněkud únavné, ale ve filmu se je naštěstí podařilo namíchat celkem důstojně. Zase je ale o dost víc polopatický, takže se dost brzy dozvídáme jeden z důvodů, proč byla Rachel tak vypitá i s kým se to Megan muckala na balkoně. Emily Blunt v roli Rachel i přes věrně zahranou ožralku pořád ještě působí dost při smyslech a ani postava Anny není taková zoufalka jako v knížce. Megan je na to, že by to měla být femme fatale, celkem nevýrazná. Vlastně je to však jeden z mála počinů, který mi přišel lepší než kniha i v situaci, kdy jsem knihu četla jako první. Ta deziluze života tří různých žen je dost depkoidní. Asi tak nejlepší je na tom nakonec to ježdění vlakem. A taky slušná hudba Dannyho Elfmana.

 • 55%
  0
  0
  18. 1. 2017
  brcolka (1039 bodů)

  Velmi depresivní a temný film, který mě začal bavit asi v poslední čtvrt hodině. Tam se teprve začalo něco víc dít a rozplétat děj. A to celé vyvážilo to co se dělo celou tu dobu před tím. Kdybych nebyl fanda tak jsem to asi nedokoukal. Ale každý si na to asi něco dobrého dokáže najít

 • 80%
  0
  0
  7. 5. 2017
  davsuch (1028 bodů)

  Velmi podařené psychologické drama. Nejúžasnější na něm je že scénář je napsaný tak, že vám to ze začátku všechno vůbec nedává smysl ale jak se blíží film ke konci, tak do sebe vše začne zapadat. Musím prostě konstatovat,že je to jedno z nejlepší dramat z posledních doby.

  • scénář
  • režie
  • herecké výkony
  • 95%
   0
   0
   26. 3. 2017
   Senn (801 bodů)

   Film, který umí překvapit až do samého konce. Mnoho linií, mnoho pohledů a když už si člověk myslí že ví všechno přichází zvrat a donutí vás znovu se zamyslet nad celou situací. Myslím že je to velmi povedené dílo.

  • 70%
   0
   0
   26. 2. 2017
   Sheemas (736 bodů)

   Thriller natočený podle knižní předlohy (velmi slušně zpracovaný) a tak trošku si hrající na Zmizelou, ale ne s takovým účinkem. Film je podáván z pohledu třech různých žen, ve výsledku si ani jednu nelze oblíbit. Každá postav se potýká se svými problémy a to ještě navíc v různých časových úsecích. A i když má tento příběh velmi slušné obsazení, postavy nakonec nemají ani moc co předvést, tedy až na Emily Blunt, která jako alkoholička je opravdu skvělá. Celý film zahraňuje slušně dramatický konec, i když možná víc předvídatelný, než by musel být.

  • 75%
   0
   0
   21. 2. 2017
   KajkaFajka (719 bodů)

   Celkom dost depresivný film ve ktorom se toho moc neděje podstatnou ciast. Až v posledných minutách sa film rozjede a ukáže se jak to všechno bylo. Je to takové povídání a dost divné povídanie skoro o ničom a pak najednou buch a jede to. Takže nakonec to docela jde

  • 70%
   0
   0
   28. 11. 2017
   Květka (710 bodů)

   Jako první jsem četla knihu, která mě nezaujala tolik, kolik jsem očekávala, vzhledem k dobrým ohlasům. K filmu jsem tedy přistupovala trochu skepticky, musím ale říct, že mě filmové zpracování mile překvapilo. Určitě ho zhlédnu ještě někdy, líbil se mi. :)

  • 90%
   1
   0
   25. 11. 2016
   Milena107 (504 bodů)

   Knihu jsem si přečetla 2x dávno před samotným filmovým zpracováním a mohu říct, že tu knižní část vřele doporučuji všem, než na film půjdou. Zkrátka není na škodu si jednotlivé ženské postavy trochu hlouběji přiblížit. Samozřejmě že obsazení se skvěle povedlo a film mě opravdu bavil.

  • 55%
   0
   0
   2. 1. 2021
   Temný Pán ze Sithu (503 bodů)

   No tak tento film se snažil zamíchat s dějem, a, i když mám rád Bluntovou, tak tento film byl zamotany až nepřehledný, konec to trochu zachránil, ale jinak to bylo velmi průměrné a chvílemi až otravné, kdyby semnou na to nekoukal manželka už po půl hodině bych to vypnul

  • 60%
   0
   0
   8. 5. 2017
   baranovakova6 (436 bodů)

   Tento film se mi zdál velice dobře natočený. Do poslední chvíle člověk neví, co se stane a jak to vlastně dopadne. Ze začátku jsem měla dost problém poznat mezi sebou hlavní postavy, ale pak do toho člověk v padl. Dobrá role paní komisařky, tato herečka se k tomu velice hodila.

  • 100%
   0
   0
   20. 3. 2017
   knihovna1 (282 bodů)

   Dívka ve vlaku se mi moc líbila. Knihu jsem nečetla. čtenáři říkají, že kniha je lepší. Ale mě film nadchnul. Co někteří muži udělají z žen, hlavně kháři, podvodnící a hurevníci. Je to velmi napínavá podívaná. Dobře vybraní herci, exteriéry. Strhující příběh, výborná režie a scénář.

  • 85%
   0
   0
   3. 2. 2017
   lenka-staudova (262 bodů)

   Těžké hodnotit pro ty, co četli knihu. Protože ta byla dechberoucí a napínavá a vžádném případě ne tak depresivní jako film. Jako thriller dobrý a výborný herecký výkon Emily Blunt - skvělá volba. Ovšem přece jen mi tam něco chybělo z knižní předlohy.

  • 20%
   1
   1
   7. 12. 2016
   Bozvav (192 bodů)

   Bože, už ani ne v půli filmu jsem si přála, aby s ten vlak vykolejil a všechny je na místě zabil. Nudná, neivertivní, všeobjímající hrůza, která by uspala i samce tuleně v období páření. Hrozná hudba, sterilní herci. Sotva jedna hvězda za ani nevím co.

  • 85%
   0
   0
   14. 2. 2017
   Kajinkamajinka (151 bodů)

   Perfektní! Nečekala jsem, že mě to bude tak bavit. Hlavní hrdinka si prošla celkem dost drsnýma situacema. Herečka ji zahrála bravurně, hlavně tedy tu její závislost na alkoholu. Zamotań to bylo až do samého závěru a je dobře, že to dopadlo jak mělo. Ten hajzl si to zasloužil!!!

  1 2 dalsi posledni
  72 64 ?
  jak hlasovat?
  • Pete69 75%
  • Temný Pán ze Sithu 55%
  • michal-marsalek 70%
  • mims 80%
  • Sandrastekla 100%
  • InJo 60%
  • Yantcha 60%
  • Alex 100%
  • janeliberte 80%
  • pantak 70%
  všechna hodnocení (111)